Odrzavanje Xbox 360 konzole

Ja moj cistim obicnom krpom, moze da se izduva prasina iz ventilatora, ali ja ubacim cackalicu da bih zakocio ventilator. Tako izbegavam da zeznem ventilator jer usled usisavanja mogu ostetim lagere. Isto kao i na racunaru kada ga cistite

Pa nije auto da ga odrzavas :lol: zamena ulja i filtera. Kada se prebrise prasina u ostatku prostorije prebrise se i sa konzole.
Pa kada crkne crkla je. Nece je to spasiti nesto.

Napokon neko racionalan

Mislim da je bolja opcija, sto se tice izduvavanja, kompresovan vazduh u spreju nego kompresor, jer svaki kompr.izbacuje i malu kolicinu ulja sa vazduhom… Verovatno da bi to sve bilo podmazano… Mada sam komp milion puta izduvvao kompresorom i nista mu nije bilo… Dok nijednu konzolu nisam i takodje im nista nije bilo… Hah

PS3 je to odlicno napravio “self clean processs” ,steta sto se to nemoze i na Xbox-u

Taj fazon na PS3 nije namenjen ciscenju vec je to fan test i Sonijeva tehnicka podrska ne preporucuje korisnicima da to rade.

Sto se tice Xboxa nema potrebe opterecivati se time

Ima stotinu raznih prica vezano za fan test,self clean processs…uglavnom bezbedno je

Ja to ne bih radio svojoj konzoli

Kod Xbox 360, najvaznije je da nije preterano topao, narocito kod Fat modela.
Najbolje je da vam stoje u lezecem polozaju. Ako imate hard disk, obavezno instalirajte igrice.

Ljudi ne lozite se sa tim odrzavanjem konzole. Kao sto sa televizora obrisete prasinu, tako predjite i preko xboxa.

Blokiranje fana, menjanje paste, apsolutno nema potrebe. Samo mozete da po****te nesto. Cudna je elektronika…

tacno. ja sa mojom konzolom ne radim apsolutno nista. kakve paste kakvi bakraci, jasper je jasper… trepnuo nije godinu i po dana…

evo jedino kad radim reflash, onda dunem u nju jednom, priznajem

ovo sto se tice ps3 koliko vidim samo je da kratko vreme ventilatori rade punom brzinom… i onda se iskljuce. i smatram da to bas ne moze da ocisti konzolu kao sto su ovi nazvali self clean. a ukoliko zelite to imate i na xboxu. znaci u freestayle dash-u ima opcija gde kontrolisete brzinu ventilatora i tu je mozete popeti na 100%.

Izgleda da ti nisi video kako to radi…probaj napraviti test po ovom tutorialu gore imas i za slim i fat model,pa da vidis dal ne moze da ocisti…
Pogotovo ako nisi cistio godinu dana ima da se usheres kad ti duvne kilo prasine vani…

Neki to ne preporucuju jer se konzole u 2-3 sek zagreje na JAKOOOO veliku temperaturu,ne secam se sada tacno na koliko stepeni pa nebi da lupam brojke na pamet…ali provereno u par redovnih slucaja bezbedno je…

Pravilno odrzavanje konzole:Igrati,igrati i samo igrati.