Nova PRAVILA u Forumu "Xbox 360 - Video igre i vesti"

Zbog povećanog broja poseta sajtu i lakšem snalaženju na forumu, odlučili smo da promenimo pravila za postavljanje informacija u ovom delu foruma.

Thread XBOX 360 vesti i informacije od danas više nije u funkciji.

Od sada sve informacije iz Xbox 360 sveta možete postavljati direktno kroz otvaranje threada/teme u ovom delu foruma. Na ovaj način povećaće se preglednost ovog dela foruma i lakše pretraživanje sadržaja.

Takođe novo pravilo je i otvaranje Mega Threadova koji su posvećeni određenoj igri (primer Mega Thread-a).
Mega Thread/Temu posvećenu nekoj igri možete napraviti maksimalno 14 dana / 2 nedelje pre zvaničnog izlaska igre. Thread mora imati predznak {MT} skra’eno od Mega Thread kako bi se razlikovao od ostalih._**
Ukoliko mislite da bi igra trebala da ima svoj Mega Thread ranije, obratite se nekom od modova za savet kao i kratkim objašnjenjem zašto bi ste to uradili.

Napomena:
Ovo se samo odnosi na OVAJ DEO FORUMA!**_

Na ovaj način zvanični Mega Threadovi će imati mnogo više informacija, screenova, video snimaka, preview-a, a i sam hype oko izlaska igre je koncentrisan u tom i periodu posle izlaska igre. Kada se desi objava neke igre, npr Crackdown 3, otvorite temu sa nazivom “Upravo objavljen Crackdown 3!” ili slično. Kada se u nekom trenutku pojave screenovi iz igre, otvorite temu “Najnoviji screenshotovi iz Crackdown 3 igre” i slično.

U međuvremenu, dok igra ne izađe, sve informacije objavljujte u novim temama. Ukoliko se neke informacije pojave u kratkom vremenskom roku a vezane su za istu video igru ili temu koja je već otvorena, novu informaciju dodajte u postojeći thread.

Otvaranje novih tema je sada moguće samo za korisnike koji imaju** 20+ **postova.

Za sva pitanja - otvoren je ovaj thread.

A sta će biti sa starim threadovima o igrama koje još nisu izašle? Mogli bi da napravite posebne teme o njima, i da prebacite screenshotove u jedan, a ostale postove u drugi thread. Ako se ima vremena, naravno :slight_smile:

Uglavnom su u starim threadovima svi screenovi i video snimci, te će tamo i ostati.
Treba napomenuti da ovo važi za sve buduće igre ili igre za koje ne postoje zvanični Mega Threadovi.

Moram priznati da mi ovo novo pravilo sa mega thread-ovima deluje nelogicno. Otvarati gomilu tema zbog jedne iste igre umesto sve to staviti u jedan mega thread… :?
Na primer: u jednoj temi najava igre, posle mesec dana izadje trailer otvaraj drugu temu, posle mesec dana demo izadje otvaraj jos jednu temu, izmedju procuri neka informacija otvori jos koju temu, poneki screenshot otvori temu i za to temu itd. I onda, posle svih tih informacija o igri koje su razbacane po forumu, 14 dana pred izlazak igre otvoriti mega thread!?
Tacno je da je tema http://www.xboxrepublika.com/xbox-360-video-igre-i-vesti/292-xbox-360-vesti-i-informacije.html nije bila pregledna ali mislim da ce ovo napraviti jos veci haos.

