Par noob-ovskih pitanja o PS3

Doslo je vreme da i meni treba pomoc od vas :smiley:

Za par dana mi stize Jailbreakovan Slim. Iako sam bio u jailbreak vodama kad se prvi put pojavio, totalno sam ispao iz fazona sa danasnjom PS3 jailbreak scenom. Pa imam par pitanja, i zamolio bih vas ako znate da mi date kratko objasnjenje, ne morate da pisete eseje, snaci su se, samo su mi potrebne neke smernice, a nemam preterano puno vremena da sedim i guglam sve zivo.

pa da krenemo:

1. CFW ce najverovatnije biti rogero 4.30. Zanima me kako se pali konzola? kao sto je bilo nekad sa dongle varijantom, tipa ON/OFF i brzo eject dugme ili se pali normalno i sve vec dize pri startu?

2. Da li i dalje eksterni hard mora biti FAT32 ili moze da bude NTFS?

3. Kakva je situacija sa online igranjem? znam da nije moglo na 3.55, mada sam citao negde da sa ovim novim je moguce otici na PSN, pa ako popijes ban, popijes.

4. Veze sa na prethodno pitanje. ako sam dobro upoznat vec je izasao 4.31 koji “ubija” jailbreak. zanima me da li je to varijanta kao RGH, tipa ako jednom uradis JB dok se moglo, svaki novi update malo modifikujes i ostaje ti JB i sa novim fw ili jednostavno ako uradis 4.31, gubis jailbreak. Ako gubis, najverovatnije sam sebi odgovorio na prethodno pitanje.

5. Citao sam da npr. GOW: Ascension mora da se igra sa internog harda samo, sto mi nije nepoznato. Medjutim posle sam procitao ako se modifikuje par fajlova, moze se igrati i sa eksternog. Zanima me da li postoji neka default modifikacija i onda svaka internal only igra moze raditi sa eksternog ili modifikacija i mogucnost modifikacije varira od igre do igre?

6. Ako neko ima neki direktan link za spisak igara koje moraju na interni hard disk, bio bih zahvalan.

7. Da li PS3 joypad radi na pc-ju? ako radi, dal su potrebni neki specijalni driveri ili samo HID compliant koji je odmah u OS-u to odradi?

Verujem da nekome ko ima ps3 i u tim vodama je, da mu ova pitanja izgledaju smesno. Eto sad vidite kako je meni 3 godine na ovom forumu :smiley:

hvala unapred

1. Koliko mi je poznato, za ps3 dzojped ti treba blutut dongl i specijalni drajveri. Ali mislim da je lakoca koriscenja i kompatibilnost daleko bolja sa xbox dzojpedom.
  1. Konzola se najnormalnije pali, nema tih za*ebancija oko dngla ili eject dugmeta, znači samo ON i gotovo
  2. Eksterni Hard Disk mora biti Fat32
  3. Za online nisam probao
  4. Na svu srecu se nisam susretao sa tim problemom ali sam cuo da se moze opet ubaciti cfw ako se odradi downgrade
  5. Sa eksternog HDD mozes igrati igre koje u sebi nemaju fajlove veće od 4GB, znači ekskluzive najčešće otpadaju, može nešto da se čačka, mada nigde nisam našao neko konkretno uputstvo i nisam siguran da li je vredno za*ebancije
  6. Kao što sam napisao gore, sve igre koje imaju fajlove veće od 4GB moraju sa internog HDD
  7. Nisam probao, mada i mene interesuje

Nemam ni ja predugo PS3, nije ni godinu dana, ali mislim da sam ti rekao kako jeste, sad ako neko zna da sam pogrešio neka me ispravi :slight_smile:

1 i 2 kao sto je deamonkiller napisao.
3. mozes na PSN i sa 3.55 ako koristis spoofer, barem je moglo pre par nedelja.
4. ako stavis OFW i ubijes CFW, mora ponovo downgrade programatorom na 3.55
5. sa externog diska mozes igrati i igre koje imaju fajlove vece od 4 gb pod uslovom da su igre u PSARC fajl formatu. Jednostavno se iscepka veliki fajl i sve radi. Cak je preporucljivo i za interni uraditi slican postupak zbog brzine ucitavanja.
7. Radi i sa USB kablom na WIN 7 ali pravi problem, mnogo bolja varijanta ps2 kontroler + adapter

