Odrzavanje Xbox 360 konzole

Ovdje sam mislio ako mozete da napisete kako cistite, koliko cesto ,i da li cistite vasu konzolu.
Ja sam danas ocistio svoju krpicom suvom, koja nije porozna, znaci da ne grebe.
One rupice sa zadnje strane, tj. tamo gdje su hladnjaci sam usisao usisivacem, kao i one na konzoli , ali sa gornjestrane.
Cini mi se da nekako bolje radi.
To sam radio jer su igrice pocele da mi zamrzavaju kad nisu instalirane.

Ja samo ponekad obrišem pošto sam skoro kupio slim verziju pa mi je ružno kada vidim prašinu :wink: a staru kutiju sam i ja usisavao na svakih 15-ak dana sa spoljašnje strane

Ja sam cuo da ne valja da se usisava, navodno mogu da se poremete ventilatori unutar konzole, sad ne znam koliko tu ima istine. Inace konzolu brisem tek kad se pojavi prasina na povrsini, kad ne igram prekrivam peskirom da ne bi ulazila prasina. Sto se tice otvaranja, jos uvek se ne usudjujem na taj poduhvat, ma da bi trebalo to da uradim, jer je posle godinu dana pocela da se cuje kao mig 29. :smiley:

Ja moj xbox posedujem vec oko dve godine i nisam ga u zivotu cistio,ali sljaka kao nov…:smiley:

Nice one :smiley: Sto se tice tog usisavanja : "ja sam jednom cula, a drugi put nisam, da se valja nekad usisati ALI udaljiti malo da zrak ne vrti hladnjake. Uostalom, svakih god. dana uzmete malo sarafcigera i rastavite kuciste i fino ga ocistite. Slim je malo za*ebaninije rastaviti dok FAT je “tezak” samo prvi put. Slicno kao s curom kojoj je prvi put :smiley: Sto se tice odrzavanja najbolje je drzati konzolu tamo gdje “moze da dise” tj. ima slobodan pristup vazduhu

ma sada slim otvaram ko phat :slight_smile: nije strasno, usisavajte konzole koliko hocete, brisite ali kompresorom da produvavate nikako ! :slight_smile:

Sent from my iPhone using Tapatalk

ukoliko imate jaspera ili slima, osim brisanja prasine spolja skoro nista drugo nije neophodno, moju novu konzolu imam nesto vise od godine, skoro sam je otvorio zbog flesovanja i nema unutra ni trunke prasine, ventilatori su cisti kao prvog dana, to zamrzavanje sto pise u prvom postu uopste nije od prasine, sad… neznam kako je kod drugih ali eto moja konzola sija iznutra :slight_smile: u sustini neznam gde bi prasina mogla uci osim kroz ventilator jer je xbox360 unutra skroz oklopljen metalom, cemu usisavanje ? mozete samo pokvariti ventilatore, najbolje otvoriti konzolu, prvi put je malo teze ali u sustini prosto ko pasulj…

Slim rasklapam u 40 sec, k’o M70A !W! :lol:

Hahahaha;),a taman mislio da kupim jedan kompresor da mi ovako bude samo za ciscenje konzole:D

Ja sam razmišljao da otvorim perionicu za konzole :smiley: … i tablet računare…

Ni kompresor nije štetan ko zna da rukuje sa njim,koliko je konzola “prljava” zavisi i gdje je držite.
Sve u svemu ne škodi nekada očistiti konzolu,pa čak i zamijeniti pastu ispod aluminijskog hladnjaka : Google Images

Može i ovako nešto:

:emo:

@ciril
milsim da su to sve amaterske (nemo da se ljutite :slight_smile: ) zablude oko popravke RROD tipa zamjena paste i x-clamp
nema profesionalnog i trajnog rešenja do ovoga:
‪xbox 360 soldado del chip . jovy re-7500‬‏ - YouTube
‪xbox 360 soldado del chip . jovy re-7500 parte 2‬‏ - YouTube

Na ovom Xenonu sto sam ja radio, još uvek je sve OK, a prošlo je skoro 2 god od kako sam ga lapovao i stavio Arctic Silver 5. A imao je RROD.

Ma ugradite vodeno hlađenje i ima da fura odlično :smiley:

Ni mini-wash nije los,ko zna da pere s njime :smiley:

P.S.  Ma ja svoje prodjem svaka dva,tri meseca sa usisivacem kroz sve otvore i zena kada pobrise prasinu jednom nedeljno predje i konzole.

Ja moj Xbox jos nisam cistio, ali preporucujem da u nekoj farbari odete i kupite kompresovan vazduh u boci(kao sprej) sa cevcicom, gurnete kroz rupe za ventilaziju i izduvajte.

P.S. Moze i kompresor da zavrsi poso

Evo naso sam na netu [U]ovde[/U]

Ja moj Xbox predjem usisivacem jednom nedeljno, pre 5 meseca sam ga otvorio i hteo da ga izduvam medjutim iznenadio sam se kad sam ugledao da nema potrebe.:tap:

ja sam moj laptop usisivacem preko kucista usisao nisam ga ni otvorio XD

Ja ga mahom drzim u kutiji da ne bih skupljao prasinu kad ne igram.