Citat iz teme http://www.xboxrepublika.com/xbox-360-video-igre-i-vesti/292-xbox-360-vesti-i-informacije.html

Pod vestima i informacijama podrazumevamo novosti o:
igrama za Xbox 360 konzolu,
o izdavačima video igara i razvojnim timovima,
Xbox Live Arcade igre,
Xbox Live dešavanja

Mozda kada bi izbacili onaj deo “igrama za Xbox 360 konzolu” tema bi bila preglednija a i ne bi napravili haos od podforuma Xbox 360 - Video igre i vesti

P.S. Moja kritika je dobronamerna i jednostavno je predlog kako bi to moglo da se uradi

Slažem se da to tako izgleda i da je jedan Mega Thread dovoljan da pokupi vesti na jednom mestu za određenu igru. Međutim, često te informacije, video klipovi i screenovi budu razbacani po celoj to mega temi a retko koji član updateuje prvi post sa tim stvarima. Isto tako, retko koja igra “doživi” na forumu da bude ponovo “iskopana” kako bi se ostavili utisci o istoj. Za vreme E3 se otvorila gomila threadova a mali procenat je aktivan nakon toga a dosta novih informacija je priteklo u međuvremenu.

Na ovaj način, sa novim threadovima, biće veća dinamika tog dela foruma a same vesti dobiti na većem značaju, te će ih primetiti i ostali članovi dok je veliku temu o vestima pratilo manje ljudi.

Uglavnom, videćemo vremenom kako stvar ide a tu su i modovi koji će usmeravati ostale članove.

Moje lično mišljenje je da je ova promena nema nikakve koristi. Biće mnogo tema koje će napraviti mnogo veću nepreglednost nego što je bila. Moguće je da će na svaki sat izlaziti po jedna nova tema što može da dovede da za jedan dan nestanu informacije od juče ili prekjuče. To bi moglo da se uradi kada bi postojao za svaku igru poseban pod-forum kao na primer na Xbox i Steam forumu.

Tačno je da je sticky tema “XBOX 360 vesti i informacije” bila takođe nepregledna, ali ukoliko je nekog zanimalo da vidi najnovije vesti mogao da prelista par strana i da nađe nešto korisno.
Nadam se da ja nešto pogrešno shvatio. :slight_smile:

Svako ko makar u 2 dana dodje na forum bio je u toku sto se tice sticky teme “XBOX 360 vesti i informacije”. Nadam se da ce ovo novo funkcionisati bolje…

Hmmm, imam zamerku na ovo:
“Mega Thread/Temu posvećenu nekoj igri možete napraviti maksimalno 14 dana / 2 nedelje pre zvaničnog izlaska igre.”

Recimo da igra “procuri” mesec dana ranije, a s obzirom da skoro svi igraju pirate, sta onda?

Mislis na slucaj “Halo : Reach” ? On je bas rano “procurio” :smiley: Mudro zboris junace…

Isto se desilo i sa Operation Flashpoint : Red Riverom,procureo je mesec ipo dana ranije :smiley:

Sto se ovoga tice,nekako mi se ovo ne svidja,ne znam zasto,ali ako postoji tema za : Gameplay,Trailer,Demo,Screenshotove,MegaThread i informacije,bice bar 7 tema jedne te iste igre,jedino da uradite ovako : Da ostane ovaj sistem koji ste sada smislili,ali kada izadje MegaThread,da neko od Moderatora ili Admina sve teme preko Search opcije ubaci u tu jednu MegaThread temu :wink:

Da, dešavaju se takve stvari i desi se par puta godišnje da neke igre “izađu” ranije. U tom slučaju, treba se posavetovati sa nekim od moderatora u vezi toga.

Da ne bih sada svakome udarao poseban reply, govoriću generalno na sve primedbe (koje su dobro došle, naravno).

Na ovom forumu visim po nekoliko sati dnevno i istovremeno pratim nekoliko stranih i konstantno upoređujem ponašanje postera (ljudi koji postuju, ne štampani posteri, samo da razjasnim :smiley: ), načine na koje ostavljaju informacije i kako ih “obrađuju”. Uglavnom, većina ljudi se često žali da je neka informacija ostala “zakopana” u velikim threadovima i da je često vidi manji broj ljudi i da ima veće šanse da bude primećena ako bude deo posebnog threada. Sa druge strane, živimo u vremenu gde se informacije objavljuju munjevito i relativno brzo postaju “zastarele” tako da neki info na 15 strani foruma u određenom threadu (posebno ovom Vesti i Informacije) i nema neku “vrednost” osim što doprinosi gomilanju a realno mnogo je zanimljiviji post na zadnjoj strani jer je aktuelniji.

