NieR: Automata ''Glory to Mankind 119450310''

,

Lordish ce ionako da balavi i onda da se zatvori u sobu i vidi ima li sta novo u istrazenim pecinama Skajrima :smiley:

@Lordish

1 Like

Sta da kazem ljudi, sve ste u pravu :smile:

Malo ontopic

If you ever run out of healing items and get murdered by enemy robot, however, you’ll lose your experience points if you can’t return to the point of your last death. This is similar to the style of difficulty popularized by Dark Souls with an additional risk of loss: along with the suspense of potentially losing experience you’ve earned since your last save, you can also lose all of your pod’s installed chips, with the exception of the mandatory operating system chip.

Ajmo Souls u sve igre !

1 Like

Uticaj Ds i From Softver-a je sve jaci na industriju. Ako, samo neka bude tako. Samo da uzor ne budu Shittysoft i slicni.

Uzeh prekljuce Nier i ostao sam odusevljen igrom.
Prva misija je ustvari ono sto smo probali u demo-u, tako da mi je to bilo malo smor, ali zato sam je brzo odradio i krenuo dalje.
Igra je pravi mali dragulj i jako je opasna za ljude kao sto sam ja, jer kad krene OCD da kuca, postaje krajnje strasno. Ima toliko skrivenih prolaza i putanja koje se preplecu, da to nije zdravo. Posle par pocetnih stvari, koje su vise tutorijali, pocinje prava zabava. Juce sam cistio oblast i recimo da se na mapi se vidi dobar deo stvari, ali ako se doro zagledate, vidite da moze biti skrivenih prolaza, krenem i nadjem jedan, pa drugi, pa treci i na kraju pronadjem rupu, gde kada se upadne, ima totalno jos jedna mapa ispod one gde se nalazi glavna misija. Nije mi bilo dobro od istrazivanja. Sledeci deo je bo pustinja, koja je bila na prvi pogled nepregledna, a onda polako uz ivicu, pa kroz sredinu, pa ono sto sam ispustio i eto ti problema, posle 2.5h igranja, ja jedva zavrsio jednu misiju.

Umiksovali su par igara u jednu i vidi se uticaj i souls-a u igri (prepleteni putevi i otvaranje skracenih putanja, kada kazete, uh kako je ovo dobro zamisljeno, plus posle smrti ostaje telo da lezi na odredjenom mestu i moze da se pokupi dotadasnje iskustvo, dodatno mozete staviti lock na protivnike, dodajete zdravlje putem medkit-a, generalno razlika je samo sto nema stamina bar u Nier-u :slight_smile: ).

Posle svega sto sam napisao, jedini nedostatak po meni je to sto protivnici deluju slicno, iako to nije tako u realnosti i ima dosta razlike u njima sto po ponasanju i nacinu kako napadanju. Prijateljski savet, treba podici nivo tezine, jer na normal-u je igra prilicno lagana. Smatram da je hard ono kako treba igrati igru, postaje mnogo zanimljivije.

Za sve one koji vole za zavire u svaki cosak i da ubiju/istraze sve sto ima na mapi, ovo je sjajna prilika. Posebno sto igra uvlaci u svet polagano i sve se otvara sa efektom - tako ocigledno, a tako lepo upakovano, da je to prosto zadovoljstvo igrati.

Ako zanemarimo grafiku, koja nije nesto preterano, svet, prica i sama atmosfera igre (muzika i zvucni efekti su odlicni) mogu da vas uvuku na jako dugo vremena. Definitivno igra za 50+ sati igranja :slight_smile:

4 Likes

Uh, kakva igra, zaista pravi mali biser neopravdano zapostavljen od velike vecine igraca. Danas sam zavrsio prvi prelaz igre. Odmah sam nastavio sa drugim, a to dovoljno govori koliko je dobra igra. Sta god dodao na ovo samo bi bili spojleri, a to mi nije cilj. Za prvi prelaz mi je trebalo 21h i to je sa svim osnovnim misijama i oko 50% sporednih misija.

Velika preporuka svima koji se razmisljaju da li da igraju ili ne.

Zaista mi je zao sto nema vise ovakvih igara, jer sada ce ostati jedna velika praznina, dok se ne pojavi nesto slicno :frowning:

1 Like

‘5 godina kasnije’ haha

Eh taj nesretni Nier. Nismo se uklopili, uprkos svekolikom trudu s moje strane. Mnogi mu pevaju hvalospeve, i stvarno sam se potrudio da nađem dragulj u blatu, al nisam mogao prevazići gomilu začkoljica.

Android u french-maid kostimu s fantastičnim dupetom mi je tu još najmanje smetao. Mislim da sam kukao detaljnije kojekuda po forumu, da ne izlažem opet.

Savršen primer za It’s not you, it’s me.

Šteta.

1 Like

Ja cu se zauvek secati uzasnog prologa koji nisam uspeo da predjem.

2 Likes

Isto. Sam uvod u igru je jako čudan i bezveze po meni. Mada ja sam već pisao pa sam bio popljuvan, da ne ponavljam istoriju. :joy:

1 Like

Ajde sto je prolog takav kakav je, nego kad sam blizu kraja zaginuo, igra me vratila na sam pocetak da sve obrnem ponovo. Eh japanci. :melting_face:

Medjutim nisam tu odustao. Hrabro sam izgurao jos nekoliko sati, al igra me najzad izgubila dok sam tumarao po jednolicnoj pustinji i krenuo da se pitam sta radim s zivotom, sto je retko dobar znak.

Skrivene egzistencijalne dubine ce ostati skrivene.

2 Likes