Nintendo Switch

Odlicno izgleda i bice sadrzajno ista igra kao na drugim konzolama. Ja sam na prvu loptu pomislio da se radi o android verziji ali me je ovaj klip razuverio. Videcemo kakva ce biti optimizacija :slight_smile:

Ono sto sam video u Odyssey, ta Tegra je odlican cip za handheld. Definitivno moze da tera AAA igre bez poteskoca.

Ehej ako nije 1080p i 60fps ja to ne bih igrao :smiley:

Biram 720p na 6" ekranu i 30fps u kolima ili na klupi bilo kog dana umesto 1080p iz fotelje. :wink: Ali to sam samo ja, kontam i “master race” argumente, samo je meni portabilnost toliko neverovatna stvar da je teško porediti.

Haha kako da ne, na toliko ne radi na daleko jacim konzolama. Ako bude stabilnih 30fps-a to je puna kapa :slight_smile:
Trenutno je veliki popust na eshopu od 20% do 50%. NBA2K18, Fifa 18, Doom, Skyrim, Arms, L.A. Noire, Resident Evil Revelations 2, Rocket League, Stem World Dig 1 i 2 itd da ne nabrajam dalje. Preko sto igara je na popustu :slight_smile:

2 Likes

Sama cinjenica da izvlaci i 30fps u pribliznoj grafici kao sto izgleda na PS4 i XO-u je neverovatna.

Moram da overim popust… Nisam znao da ima 20 i kusur gb slobodno u memoriji, moze tu svasta da se instalira.

Ne moze bas svasta ali ako ces mene da poslusas kupuj ekskluzive i te vece igre u fizickom izdanju, a indie hitove digitalno. Posteno receno micro sd je neophodan, pogotovo ako planiras te vece igre da kupujes digitalno.
Cisto sumnjam da ce Ark u handheld modu raditi u 720p jer nije u pitanju android verzija, a travuljine ima na sve sve strane :slight_smile:

Switch presao 4 miliona u Japanu, vise nego Gamecube za ceo zivotni vek. Nije lose za prvu godinu!

Inace, ja se prilicno mucim za Zeldom BoTW… Otvorio mi se onaj main quest da oslobodim 4 masine na 4 kraja sveta, ali gde god da krenem, maltene me one-shotuju kripovi. Ogromna prostranstva puna praznog hoda i pentranja po nekakvim stenama, nocu se nista ne vidi od refleksije na ekranu, nema klasicne progresije lika i oruzja se lome. Moracu ozbiljno da overim neki guide, i da se vratim u pocetnu zonu. Sta je uopste merilo progesa, kolicina srca? Onih rupija sam jedva skupio za pantalone.

Mislim da ce moje 2 sledece igre biti Mario + Rabbids i Xenoblade 2. Ne prodaju mi se Zelda i Mario jos uvek, ipak su to dve kultne igre za novi sistem. Mozda odem u neki suludi pravac kolekcije kertridza, od piraterije izgleda nece biti nista jer novi fw zakrpio propuste.

Ne znam sta da radim za SD karticu jos uvek. Imam neku 32gb, za telefon mi ne treba jer sve zivo strimujem, a za Switch je premala, ali posluzice.

Joj, čekaj, stani, ne odustaj od BOTW. Igra je pravi mali dragulj i vredi je odigrati.
Divine beasts su prava poslastica za borbu.

NIje mi jasno kako te mobovi mogu ubiti iz jednog udarca, ali mi to zvuči kao da nemaš adekvatan oklop. U selu gde si dobio informacije o 4 divine beasts, odmah iznad njega postoji jezero u kom živi džin i koji ti za oderđenu količinu para i resursa poboljšava (upgarde) oklop. Takodje u istom selu možeš kod merchanta da kupiš novi oklop koji je daleko boolji od početnog, pa njega poboljšaj.

Da bi povećao broj srca moraš da očistiš hramove, a ima ih prilično i lako se nalaze ako se penješ na svaki od tornjeva.

Da bi skupio rupije, razbijaj sa bombama stene i kamenje, ispadaju različiti dragulji koje kasnije prodaješ trgovcima. Ja zaista nisam naleto na neki veći problem sa parama. Čak sam i kuću kupio i opremio po poslednjoj modi :smiley: Odnosno ubacio u nju oružije i štitove koji su mi zauzimali meta u inventaru, a nisam želeo da ih potrošim.