1. Spoofer? jel to nesto softversko ili harversko?
  2. ima neki program za cepanje fajlova? (nesto kao XBC/iso2god)

ma znam, ali ide mi i joypad sa konzolom zajedno tako da gledam da sto lakse spojim ps3 joypad nego da kupujem nov xbox 360 joy

1. Ima program za cepanje( moram pogledati na kompu kako se zove, javim ti) mada imaj u obziru da sam ja pokusao jedno 10-ak tako da igram, i mislim da sam samo dve uspeo pokrenuti. Ove sto nemaju big file rade bez problema sa externog.
    7.skini motioninjoy program meni radi bez problema na pc preko usb kabla. Cak ima i podrsku da koristi obicni bluetooth od komp za povezivanje, ali nisam probao.

edit: multiman ima podrsku da ps vidi nstc disk, ali kad probam meni izbacuje non stop error, sad ne znam za ostale…

Sent from my GT-I9001 using Tapatalk 2

1. softwer zove se SEN enabler and disabler, postoje i druge metode ali ova je proverena

2. PSARC extractor, proceduru ne znam napamet pa cu odraditi copy paste

1. Download PSARC Extractor
  2. Extract zlib.net.dll and PSARC.exe to any folder.
  3. Find any files more than 4Gb for example PS3_GAMEUSRDIRbuildmainpak22.psarc (5 596 444 529 byte)
  4. Copy pak22.psarc into zlib.net.dll and PSARC.exe directory.
  5. Extract pak22.psarc (just drag-n-drop pak22.psarc to PSARC.exe)
  6. Now copy pak22 folder with extracted files to gamefolder PS3_GAMEUSRDIRbuildmain
  7. Now you can delete pak22.psarc.
    8.) copy PS3_GAME folder with game to your external fat32 usb hdd GAMEZUncharted2
  8. use backup manager to load game, should work fine.

sve jasno. hvala

Ovde imas raznih verzija programa, al` skini 0.6.0005 ili **0.6.0003 **[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif][/FONT]http://www.motioninjoy.com/download

a ovde imas kako da stavis (u description imas sajt sa kojeg da skines) da ti radi offline modu, ne daj Boze ako ti iskljuce internet, ili igras u nekoj nedodjiji bez interneta na laptopu :wink:

Meni na ovakav nacin radi svaka igra koja podrzava gamepad…

Jailbreak je na 3.41 bio IN posle se pojavio CFW i tu peripetiju hardware dongle i EJECT iskljucio iz upotrebe. Samo upalis konzolu na rogero i sve radi, imas install package …

Skini multiman full pack imaces i program za cepanje fajlova vecih od 4gb.

za pravopisne greške kriviti Tapatalk 2

Manje-više, sve je rečeno.

Skini MM full pack, i u njemu ćeš dobiti i 4GSpltter, sa njim deliš fajlove, a MM ih pri kopiranju sam sastavlja nazad.

Za neke igre ti je potreban original disk u drajvu, za neke ne. Ima spiskova po netu, a možeš i da probaš svaku pre starta, ne ideš na BDDisk, nego gore na APP, odnosno na najnovijem MMu je to PlayStation3 ikona.

Takodje, kod novih multimana, napravio je DeanK foru da i one igre koje imaju veliki fajl, MM ti iskopira SAMO veliki fajl na interni, a ostalo sve ostaje na eksternom. Mnogo jaka fora, tako da npr i kad imaš mali interni, igra od 30 GB, a recimo veliki fajl je 6 GB, samo tih 6 GB ti prebacuje na interni.

Ako se setim još nešto bitno da napišem, napisaću.

EDIT: E, da, kd udješ u MultiMan, skroz levo postoji podrška za eksterni NTFS HDD, ali, onda ne služi za igranje, ne možeš da igraš za NTFS spoljnim drajvom, već samo da ti olakša da kopiraš igru sa 4GB+ fajlom, ako imaš NTFS eksterni, da ne moraš da je cepaš, nego klasično kopiranje PC - eksterni pa eksterni - interni …

uuu ovo je do jaja, hvala

a recimo ako napravim dve particije na eksternom, sa FAT primarnom, to onda PS3 vidi normalno kao i xbox ili ne?

E, to još nisam probao … uvek sam u nekom raskoraku sa HDDovima :slight_smile: :slight_smile: uvek mi je ceo HDD u FATu i GAMES folder na njemu …

Ja nisam uspeo da ucitam NTFS particiju nikada, uvek mi muci hdd kao reset i ne ucita odustao sam od toga.

za pravopisne greške kriviti Tapatalk 2