Sledeće, tu je pretraga. Ma koliko bila moćna, informacija da se traženi pojam nalazi u temi “Call of Duty: Black Ops” mi ništa ne znači jer treba da šaltam 20 strana da bih našao odgovarajući post koji sadrži termin i pri tome ne mora da znači da je to prava informacija. Po novom pravilu, mnogo je veća šansa da se iz samog naslova threada skonta da li je tražena informacija na pravom mestu. Takođe sami pretraživači poput Googlea i Binga lakše indeksiraju forum (ne tako dobro kao verzije foruma 3.x.x).

Mega Threadovi - evo ja prvi sam vlasnik nekoliko a ne mogu ni da se setim kojih, što dovoljno govori o tome koliko sam ih i sam osvežavao. Svaka čast članovima koji su svoje threadove redovno updateovali.

Kada smo kod informacija koje mogu dolaziti u velikom broju u nekom periodu, nije loše, možda imati temu za tu namenu, npr “Mass Effect 3: TGS 2011 Info” gde bi se skupljaje informacije. Uglavnom, predlažite i dalje + sve kritike dobro došle.

Ima li neko nešto da doda na ovu temu?

Evo ovaj sistem je efektivan već par dana i po onome kako stoji statistika, broj pregledanih strana je oko 35-40% skočio u odnosu na period pre. Naravno, nije sve samo u novom sistemu za ovaj podforum, ali primetna je veća aktivnost.

E sad, da li vam je ok? Ili smeta? Konfuzno? Navikli?

Nevezano za temu - s obzirom da su teme banovanje, patchovanje i pitanja i odgovori preobimne i preteske za snalazenje a uz to i na 2 razlicita mesta, mislim da bi trebala da se otvori jedna sticky tema sa najjednostavnijim objasnjenjima oko dasheva, waveova i fw-ova po principu - taj i taj fw sigurni do tog i tog dasha, odnosno te i te igre, sa tim i tim fw ne mozes da igras te i te igre, najnoviji fw je taj i taj i sl. ta tema da bude obavezno zakljucana i jedno lice da bude odgovorno da je apdejtuje kako se stvari odvijaju (XDG i sl.)

Znaci samo konkretne informacije, bez najava i informacija kad ce sta ce, da ljudi koji ne prate forum svakodnevno vise ne bi sjebavali svoje konzole bzvz

Dobro je i ovako, ali eto mog predloga.

Moram priznati da mi se u pocetku nije svidjao ovaj novi princip, ali mi je nekako sada preglednije i lepse, da tako kazem. Mada sa druge strane, vise ne postavljam informacije toliko zato sto me mrzi da pravim temu za svaku odredjenu informaciju. Tako da, sa moje strane, je ovo i plus i minus, ali za nekog koga ne interesuje da postavlja informacije je ovo, pretpostavljam, mnogo bolje nego pre. :wink:

Bravo bravo! I mene sad mrzi da otvaram thread i kad vidim nesto zanimljivo. Ali ovo ce vjerovatno olaksati posao infobotima, Predator, jaran Nemesis, Dzenana ruke gore! :slight_smile:

ja imam komentar na novi background dizajn: mega. :slight_smile:

Inace, ljubitelj sam mega tredova, offtopica, blage anarhije i minimalne organizacije. To mi malo znaci jer u 90% slucajeva koristim opciju new posts i samo klikcem redom, i ne gledajuci koji je naziv teme i koliko ih ima… Ali, cela stvar ima smisla i zvuci dobro, pogotovu za korisnike koji se tek upoznaju sa forumom, njima bi struktura dosta znacila.

Pošto je sada širina foruma fixna te se uklapa u 97% HD i SD rezolucija, igrarije sa backgroundom imaju više smisa jer se zna gde i šta stoji, tako da ćemo u tom ritmu nastaviti.

Za ostalo, ostaje vreme da se svi malo prilagodimo i vidićemo gde će nas odvesti.