OnLive gameing na tablet uredjajima

Dugo vremena sam razmisljao o tome, cini mi se da smo padawan i ja o tome diskutovali u jednoj temi, koja su ogranicenja tablet gameing-a. Moje razmisljanje je uvijek islo u pravcu da ce da se na tablet doda joy koji ce da ukloni glavni problem kontrola. Samim tim, prenosni uredjaji sa iOS ili Android sistemima dobijaju puno vecu konkurentnost nad prenosnim konzolama (PSP ili DS uredjajima). 'Em rade sve ono sto rede i te prenosne konzole, 'em su i prenosni racunari. I dalje u takvoj situaciji prelomni element mogu da predstavljaju baterije, koje su (bar po mom misljenju) presudne za trziste prenosnih konzola. I tu glatku pobjedu odnose tablet uredjaji koji i po losem danu metu 3DS-ovih 3 sata, ili PSP-ovih sat i pol igranja.
Ono sto nisam ni pomislio, a bilo je tako ocito, je integracija OnLive servisa sa tablet uredjajima. Znam Akiris, mi nemamo te mreze (kako si vec napomenuo :D), ali posto se bar po pitanju propusnosti mreze priblizavamo zapadnim zemljama, ni ovo nije daleko.
Iako su touch kontrole poprilicno nespretne, u kombinaciji sa joy-em ovo izgleda bas dobro. Za nekog kao ja, samo bi porucio-uzivajte!

PS.Duzem tekstu je kumovalo pivo, naravno iz banjalucke pivare, Nektar FTW! :smiley:

https://youtu.be/JEmkukxCTzw

Mislim da je sa dodatnim dzojpedom i velicinom tablet ekrana pitanje prenosivosti veoma problematicno. Problem ostaje u tome da si on the go osudjen na touch kontrole na ekranu i ogroman ekran koji je neudobno drzati istovremeno koristeci virtuelnu zamenu za D-pad na staklu. Kontroler moras da vuces sa sobom a zatim i da imas gde da naslonis/postavis tablet uredjaj i trece, veoma bitno sa aspekta prenosivosti, ako u svojoj kucnoj bezicnoj varijanti i uspes da sebi obezbedis dovoljno brz protok za onlive, on the go treba ti 3G tablet, koji je skuplji (ili ad hok AP koji ces da napravis sa svojim pametnim telefonom), treba ti tarifni paket koji vuce zlo mnogo megabajta, treba ti dovoljna brzina protoka koju mobilni operateri nece moci tako brzo i lako da obezbede kasneci dosta za kablovskim i adsl operaterima, a brzine na wi fi hotspotovima su nedovoljne sa agregacijom koja varira u odnosu na ostale korisnike i koja moze da unisti dozivljaj igranja. Zatim, na sve to dodaj i cenu onlive servisa…

svaka cast padawan sve sto je trebalo da se kaze receno je .
Meni je ovo pokazao Saki&Lambo zanimljivo, lepo na krsu od PC cepas ali mogu reci da nije za nase podneblje jer smo ograniceni sa mnogobrojnim faktorima…

Ovo je mozda prekretnica za OnLive servis, u svakom slucaju lepo …

nemoj da pricas da je to pivo toliko dobro