OnePlus 3

Ne zelim da trolujem, ali mene ljudi zaista zanima…
Za koje aktivnosti koristite telefon?
Ako nema podrsku za poslednji android 6.05 ‘‘ijaoooooo, katastrofa , uzas, prelazim na apple’’.
Ali ZASTO? Napredniji imenik, neke zezalice rade brze za 0.001 sec… Excel, word,to radi odavno na androidu…
Sta to radite na telefonu sto je MNOGO BOLJE na najnovijoj NEXUS verziji androida, a drasticno losije na prethodnoj?
Micro sd kao interna memorija? WOW LUDILO!! itd…
Ne znam, pocinjem da se pitam…
Strucnjaci iz Huawei-ja predvidjaju 2020. kao godinu izlaska ‘‘super telefona’’.
Any ideas?

Brži sistem, troši manje resursa, sigurniji. Multitasking bolji, ne pucaju aplikacije kada otvoriš dve, tri u isto vreme. Excel, word, to već radi kao đubre na starijim androidima u odnosu na nove.

Vidi se da nisi upoređivao starije i novije telefone.

Nema podrske znaci nema updatea, nema updetea telefon radi sporije ja se nerviram :smiley: I tako u krug.
Telefon koristim za sve sem za gaming. Racunar nisam upalio vec vise od pola godine (od kad je crko, nemam potrebu da ga popravljam)
Svakom android verzijom npr, baterija duze traje, kamera softverski unapredjena. Ima gomila “sitnica” koje dok ne probas, ne znas ni da postoje i ne znas koliko ti mogu poboljsati iskutvo rada na telefonu

Telefon radi sporije? Koliko sporije? Meri se valjda u delicima sekunde. Nek su i sekunde u pitanju…
wow, sa 5 sekundi cu ipak napraviti napredak u svom zivotu, naucicu how to build bird house in 5 sec.
Baterija duze traje? Koliko duze? 19 sati umesto 15? Power bank anyone?
Da li shvatate da smo zrtve marketinga i sitnih prevara pod plastom ‘‘Revolucije’’?

Ma ne valjda???

Pored sebe imam xperia t sa 4.3 androidom i sestrin nexus 5x, razlika u radu i koliko je nexus brži u osnovnim operacijama nije ni za poređenje i niko ne može da me ubedi u suprotno.

Doci ce i 2020 i ‘‘super telefon’’. Bicu valjda ziv tada. Moja predvidjanja su:
radio, baterija od 7 dana, ‘‘druzeljubiv’’ i jednostavan softver , gde ce cak i penzioner i mongoloid vrlo lako pozvati policiju, hitnu pomoc… Oh wait… Pa to smo imali pre 15 god :slight_smile:
Ok Nikola, sve to stoji… Ali da predjem sa telefona od 100e na tel od 800 jer je iskustvo ‘‘bolje i malo brze’’…?
No thanks.
Naravno, ja sam sirotinja, nekom ce biti smesan post, al jbg…I da nisam sirotinja tako bi razmisljao…

Ok, vidi se da hoćeš da teraš svoju politiku i filozofiju i ne želiš da prihvatiš da jednostavno nisi u pravu. I to je ok, puno ljudi normalno živi u zabludi.

Tako mozes da gledas na sve stvari tehnicke prirode. Gde je tacno granica koju podvlacimo u preziranju stvari koje drugi ljudi vrednuju i prioritizuju. Malo po malo, dosli smo do toga da u dzepu dans drzimo 4-core zveri sa velikim ekranima i dotle nas sigurno nije doveo hejt prema svemu sto je bolje.

Nikola, opet dolazimo u situaciju kada op-ovi pljuju sve koji misle drugacije. Noodle?
Padavan, ok, to stoji…octa core, 6 gb rama, itd…
Samo me jedno zanima… U kojim situacijama koristite tu sirovu snagu na MOBILNOM TELEFONU?

Kako ja to pljujem? Baš me zanima.

Moraš i da shvatiš da octa core na telefonu != octa core na pc-u. Nije to tolika nenormalna snaga. Kao što sam već rekao, brži sistem, brže otvaranje aplikacija i rad aplikacija, multitasking. Malo li je? Ako tebi to ne treba ok, poz. Nekome je to bitno, ali ne nameći svoje mišljenje kao apsolutnu istinu, zato što nije ni blizu toga.

