No Man's Sky

,

Igra je suplja, bez ikakvog cilja. [spoiler]Odem na jednu planetu, skupim resursa da odem do druge i tako u krug. Glavni cilj je doci do centra galaksije…i sta onda? Baci me u drugu galaksiju…sa jos manjom sansom da sretnem nekoga. 20$ da, 60$ nema sanse.

[/spoiler]

I ja sam skroz odustao. Grafika,prostranost i neke stvari jesu super… Ali monotoni gejmplej je uzasna stvar.

Ne bih bas rekao da je grafika super…

Cinjenica je da je ovo igra koja bi trebalo da se prodaje za 20$, ali su naravno iskoristili hajp da bi postavili full cijenu. Padawan je cini mi se uporedjivao ovo sa Orderom i nekim drugim igrama i opravdavao cijenu, ali po meni nema tu sta da se diskutuje, ovo prosto ne vrijedi 20+ dolara.

Kao da gledam Everybody’s Gone to the Rapture, samo uz losiju grafiku, totalno odsustvo price, uz dodatak sakupljanja resursa i istrazivanja planeta. Igru prodaje bukvalno broj planeta koji je moguce posjetiti, nista drugo. Ljudi su ocekivali cudo od igre a dobili su dinosaurusa sa glavom insekta ciji govor tijela i ponasanje porucuje “WTF am I doing?!” Onaj gif sumira kompletnu igru u 10 sekundi.

Sa druge strane, vjerujem da ima i onih koji su zadovoljni igrom i kojima prija istrazivanje. Sto se mene tice, probao bih je rado ali tek kada padne cijena, a do toga ce doci osjecam veoma brzo.

1 Like

Ako je ovo stvarno kraj igre licno cu se truditi da budem mod i banujem te do kraja vremena.
Znaci ako si sad otkrio kraj igre, stvarno ne znam sta da ti kazem

Auu jbt, sad i ja vidjeh. Stavite spojler bem mu misa

Reseno, ispravio sam mu post, tacnije ubacio sam mu spoiler u post.


@Marko96 u buduce gledaj da kada nesto spoilujes da ubacis u spoiler tag, evo ti link ako na znas kako se stavlja:

U njegovu odbranu, cilj je krajnje nebitan i verujem da su ga smislili u poslednjem momentu samo da se kaze kako postoji.

1 Like

Eh, ko sto pomenuse negde, barem nije:

1 Like

Izvinjavam se na spoileru. Nije mi bila namera. Video sam kraj igre na x sajtova, tako da sam mislio da su svi to i procitali.
Elem, ono sto sam hteo da kazem jeste da igra nema kraja. Besumucno tumaranje po univerzumu da bih na svakoj planeti video iste resurse i “zivotinje” u razlicitim klimatskim uslovima…no thank you. World pf Warcraft, igra koja je izasla 2004 godine, ima 10x bogatiji sadrzaj, and on top of it, its an actual MMORPG…gde mozemo sresti druge igrace

Odlicna vest za one kojima se No Man’s Sky nije dopao jeste da steam i ps store(ili kako se vec zove) daje refund na igru bez obzira na game time. Razlog ovoga jeste da ni jednu stvar sa trailera na E3 nisu ispunili u igri, pa su samim tim j prevarili ljude. Interesuje me cifra novca koji ce biti refundiran.

Sto je za sony mislim prvi put… Kada kupis igra za xbox mozes jednom u zivotu da trazis da ti vrate pare, a sony ima politiku da posle kupovine nema vracanja para… A i kako internet pizdi, nije ni cudo, od ocekivane igre godine do razocaranja godine… Kako se tek oseca onaj lik sto je na ebay platio 1300$ za igru? :smiley:

No Man’s Lie je sada popularan naziv za ovu igru. Odgledao sam vise yt snimaka na ovu temu i ne mogu da poverujem kako je Sean Murray nonsalantno, u vise prilika, gledajuci “u oci”, jednostavno lagao. Ne znam sta je ovekivao, da niko nece primetiti :neutral_face:

A lik deluje tako stidljivo, iskreno, poverljivo…

Ukratko OLOS :smiley:

2 Likes

Ja sam gledao isto i krstio se, nisam mogao da vjerujem koliko se covjek izlagao. Najgore od svega je sto covjek nije izdao nikakvo saopstenje, nista. Zadnja stvar je bila kada su dva streamera pokusala da se pronadju u svijetu, i nisu se vidjeli, iako su bili na istom mjestu u isto vrijeme, nesto sto je obecano kao moguce, ali malo vjerovatno. Njegov tweet nakon toga je da je kao odusevljen da si se dva covjeka nasla u toliko velikom svemiru. Mos’ mislit’

1 Like

Verovatno sedi u nekom buretu i tiho jeca. Ili je u fazonu so long suckers.

Nije so long suckers kad ce mu 90% ljudi odraditi refund

Ne znam, mislim da smo previse grubi prema coveku.

Kao prvo, on je samo jedan covek odabran da prica o igri, ako je neko kriv onda je to ceo tim.

Drugo, ne verujem da je on lagao per se, nego su sigurno planirali sve sto je pricao da ubace u igru. Gamedev je izuzetno tezak, ciljevi se menjaju.

Trece, igra je izasla takva-kakva je, na reviewerima je bilo da nama potroshacima konkretno objasne o cemu se radi. Reviewovi su uglavnom bili pozitivni. Ako na ikog treba da se sipa drvlje i kamenje, onda treba na njih.

Cetvrto, igra evoluira. Nije to ubisoft pa da moze da baci trista ljudi na neku igru da je glancaju tri meseca, to je tuce momaka koji se verovatno sad razbijaju od posla da upechuju sto vise svoje prvobitne vizije u igru.

Peto, pobegao covek sa twittera kad se osula paljba po njemu. To je prirodno, on nema debelu kozu ko neki pr likovi s godinama iskustva. Ne zna sta ga je snaslo.

Sesto, Sony je od ove igre odlucio da napravi senzaciju. Amplifikovali su signal desetostruko u odnosu na kakva je igra u pitanju, mid-budzet proceduralni eksperiment. Verovatno mu je receno da velicha igru sto vise moze.

Sedmo – najzad, koliko vidim, igra se nista ne razlikuje od svih trejlera koje smo dosad godinama gledali i pitali se, sta zapravo u igri radis. Odgovor je, kao sto je delovalo vec godinama, uglavnom nista. Ides unaokolo i divis se proceduralnom univerzumu. To je, u neku ruku, dovoljno. Nije za svakog, ali mnogi su proveli desetine sati lutajuci po galaksiji.

Ne slazem se. Pogledaj razgovore unazad, covjek do par dana do izlaska igre obecavao sve ovo sto.nedostaje u igri. Nije prodavao igru, nego je lagao, i to za veoma bitne stvari. A oni su sami odlucili da prodaju igru za 60$ iako su znali sta (ni)su napravili

2 Likes

Ok, al sto ga onda prakticno nijedan review nije na tome prozvao? Nesto mi tu ne stima.