Jako je bitno još da nadješ lika koji ima dve zvečke u rukama i kada mu daš semenke za njih, on ti poveća mesto u inventaru. Kako budeš napredovao i čistio oblasti, tako će i on menjati poziciju, pa pazi da je zapamtiš i obeležiš na mapi.

Obavezno još ubijaj guardijan mašine koje se bude (ostaju iza njih specijalni delovi), a najlakši način je da to uradiš parry sa štitom kada pucaju na tebe, vratiš im zrak nazad i iz dva puta, kod jačih 3 puta i gotovo. Isti princip kao kod souls igara, potreban je dobar tajming. Imaš i iste koje nisu više aktivne, tako da možeš iste delove da pokjupiš i sa njih.

U svakom slučaju koncentriši se na sporedne misije, da bi otrkio što veći deo mape i pronašao što više hramova.

Ja sam najviše imao problema sa jednim tipom protivnika, a to su Kentauri, oni su me ubijali iz jednog udarca, ali svi ostali protivnici su boranija. Kentauri služe da ti ograniče prolaz kao u souls igrama, dok ne budeš dovoljno spreman da ih ubiješ, nema šta da tražiš u oblasti koju oni čuvaju.

2 Likes

Eto meni i sazeti guide, da ne trazim po netu… tnx :slight_smile:

Kakav oklop, imam onu pocetnu kosulju i pantalone :smiley: Znaci do toga je.

Sreo sam majstora sa dve zvecke koje sam vratio ali ne znam to semenje gde da nadjem.

Druze da bi imao sto vise srca i da bi nadogradio staminu moras da resavas Shrine, tj da skupljas Spirit Orbs koji posle menjas kod Goddess Statues. Da bi skupio pare moras sto vise da istrazujes, skupljas rude, osvajas kampove i bukvalno sve sto skupis mozes da prodas ili da koristis za nadogradnju odela i drugih zajebancija…Malo je tesko igrati dok ne skupis barem desetak srca i bez stamine ali kad to resis bice ti mnogo lakse, a veruj mi posle 100 sati ima gardiane sa stitom da ubijas :slight_smile:
Aj da ti ne otkrivamo sve, cisto jos da znas da na mapi imas 4 fontane i tu nadogradjujes odela koja naravno teskom mukom moras da nadjes ili kupis, a sva sluze svrsi. Da bi se kretao kroz odredjene lokacije moras imati odelo ili da napravis napitak …
Samo polako i strpljivo, sto se mene tice to je najbolja singleplayer igra koju sam igrao :slight_smile:
Edit: Samo na prvi pogled igra izgleda prazno, a uskoro ces videti da se radi o ogromnom broju stvari koje treba da uradis…Fascinantno sta se sve nalazi u igri :slight_smile:

1 Like

Da, znam kako se dobijaju srca, samo je bilo pitanje da li je to sve sto moze da se nadogradi ili ima jos (e da, znam i za rune). Hvala za tips, u sustini, verovatno sam samo pozurio, prateci main quest.

E da, izgleda da su mi smetale malo i motion kontrole, prilikom koriscenja runa i jahanja, a mislio sam da mi pecurkice vuku nesto u stranu.

Zasto mi konj ne dolazi na zvizduk, nisam ga dovoljno pripitomio? Uzeo sam prvo onog lakseg, sarenog.

Ne odustajem ja tako lako… pogotovu sto imam samo dve igre za Switch. :smiley:

@padawan nisi jedini koji je imao problem sa konjem, generalno i meni se čudno ponašao u toku jahanja, tj. imao sam osećaj da skreće na neku stranu iako nisam igrao sa motivom kontrolama.

Koristim konja samo na otvorenim prostorima gde ima puno protivnika, lakše mi je dojahati i oplesti po njima u trku, a i veći je damage.

Ja sam generalno prešao veliki deo mape bez konja i smatram da i nije preko potreban, većinom su brdoviti predeli tako da i nema smisla. A ako pri tome dodaš da svaki sekund naletiš na nešto što bi trebalo pokupiti, onda dodatno gubi smisao.

Jako je važan deo sa kuvanjem hrane, nauči recepte i pravi jela koja daju što više srca. Neka jela popunjavaju samo osnovna crvena, a neka ti dodaju i ekstra zelena koja su preko nivo-u do kojeg si stigao. Korisno kada se boriš protiv protivnika koji je višeg ranga.

Ako negde zapneš, javi da pomažem.