Vidim ja da mi se i na novom forumu sprema ban…
Never mind.
Nikola, samo sam prosto pitanje postavio… Za sta koristite sirovu snagu na mob tel?
To mi niko nije odgovorio.
Vazi, odgovorio si. Multitasking i brzi rad aplikacija. Ok, ovde se povlacim.

Sad glumiš žrtvu, ok, nema problema. Ti si nas krenuo da sprdaš kada smo ti i marko i ja normalno odgovorili.

Ali nastavi samo tako.

Revoluciju moze doneti samo onaj ko razmislja out of the box.
Postoje takvi ljudi, samo ih treba ohrabriti.
Danas me prosecan korisnik flagship modela automatski asocira na turistu koji ‘‘pridrzava’’ toranj u pizzi, i u real time share-uje to na fb i instagram.U 4k.
Ogorcen sam.
Ali naravno svako moje misljenje ce biti docekano na noz i pogresno protumaceno…
Kad bi samo neko rekao …"Pa brate ne bacajte nam vise prasinu u oci, hocemo revoluciju. Izbacite li novi flagship koji pruza podrsku za poslednji android i 6 gb rama… NECEMO GA KUPITI’’. I da ga niko ne kupi.
Onda bi seli i zasukali rukave, a mogu to…Imaju sredstava, samo nemaju motiv.
Ususkani su u svom svetu.

Naravno. niko neće da baca pare na proizvodnju nečega što možda neće biti prihvaćeno. I živo me zanima, šta to i može toliko revolucionarno da se promeni u vezi sa telefonima? Daj neku svoju ideju, baš hoću da čujem.

Ae Nikola pokusacu sada da smislim… recimo…
Slot koji se izvlaci… kap krvi na slot, uvuce se, krvna slika odradjena za 6 sekundi.
Na displeju se automatski izlistavaju prosecne vrednosti, kriticne vrednosti i predlog za odlazak kod specijaliste.
‘‘Transeminaze podivljale. Predlazem apstinenciju od alkohola u trajanju od 6 meseci, ili se javite doktoru Petrovicu na 061…’’’/ Na primer.
Tesko izvodljivo? Ne bih rekao.
‘‘Pa to imas u svakoj laboratoriji za 300 din’’. Da, ali ko ode u laboratoriju i to odradi, onako bzvz? Pa niko.
Ja ne vidim na levo oko. Od detinjstva, povreda, ne secam se ni kako izgleda imati ‘‘full sight’’.
Daj mi slot u glavi, mob da zakacim u taj slot i da mi emulira vid sa levog oka.
Kamera da salje podatke u mozak, u vidu elektricnih impulsa, i da mozak to projektuje preko projektora kao vid na tom oku…Ok, izlupao sam, al moguce je…Da se na neki nacin iskoriste tih 6 gb rama

Otisao si malo predaleko, mada biometrija na nosivoj elektronici jeste potencijalno velika stvar, kao i nano modifikacije za bypass fizickih ostecenja. Citam, pre neki dan, paraplegicar sa spinalnim ostecenjem prohodao jer su kompletno premostili nacin dolazenja signala u mozak. Krv na mobilnim je malo too much, sigurno nece da kapaju krv na mobilni, nije to dovoljno bezbedno i uredno. Pre bih se kladio na mikrocip (srbi ce povikati - zig zveri!) koji je u konstantnom dodiru sa krvotokom i salje podatke u realnom vremenu nekoj Theranos aplikaciji. Ako ih tradicionalna medicina koja je napravila ogroman biznis od smrti i bolesti ne unisti. Consumer healthcare je super potencijal i mobilni telefoni imaju svoju ulogu u svemu tome, ali najbitnije je - treba nam uvek bolje i jace pa makar i ne znali za sta cemo da iskoristimo. Trenutno je to 4K Angry Birds, i gaming moze biti veliki pokretac razvoja.

Objasnio si. Zasto je neko recimo u kolicima?
Presecen put elektro impulsima do mozga i nazad.On ima funkcionalne misice, zglobove, kosti… jos uvek… ali ‘‘signal’’ ne dolazi do njih.
Pa zar od toliko hiljada instituta, MIT-ova i raznih Petnica…ne moze da se napravi tim koji ce elektro impuls pretvoriti u signal prepoznatljiv recimo mob telefonu i tako olaksati zivot milionima…
Lupam po malo jer sam neobrazovan i ‘‘nepotkovan’’ al mislim da sam uspeo da prenesem poentu…
Odoh u debeli off, sorry.

