NTSC IGRE KOD NAS: DA ili NE?

Bas one igre sto bih ja igrao ima samo u NTSC formatu i to me natera da saznam sto vise mogu o tom NTSC.

Koliko sam uspeo da nadjem to je u stvari neki digitalni format koji se koristi u odredjenim zemljama :Amerika
Afrika…itd. Poenta je da smo mi PAL podrucije i da kod nas NTSC igre nece raditi…ali sam isto tako procitao
da sadasnji televizori formata 16:9 kakve su nam Plazme,LED i LCD podrzavaju ovaj format i moguce je igrati ove igre kod nas.

Moje pitanje je da li je neko probao NTSC igre i da li rade kod nas?Da li postoje programi za konvertovanje sa NTSC na PAL? Ili ima neki Treci nacin da se ove igre igraju na nasim konzolama?

Posto sam trazio po forumu jako dugo i nisam uspeo da nadjem info o NTSC igrama odlucio sam da otvorim ovu temu.

Svaki koristan odgovor je dobrodosao.

NTSC and PAL are the two main Television formats that are used all over the world. If your game console is not the same format as your TV, or the game you buy is different from the console format, then in most cases your games will not work properly (or at all).

Televizori valjda pustaju NTSC format, ali je xbox kod nas takoreci “zakljucan” na Pal. Za tebe je jedino onda JTAG, posto ne moze nikako da se konvertuje iz Pal-a u NTSC.

upravo tako, tv moze da prikaze i jedan i drugi standard ali konzole kod nas su PAL zakljucane, kada se odradi JTAG nebitno koji je region igre uvek ce da radi