Od kupovine novih komponenti pc ne prikazuje sliku

Kum je kupio novi komp tacnije komponente,uzeo je ovu plocu i sad je uzeo radeon 7770. Medjutim nema slike uopste,nosio je komp i u neki servis ali nista nisu uspeli tamo da urade cak ni da mu kaze zasto ne radi,mislili su da je do napajanja ali nije problali su drugo isti problem. Graficka radi jer su i nju isprobali u drugom racunaru. Vratili su mu pare srecom pa sad ostaje problem koju graficku da kupi. Jel ima neko ko zna mozda u cemu je problem da li ima neka nekompatibilnost izmedju ploce i graficke. Ja sam potpuno ispao iz tog segmenta tako da nemam pojma u cemu je problem…

Ako ti nije problem, napisi ovde koju konfiguraciju ima tvoj kum, pocevsi od napajanja pa sve do procesora, sto detaljnije mozes. Na taj nacin, sanse su vece da nadjemo resenje.

Losa je brate ta maticna, mislim za 3000 to nije ni za kancelariju, a kamoli za igre…

Sent from my GT-I9001 using Tapatalk 2

Ono sto znam da je proc intel i3 3240,memorija 2x4gb ddr3,napajanje ne znam tacno ali kazem da su u servisu pokusavali sa drugim napajanjem i opet nije radila graf. @MAX S niko nije rekao da je kupio zver i sve najskuplje da bi igrao u full-u. Uzeo je sta je mogao jer je imao jako stari komp,problem je sto graficka ne radi,e sad ako je zbog maticne problem onda ok a da li je onda vrhunska to znamo da nije. Hvala u svakom slucaju.

Ta ploca je dno dna znaci goru nije mogao kupiti ali nema ni jednog jedinog razloga da ta grafika ne radi na toj ploci.I mnogo bolje karte ce raditi na toj ploci a kamoli 7770.
Jeste probavali oce li preko integrisane grafike da da sliku ? I jel kad ukljuci pc jel se cuje on da non stop radi jel se ne gasi sam ?

Ima li zvucnik na tom racunaru? Pisti li na neki nacin kad starrtujes racunar?

Ovo bi verovatno trebalo da resi problem :

http://www.amd.com/us/products/desktop/graphics/7000/7770/Pages/radeon-7770.aspx#3

Po AMD-u bi PSU trebao da ima najmanje 500W i minimum 4GB RAM-a. Takodje Windows XP nije podrzan.

Sent from my iPhone 5 using Tapatalk

Ok,hvala na odgovoru jer ni ja nisam znao nijedan razlog zasto ne bi radila graficka na ploci ali sam mislio da mozda ima neki problem za koji ja ne znam. Probao je cini mi se Geforce 8500 i radi bez problema. Komp se cuje radi,samo ne daje sliku.

Ovu informaciju jos nemam ali cim saznam javicu. Hvala.

Kakve veze ima koje je OS ako ne vidi sliku ni u biosu? I kakve vezi ima ram sa slikom?

E kakvih majstora ima ovde…

Pa naveo sam sve zahteve za graficku kartu.

Sent from my iPhone 5 using Tapatalk

Nisam citao sve ali @kuzmax kaze pravilo koje vazi, znaci ako ne daje sliku pre ce da je do garfike nego do biosa… Ako ne daje sliku ili je grafika problem ili ploca nema podrsku sto ne verujem. Samo napajanje je bitno ako je veliki potrosac, OS i 4GB Ram nema nikakve veze mora da daje sliku.

Sent from my iPhone using Tapatalk 2

Ako ne daje sliku, nema sta drugo da bude nego maticna ploca…

Ako ste kao sto kazes probali dve graficke i nece, nema sta drugo da bude.

Nekompatibilnost graficke i ploce koliko je meni poznato ne postoji. Svaka graficka mora da radi sa svakom plocom bez obzira da li kosta 2000 ili 20.000 ako ima dovoljno napajanje. Jel probao neki drugi izlaz? Ali ok vratili su mu pare takod a je sada nebitno. Ne znam sta sada hoce da uzme, ali to mu je uzasno slabo za gaming, neka uzme makar 7790.