Pa nije mobilni telefon medicinski aparat majku mu. On je tu da nam pomogne pri dnevnim zadacima. Treba ih sto vise “unapredjivati” u hardverskom smislu, jer su poceli da preuzimaju funkciju desktop racunara. Zasto je lose imati uredjaj u dzepu koji moze da odradi skoro sve zadatke kao i racunar koji ti zauzima jedan citav radni sto a pritom je bucan i trosi dosta struje? Ljudi u 21. veku zive veoma dinamicno. Stalno se negde zuri, nema se vremena za sve kao sto je to bio slucaj pre 15-20 godina. Stalno se nesto odvija i radi i ljudi zele da budu u toku sa tim.
Pre 15 godina si isao na more i sta si sve nosio sa sobom? MP3, kameru, video rekorder, mape ako si isao kolima a ne znas put i jos kojekakvih zavrzlama koje ti sve imas na telefonu. Postojali su oni tada, svi su imali onovnu funkciju pozvati i poslati poruku. Onda su poceli telefoni u boji, pa moze MP3 da pusti, pa mozes pozadinu da menjas, pa su se pojavili blutooth telefoni, nisi morao vise da naslanjas IC portove telefona da prebacis sliku i sl. Tad se nisi zalio?
Procitao sam u postu nekom da si imao problema sa alkoholom i da si se resio toga (ne osudjujem, nemoj me pogresno shvatiti), do toga sigurno nije doslo u tvojim 20im godinama. Ono sto hocu da kazem jeste da si ostario i da mozak vise ne moze da isprati tehnoloski napredak. Isto ce tako i meni biti za 20 godina, kada budem imao svoju decu i kada ih budem gledao koristeci ko zna sta. Sede kuci sa nekim virtuelnim kacigama i rade bog zna sta.

Marko… veoma argumentovan i pametan odgovor. Vidi se da si pametan , obrazovan mlad covek. To cenim.
Alkohola se nisam odrekao vec pokusavam da ga konzumiram odgovorno.
Da ne duzim i ne davim… zaista bi voleo da mi odgovoris sta to ne moze recimo s3 u odnosu na s7?
To je cela poenta moje price. Sitna unapredjenja pod plastom revolucije, naplacena debelo.
Ja ne mogu taj tok da izmenim, al mogu da kazem ‘‘Prevaranti, umrite, necu kupiti s7 edge +’’.
Eto, to mogu.

Niko nije pominjao revoluciju. Samo male sitne stvari koje ti u svakodnevnom zivotu znace sitno.
Niko nece umreti ako bude radio sporije. Niko nece umreti ako ne bude telefona. Do skoro ih nije ni bilo.
Ali ti podrska znaci zbog ispravaka nekih gluposti i poboljsanja.
Meni licno odziv znaci sve. Izludjuje me kada nesto kasni, kada je sporo. Zato volim apple, zato volim SSD u kompu. Moze i bez toga ali mi eto znaci.
Evo ti jedan primer koliko znaci podrska koju apple pruza. Posle jednog dodatka koji su ubacili prosle godine baterija mi je naip5 osetno duze trajala. Telefon je iz 2012. da je kojim slucajem to bio neki android svakako ne bih u 2015 ili 2016 dobio neki update i baterija bi mi eto malo manje trajala.
Ovo je samo jedan banalan primer. A toga ima gomila.
Ako udjes u filozofko pitanje “a stace ti samo malo bolje i brze” mozemo da dodjemo do toga ti ne treba nista sem krpe oko tebe i da zivis u pecini. Ili ajde svi da nosimo ista odela, iste stvari, isto da vozimo…
Na pogresnom si putu ako vezano za tehnologiju razmisljas tako.
Pricas o revoluciji u tehnologiji. To je jako retko u istoriji ima samo par revolucija u tehnologiji. Sve ostalo je samo evolucija tehnologije koja malim koracima napreduje. E to je to, svaki novi update, svako malo ubrzanje od 0,01sec je samo put i evolucija.