Noob F.A.Q. (Najcesca pitanja)

da mnogo glupa stvar sto ne moze da se prebaci muzika ili film na hdd, probao sam i WMV format i sve zive ista prica, imas mogucnost da umrezis PC i XBOX pa da onda sharujes recimo neki folder sa kompa gde su ti filmovi ili muzika pa da pustas preko xbox-a bukvalno stream-ujes sa PC-a, meni recimo to radi, pustim muziku dok igram neku igricu, isto tako mogu da gledam i filmove, ali to ne koristim posto mi je i onako komp upaljen stalno dok se muzika koristi u igricama stalno… e sad imas i drugu varijantu ako imas iPod ili iPhone mozes i njega da ubodes u xbox i radice muzika koja je na njemu

windows 7 + xbox 360 + Tversity = Win!

Jedno kratko pocetnicko pitanje…
Sutra mi stize konzola sa najnovijim FW, ako se ne varam mislim da je LT+ 1.1.
Ako mi trazi da updejtujem dashboard, da li da uradim tako?

Mozda vam pitanje deluje smesno, ali ja sve uporedjujem sa PS3, jer tamo kao sto znamo sve se vrti oko odgovarajuce verzije FW-a. Jedan pogresan potez i vasa PS3 konzola postaje nepotrebljiva za pirateriju, mislim na FW update…

Hvala na odgovoru…

Zadnji dash. koji ti je izasao je 2.0.12625.0 i njega se netrebas bojati. Ali sada se bas sprema samo sto nije izasao novi dashboard,njega NI SLUCAJNO nemoj updejtati jer se jos neznas sta ni kako ce biti.Ako se budes kacis na Live posto se nezna jos tacan izlazak novog dashborda a to moze biti i danas nemoj raditi nikakav update preko Live-a ni slucajno da nebi zakacio taj novi dash.Uglavnom sto se igara tice ako ti traze dash. update mozes napraviti ali samo igre koje su izasle do 1.5.2011 jer za njih se zna da nemaju u sebi taj novi dashboard.

P.S. Po nekim izvorima novi dashboard trebao bi da izadje 9.5.2011

Znaci, koliko sam shvatio, mozes ici na Live bez obzira na verziju dasha ili ne?
I takodje, kako sam razumeo, ako imam neki stari dash a u ubacim neku noviju igru, nju necu moci da igram dok ne updejtujem na odgovarajuci dash (a ta verzija dasha ide uz samu igru, kontam)??

Sent from my iPhone using Tapatalk

1.Nemozes,cim se spojis na internet i zelis ici na Live trazit ce ti da napravis zadnji dash. update
2.Da

Pozdrav svima. Trebalo bi u narednih mesec dana da kupim Xbox pa me zanima nesto. Vidim da jos za Lite verziju nema novi firmware, pa me zanima jel to znaci da ako bih sada kupio lite verziju konzole, ne bih mogao da igram piratske igre? Jel bolje da idem na Lite verziju ili na onu obicnu?

kakva lite verzija?

ako mislis na SLIM model od 4GB ima fles i za njega, ako je unutra 9504 drive, a ako je 0225 i za njega ce izaci uskoro, ako uzimas stari FAT model, bez obzira koja verzija je u pitanju fles ima za sve, to ELITE, ARCADE i slicno se odnosi samo na dodatnu opremu, hardverski je sve isto

Slim mislim, cist lapsus. Jedva kucam na tastaturi, mrtav sam umoran, pa otud greska.

A mislio sam da uzmem 250GB, 4GB je bas beskorisno. Znaci trenutno na njoj samo originali idu?

Hvala. Ovo je bas bilo brzo. :time:

pa pogledaj sta sam ti napisao malopre :wink: znaci sve sam ti rekao u par recenica

moze ako je 9504 drive… imas ovde u shopu 250gb verziju za lepe novce flesovanu…

Video sam i ne mogu da verujem kako je niska cena, u odnosu na druge shopove. Hvala.

zato smo mi tu gde i jesmo :wink:

inace THANKS dugme, cini cuda :smiley:

Isti sam namestio (Tversity) pre koji mesec i sve shljaka fenomenalno! :slight_smile:

Ovako, u cetvrtak mi stize Slim 250gb LT+ koji sam narucio preko sajta. Sad posto sam ja u oblasti konzola poptuno nov(zadnju koju sam imao je Playstation kec) interesuje me:

  1. kako da se konektujem na live, da li uopste mogu da se konektujem na live.
  2. Ako mogu da li to moze preko rutera?
  3. Sta je koji djavo Dashboard??
  4. Video sam super tutorijal za rezanje samo me interesuje koje DVD-ove treba da kupim.
  5. Da li da updatujem to sto vi kazete da izlazi pocetkom maja ako je izaslo?
    :bear To bi bilo sve za sad, ako se setim jos necega pitacu! Unapred hvala!

E ovako,razgledaj malo forum,dobices odgovor na sva ta pet pitanja kad bi se malo potrudio.Besmisleno je da ti tu neko pise odgovore sazeto kad mozes da se informises jer za sva ta pitanja ima i tema[znaci za live,za rezanje diska,live i mnogo drugo jer se u sustini ceo forum vrti oko pa ajd da kazem toga…]

Btw. neka ti je sa srecom sa novom kutijom i sto duze da ti traje :slight_smile: [inace od onog gore teksta nemoj nista pogresno da shvatis ;)]

Ma ja sam prelisto forum uzduz i popreko, i naucio sam stvarno mnogo, s obzirom koliko sam znao pre, ali eto odgovore na tih 5 pitanja nisam jednostavno nasao. Aj prelistacu jos malo pa ako stvarno nista ne nadjem zamolicu ponovo za pomoc, hvala!

Evo odgovoricu ti:

  1. imas temu za LIVE,tamo ces sve naci.
  2. moze
  3. dashboard ti je kao Firmware na soniju,tacnije to ti je kao da lupnem neki sistem koji se cesto apdejtuje.
  4. Sto se tice diskova,imas verbatim,maxell i traxdat-u.Ja bih ti preporucio verbatim jer su najbolji,ali i najskuplji[130 komad]
  5. Ne nemoj nista da update-ujes za sad,prati komentare na forumu u vezi toga,sta drugo da ti kazem :wink:

Ako decko ne namerava da igra dark side konzolu onda nek apdejtuje. Za njega onda ne vaze dark side pravila.

sto bi ti rekao presao je na ,dark side’’ :wink:

Da posle sam i ja video da pise ono LT+ na koje prvobitno nisam obratio paznju ali mogu samo da kazem za coveka…

… zezno se :frowning: Muke su to tantalove i sve ce vece biti.