Par pitanja o RGH

Planiram uzeti xbox čim izađe coolrunner za corona ploče, što bi trebalo biti kroz idućih mjesec dana. Neke stvari sam pohvatao, neke nisam, pa me zanima:

  1. Da li RGH omogućuje igranje svih igara bez zafrkancije za updateanjem i slicnim. Odnosno, kupim konzolu i nemoram više mislit na ništa osim skidanje i prebacivanje igara.
  2. Sto je konkretno ovaj dash, da li, i kako njegovo updateanje utjece na RGH?
  3. Kako funkcionira patchiranje igre?
  4. Ima li neki prvatni tracker sa dobrim sadržajem igara i dlcova? Na piratebayu je sve nešto šturo…

pozz!

  1. da
  2. freestyle dash, ne utice nista to je samo softver koji omogucuje da lakse pokreces sve, klasican dash moze da se updateuje takodje samo drugom metodom, mada nije moranje
  3. nikako, samo je extractujes, imas u JTAG PODRSKA delu tutorijal za instaliranje igara na rgh konzoli
  4. BITGAMER

valjda pomogoh :slight_smile:

  1. ne moras misliti
  2. Dashboard je operativni sistem xbox-a. Kad imas RGH, ne moras toliko brinuti o novim verzijama istog
  3. moras malo opsirnije da pojasnis sta te zanima u vezi patchovanja.
  4. ima privatnih trackera sa igrama koliko hoces.
  1. Kako funkcionira patchiranje igre?
  1. Nije potrebno patchovati ni jednu retail igru koju ces igrati na RGH konzoli, skines i prebacis na konzolu i igras.

Izuzev, patchovanje je potrebno ako koristis igru sa neta (retail verziju) a hoces da pokrenes na DEV KIT XBOX360 ovo sam imao samo jedan slucaj da sam updateovao konzoli … jer su konzole retke imaju ih samo DEVELOPERi… Verujem da ovo nemas. Nema RGH za DEV kit i nije potreban…

Pod patchiranje mislim na klasicni patch koji krpa igru, ne konzolu. Tipa patch za skyrim, mass effect, za rješavanje bugova itd

Btw, da li se sa RGH može vrtiti neki software za gledanje filmova u mkv i mp4 formatu koji podržava titlove i da li može propštati i ac3 i dts kroz toslink? A da nije ograničen veličinom file od 4,5 gb zbog fat32 (npr, čitati direktno sa mreže sa kompa ili nešto slično)

I još jedno bitno pitanje :smiley:

Koliko je teško preći sa PCa na konzolu? Koliko se teško naviknuti na gamepad? Zadnja konzola koju sam imao je bio ps1… x360 i ps3 nisam još zaigrao.

EDIT: da li se sa RGH može igrati online, ali ne preko livea, nego direktno jedna RGH konzola u vezu sa drugom ili nesto slično?

imas opciju za skidanje patcheva kako ih ti zoves, u samom dashboardu.

ima software za gledanje filmova ali ne i za titlove. na to zaboravi na xbox-u ukoliko ih ne zalepis direktno na film.

ja se nikad necu navici da igram fps na joypadu. sve ovo ostalo 5 puta bolje nego na kompu.

ima Xlink Kai preko RGH konzole ali generalno gledano, slab je community pa ako nemas dogovor sa nekom rajom, mozes slobodno da zaboravis,

ja sam se veoma brzo navikao da igram fps na joystick-u, mozda nekih mesec dana mi je trebalo u vrh glave, a kao sto ti Akiris kaze sve ostalo je mnogo bolje na joy-u nego na tastaturi i misu :smiley:

Osim sto sve novije igre (u zadnjih 5-6 godina) podrzavaju xbox kompatibilni kontroler za PC. Tako da ni na PC-u uopste nije obavezno igrati sa misem i tastaturom.

  1. Da, bez ‘‘zafrkancija’’. Nabaviš RGH-ovan Xbox, skineš igru za njega, prebaciš na HDD i to je to, igraš bez problema.
  2. Studiovpc ti je lepo objasnio, ovo je ‘‘dorađen i proširen’’ dash od onog originalnog kako bih ti najbolje opisao. Ne razlikuje se puno od njega ali ima dosta više opcija da se customizuje.
  3. Može preko USB-a, a valjda može i kao što je Akiris rekao.
  4. Ima dosta njih, Blackcats npr. i što reče studio bitgamer.

Nije teško, većina FPS-ova ima malu pomoć koja pomaže kod nišanjena. A za ostale igre tipa trke, iz trećeg lica itd. lako je navići se, posle nekog vremena ti je lakše da ih igraš na joypadu nego na tastaturi.

Za online, ovo što je Akiris rekao je otprilike sve što bih i ja mogao tebi da kažem. Ako uzmeš RGH, zaboravi na matchmaking, community im nije širok kao Live.

Evo, odgovorili smo ti nas 4-5 na pitanja koja si imao, nadam se da smo ti malo razjasnili.

većina FPS-ova ima malu pomoć koja pomaže kod nišanjena.

Mozes li da elaboriras ovo?

Znaci da ako ciljas malo pored njega da ce da se ispravi nisan i nanisanis njega.

auto aim je u pitanju

Pa da, i ne samo to, na nekim igrama se oseti, onako, ako naciljas tacno neprijatelja, aim ti pomaze pa ga isprati malo. Ali sve je to neznatno, samo ipak pomaze jer je mnogo tesko igrati cisto kao misem na PC-ju, ali ne manje zabavno. A i iskreno, tesko je u nekim igrama, u gears of war, koji je napravljen za to, ja mislim mis ti ne pravi razliku. :smiley:

Hvala na pomoci :slight_smile:

Btw, znate li da li se negdje može skinuti snimka gameplaya, dobre kvalitete da vidim kako bi to otprilike izgledalo na televiziji? A da nije youtube? Neso slicno fraps snimkama na pcu

Nista ne mozes da vidis na snimku auto aim-a, mozes da osetis u gameplay-u.

From IP4

Mislim na bilo kakvu snimku gameplaya da vidim kako bi otprilike grafika izgledala na televiziji u odnosu na pc

Znaci ovo ima u vecini fps igara da se ukljuci? Nije ukljuceno po defaultu? Super, bas kad sam izgubio volju da igram bilo koji fps, jer se nerviram za medalju.

To je ukljuceno po defaultu ali ja sam to iskljucio u dashboardu,imas opciju za to i za menjac u trkama i jos jedna stvar sada ne mogu da se setim koja…kada to odradis u dashboardu onda ti je tako za svaku igru koja to podrzava da ne moras da se cimas da u svakoj igri posebno namestas.

Ukljuceno mi je, al nisam nesto primetio da mi je lakse.

Odes na youtube, selektujes 720p kvalitet slike i pogledas. To ti je najbolje od previewa sto moze.