2 Likes

Ah, to je bilo moje sledece pitanje, citas mi misli - one proklete jabuke sam gotovo istrosio.

A gde da nadjem recepte? Sta god da skuvam daje mi ono odvratno jelo za jedno srce. Jel moze uopsfe da se kombinuje vise sastojaka?

I ja pre neki dan poceo da cepam zeldu na switch-u…Ljudi koliko je ovo meni genijalna igra,pa ja ne mogu da prestanem da igam…Nemam problema bas ni sa jednom stvari u igri,uzivanje neverovatno…@padawan mozes da kombinujes vise sastojaka naravno,ispeces npr.dve ribe i ljutu papriku i videces sta dobijas,sam isprobavaj kombinaccije pa ces videti sta sve moze…
Sto se konja tice vuce na jednu ili drugu stranu dok se ne pripitomi,pa sve vam se kaze u igri ne znam sta je problem…Jedini “problem” mi je sto ja jedino mogu na tv-u da igram,kada prebacim na “tablet” muku mucim sa kontrolama,sve mi nesto nezgodno,malo,neudobno…

1 Like

Semenje nalazis na najrazlicitijim mestima,npr podignes neki kamen,namestis nesto itd…

1 Like

Uh, kamenje… Ok, pokusacu.

Ja za sada stigao tek kod dela kada treba da oslobodim Zora Domain od divine beast-a koji proizvodi kisu. Nemam ideju koliko je ovo daleko u igri, kao da sam proveo vecnost u trcanju po bespucima.

Cool je fora sa amiibo figuricama, mozes jednom dnevno da dobijas neke boostove.

Ma to sam stavio onako,jednom je bio ispod nekog kamena,uglavnom su na jako neobicnim mestima…

@padawan
semenje dobijaš kao što ti je “lesa” napisao ili postaviš kamen na pravo mesto (upečatljive su lokacije, vidi se krug i jedan kamen je van kruga, samo ga ubaciš i istriči maleni list i da ti seme), ili popuniš mesto gde je prazno voće u korpi (recimo stoje 4 korpe, 3 imaju jabuke, a 4-ta je prazna, ubaciš i eto ti semenke), takođe imaš mesta na uzvišicama gde stoji kamen, a ako pogledaš u krug viidš rupu u podnožiju (zakotrljaš kamen kao da igraš golf i ubaciš u rupu, eto još jednog semena). Sve što ti deluje da nije baš u stilu sa ostatkom reljefa, verovatno može da se pomeri ili razbije, a nakon toga dobiješ nagradu. Ovo je tako dobro uradjeno i svaka im čast na genijalnosti.

Kad god sam pomislio, daj da probam ovo da uradim, možda se nešto desi, to je i bilo, tako logično, a tako dobro smišljeno. Zaista nema ni jedne igre koja ima nešto slično u sebi ubačeno na ovako logičan način.

Što se tiče recepta za hranu, imaš spisak sastojaka za svako jelo koje napraviš, ne sećam se koje je dugme u pitanju, ali napiše ti od čega je napravljeno. Preporuka je da nikako ne koristiš u pravljenju hrane ostatke od protivnika (monster parts), oni služe za upgrade opreme i kasnije kada naučiš za magične napitke.
Najbolje je da sam mućkaš recepte za hranu, ali idi logikom, na primer uzmeš meso, dodaš ljutu paričicu i nešto još od povrća (bum lepo jelo sa 5+ srca), a pritom ti daje ekstra efekat da ti nije hladno nekoliko minuta. Pomaže u delovima gde se krećeš, a treba ti toplija oprema.

Probaću večeras da upalim WiiU i da pogledam recepte, pa da postavim ono što je meni dalo najbolje rezultate.

EDIT:
Ja sam se nekako uvek vodio sledećim principom u igri, popnem se na neko uzvišenje, pogledam kroz dvogled i markiram ono što me zanima, pa idem redom, po markerima. Kako očistim, opet uzvišenje i čišćenje.

Igra je stvarno dragulj, mene je privukla logikom, neverovatnim prostranstvom za istraživanje, neobeleženim ciljevima (sama činjenica da moraš sve sam da istražiš i postaviš oznake je fantastična) i brobom koja neodoljovo podseća na souls igre, samo je dosta laganija.

Postoji jedan problem sa moje strane vezan za ovu igru, obožavam RPG, a ova igra je smrt za OCD, volim da pogledam svaki čošak, a ovge ih ima jooooojjjjjjjj!!!

3 Likes