Nova prenosna konzola od voljenog nam Panasonic-a :)

Jutros sam video vesti o novoj ručnoj konzoli, ‘‘Jungle’’, koju proizvodi Panasonic.

Android Jungle, Panasonic’s New Game Console

[video]http://youtu.be/ba-hVWaV6ro[/video]

U pitanju je konzola, slična PSP-u i 3DS-u, samo što sa njom, žele da se orijentišu i na ne branjenu zonu, MMO igara (za sada potvrđen samo Battlestar Galactica, šuška se da će biti i World of Warcraft…)

Posedovaće QWERTY tastaturu, mini HDMI port, USB…a OS mu je Android.

Ipak je ovo sveža vest, tako da o samoj konzoli , karakeristikama i samim igrama biće još reči…

Po meni, mislim da će nama igračima biti još bolje sa jednom konzolom više. :wink:

Šta vi mislite o tome? ;;;

Pa, iznenadi me što će pored ove konkurencije izaći ovo

Tesko da ce da se probije,jedin plus mu je open source,ali nema sanse da poljulja Sony i Nitendo.

Na prvi pogled, meni ovo deluje destined to fail… nije da se razumem u potrosacke tendencije i analizu trzista, ali kao laiku mi se cini da nema puno ljudi koji bi hteli da igraju tako kompleksne igre poput recimo WoW-a na sicusnom, portable uredjaju. Ipad jos i mozda, ali jungle? Ko ce da klikce (i cime?) po silnim sitnim dugmicima koji obicno sacinjavaju mmo UI?

A opet, ako dobro razumem, bice relativno jeftin…? Mozda moze da se koristi za facebook, twitter, emulatore, takve stvari… hm hm. Mada opet, svi su sumnjali u nintendo DS, pa cak i u Wii, a eto vidi gde smo danas.

Ja mislim da nece imati tako dobru prodju,ali mislim da je ovo njihov nacin da opipaju trziste i da tek kroz godinu-dve mozemo neki uredjaj od iste firme da nesto bude vise od samo jos jednog u nizu portable uredjaja…

Pa jesam procitao negde, da moze da pusta i rezoluciju u 720p, ali kako nam stize psp2, morali bi doooobro da naprave konzolu i odrede ciljnu grupu. Bice im tesko

Mozda ce i biti dobra, mozda i nece, ali Panasonic ima veoma velika “los cojonas” :wink: da krene u trku sa Sony-em i Nintendom.

Za to, im treba odati priznanje :smiley:

Kako ko, ja DS imam od 2005-te xD.

Ne znam odakle im opet ideja da prave konzole, Panasonic 3DO iz 1993:

Ma Nintendo DS je preneo Portable Gaming u novu dimenziju i za sada,niko ne moze da mu parira.Mozda malo PSP (Go) ali tesko,vrlo tesko…

PSP je bolji od NDS-a za hard core gejmere.
NDS je za klince i casual igrače.

Ja sam govorio statistike.Mada,na PSP se nisam igrao nikad.A na DS jesam dosta…igrao sam Mario Kart i Mario Brothers ili kako se vec zove Mario.Zaraza,nije grafika nesto ali je zabavnooooo :smiley:

nit sam klinac nit sam casual igrac, imao sam psp, nabavio sam DS nikada zazalio niti bi mi palo napamet da se vratim.

da se razumemo, mislim da psp ima dosta jako dobrih igara, ali ds ih ima jos vise, plus ima gomilu zanimljivosti sa dva ekrana i touch aspektom.

ne bi da tvrdim da je jedno bolje od drugoga, ali tvrdim da ne mozes da ih brendiras da je jedno za casual a drugo za hardcore.

svako ima svoju preferenciju a ja sam prvi primer non-casual igraca koji vise voli DS

Imam odavno PSP,odlicna je konzola,nisam ni razmisljao o DS-u jer mi izgleda previse detinjasto,ne volim onaj tip grafike,a i nikad me nisu privlacile igre tipa Mario(kart,i ostala cuda).Zato i nikad ne bih kupio Wii,iako mi se cini bas interesantno,zbog cele te prezentacije,kako detinjasto izgledaju igre,nikad ne bih kupio Wii.Mada me sve vise privlaci Kinect :slight_smile:

problem kod vecine ljudi je sto se koncentrisu na ono sto se ubedeljivo najvise prodaje : Mario (kart, brothers, galaxy, tennis, sah, i sve drugo cega mozete da se setite)

te igre se najvise reklamiraju i prodaju jer se napada trziste dece i casual igraca (ma da mario igre mogu da budu veoma zanimljive i teske, nikako za decu i casual igrace)

al DS ima ogromnu gomilu igara (i Wii takodje, samo ne bas kolko i DS).

i tu ima svih tipova igara, pa i onih veoma ozbiljnih.

i sto je bitno, dobar procenat igara je prilicno kvalitetan.

Jao ljudi.Zamlio bih vas da ne pocnemo raspravu sada o tome sta je za koga ili sta je bolje,jer to nema smisla.Isto kao Xbox vs PS,ili kada se raspravljamo sa nekim Partizan vs Zvezda i tkt…msm nema cilja spamovati tako nesto.
Pozz… :slight_smile:

PSP ni po cemu nije bolji (imam oba dva porta).

Niko nije ni zapoceo neku raspravu,samo delimo misljenja.

Ma sve i nekako ali Panasonic u game industriji - ? Citao sam malo o Jungle i neznam sta bih vam rekao sem nista revolucionarno. Izgled je drugicaiji (sto moze predstaviti veliki +) ali ja nisam vidio ni jednu igru od poznatih firmi (EA, Capcom, Konami…) da pravi bilo kakvu igru za jungle ili da neke igre koje tek trebaju da izadju da se rade uz psp, nitendo i za jungle. Mozda neko jest al ja stvarno nisam. WoW ima 12 ili 15 miliona igraca mislite da njima treba “ekspanzija” na nova trzista (mislim na trziste prenosivih konzola) ? Sve i kad bi htjeli, a nece, da se sire - presli bi na Xbox live ili PSN a ne na neku konzolu koja ima qwerty tastaturu

Uostalom “suska” se da sony ericsson radi na proizvodnji mob. telefona + prenosive konzole. Ja bih licno prije to kupio ili PSP

Vrijeme ce svoje pokazati. Ko zna sta se sve moze desiti samo ako ih kinezi i japanci prihvate definitivno ce se desiti BOOM pa cemo i mi promjeniti misljenja

PSP hardverski može da oduva NDS, ali ovo nije tema o tome.

Ja mislim da to nije lose! :smiley:

u kom smislu hardverski ?

jacina procesora ? ok, moze.
da, pruza nesto bolju grafiku.

(ma da pocetkom sledece godine izlazi 3DS koji pored brojnih drugih poboljsanja ima jaci procesor / gpu od psp-a)

po ostalim specifikacijama ni jedan se ne izdvaja preterano. psp ima jedan veci ekran, ds ima dva manja od kojih je jedan touch.

inace, sto se tice same ove panasonic prenosne konzole… izgleda mi krajnje neozbiljno, al sacekajmo pa cemo videti :wink: