Novi detalji o PSVR 2

2 Likes

Izlgeda da će VR ostati niša zauvek, pre ćemo videti masovnu upotrebu/proboj AR i MR nego VRa.

2 Likes

Ionako ima 3 krštene igre za tu skalameriju :joy:

1 Like

Ako i toliko. Ima par interesantnih, ali sam uzivao jedino uz Astrobot i pomalo Moss. Najvise ocekujem od rezolucije, mozda ce igre biti ok u big screen modu i nece ti trebati TV, i za filmove. VR gaming mi je potpuno sekundarni benefit. :thinking:

Ali, steta je ipak jer bi PS5 mogao da radi neki upscale u vecu rezoluciju, i da konacno odigramo 1st gen igre bez neprijatno niske rezolucije. Ima tu gomila zanimljivih naslova ipak.

1 Like

A jesi probao ono beše RE7? E to je bio doživljaj.

S jedne strane se radujem što Sony nije odustao od vr-a, al s druge me brine na kakvo tržište će psvr2 da izađe – meta prop’o, valve verovatno odavno digo ruke, niko nema pare sem za hranu i telefone, install base ps5 sitan jer uprkos potražnji ga nema na rafovima…

Preko svega, ne pratim previše, al nisam čuo da krčkaju neku dobru igru (Astrobot 2?), nego biće opet ‘experience’ s recikliranim assetima iz Horizona.

Nisam ekspert al zvuči mi ko dosta loša situacija za launch ovako nečeg.

Vr-u nikako da svane. :sweat_smile:

1 Like

RE je bio super, ali shvatam zasto ipak nije za siru publiku - losa grafika i mucnina tokom kontinualnog kretanja, verovatno bi odbilo vecinu gamera. Vise sam se preznojavao zbog mucnine nego zbog kanibala. :slight_smile:

To je dugorocan, mozda i neresiv problem za VR gaming, cak i kada grafika dostigne sadasnji nivo 2D ekrana.

1 Like

Da, definitvno daleko od optimalnog.

Pored toga je Sony podigao cene konzola, da li to znaci da ce i PSVR2 biti skuplji nego prvobitno planirano. Da li ce preci tu granicu od 600e… Mnogo cute na tu temu.

Od igara, samo Horizon, koja ce trajati oko 8-9 sati da se predje, sto je jos i sasvim okej.
Walking Dead Saints and Sinners je JAAAKA AA igra.

I to je to.

Treba im ALYX, ali nema nista od toga.

1 Like

Pogledavši jurogejmerov video, moram da kažem da mi od svega pokazanog RE8 deluje najbolje – ista onakva grafika samo što se nalaziš ‘unutar’ igre? Sign me up!

Ko što sam par puta pomenuo, RE7 sam više doživeo nego odigrao. Zamisli samo sve one barokne detalje al da možeš da priljubiš nos svuda, čoveče! Emajlirani lonci, gobleni, ikone i beli luk po zidovima, ma seoski turizam budućnosti.

Ona zombi igra isto deluje fino, dok me horizon spin-off ostavio prilično ravnodušnim.

Naravno, koliko god da košta, mislim da mi psvr2 nije suđen – lidija bi mi glavu odgrizla kad bih pomenuo da želim sad već treći (!) VR uređaj. Eh, muke early adoptera.

Prodas druga dva i onda joj kažeš, vidiš ženo fali mi VR, uzimam PSVR2.

1 Like

Ma kazes jednostavno - ili VR ili ja, pa biraj. :smiley:

1 Like
1 Like