Oštećeni diskovi i rizik po Xbox 360

Danas sam dobio od ortaka iz Novog Sada pošiljku (DVD PES 2012) preko Post Ekspresa. Disk je malo oštećen - inner ring hairline crack, barem tako ga zovu na stranim sajtovima, a radi se zapravo o oštećenju (veoma tankoj naprslini dugačkoj 7-8 mm, dakle nije ogrebotina) plastike koja čini unutrašnji prsten (otvor) DVD-a. Dakle, oštećenje ne zahvata DATA deo diska, već samo tu ‘praznu’ plastiku.

Igra radi najnormalnije, i nebitno mi je da li će možda u jednom trenutku prestati. Ono što me zanima je kolike su šanse da se tako oštećen disk rasprsne unutar drajva? Znam da su ovo izuzetno retke situacije. Stvar je u tome što sam sada po prvi put primetio ovakvo oštećenje na nekom od svojih diskova. Ne kažem da ih nije do sada bilo ali nisam primećivao…

moze da pukne kad god hoces, nije sigurno pa to ti je, a na tebi je da li ces da se kockas sa time ili ne… znam na sta mislis, ja sam kupio Uncharted 1 original igru za PS3 na kupindo, sta se desi, stigne mi igra, naprsnut unutrasnji prsten, nisam ni hteo da je stavljam u konzolu vracena je odmah nazad…

Druže nedaj bože da pukne disk u drajvu tada se pozdravi sa optičkim blokom što je po meni veliki rizik

Meni je disk puko u kompu…samo ti mogu reci bolje baci CD ili ces upropastiti drajv ( a mozda i neces) sve je to stvar srece itd…