Nexus 6 ili Nexus X

Nexus 6 je iza ugla a da li ima bas razloga za slavlje? Svi, pa i iOS-ovci, znaju prednosti Nexus serije telefona i sta je u pitanju ali sad problem predstavlja jedan jako banalan i neocekivan faktor :


Slika govori sve. Ova gromada od telefona je 6 inca! G3 koji je 5.5’ izgleda ko igracka pored njega!

Od prije par mjeseci spekulise se o Motoroli kao proizvodjacu novog Nexus telefona dok se za Nexus 9 tablet gotovo sve znalo unaprijed. Moto je nedavno izbacio Moto X 2014 - napredna verzija proslogodisnjeg Moto X-a koji je dobio velike pohvale i dobre ocjene korisnika. Moto X 2014 je u prodaji u USA gdje mozete da birate od kojeg materijala zelite zadnji cover pa izmedju ostalog imate i kozu mada to je… Moto X krasi 801 SoC tako da je u svom ranku, cjenovno, jako dobar kao i drugi Moto telefoni.

To je bila uvertira. Zasto? Pa po svemu sudeci Nexus 6 ili Nexus X je samo uvecani Moto X 2014. Po prvi put Nexus je “jaci” od flagship-a proizvodjaca! Em je veci, em jaci. Spec kaze da je u Nexus 6/X 805 SoC, 3100 mAh baterija, 13mpx cam, 1440 x 2560 rezolucija na ekranu od masivnih 6 inca.

Spominje se i 2 verzije - od 5.2’ i 6’ Nexus 6/X ali za sad nigdje konkretnih dokaza a na net-u “Shamu” (kodni naziv Nexus 6/X)

Sta vi kazete na to? Kakvo je vase misljenje? Ako bude 6’ ja odustajem, previse majku mu…cak i za mene

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk 2

Jeste malo previse, ali ako ubace par tweakova i trikova da se moze koristiti jednom rukom (pozivi, poruke, surf), onda bi se i to moglo progutati. Takodje, ne znam zasto niko ne kopira Samsungov multiwindow opciju, izuzetno lijepo izvedeno.
Baterija na tu velicinu i hardver tek treba da se pokaze, bilo bi lijepo da je u rangu Note serije. A i vrijeme je za 64-bitni procesor, napokon sada i dolazi. E da, motorola iz sjenke pocinje da osvaja trziste, kao i LG, cini mi se da uzimaju ono sto Samsung gubi

Htc pravi tablet, Nexus 9. Koliko god dobar bio Huawei, i dalje mi ne ulijevaju povjerenje.

Koliko se promjenilo trziste, kad su LG i Motorola igraci iz sjenke

Ma 6 inca je ipak previse. Gdje drzati toliki telefon? Kad vidim Samsung Galaxy Mega najezim se! Za sad, problem je jedino velicina. Ne znam zasto K1 SoC jos uvjek nema u nekom telefonu… Izgleda da je prevelik chip za telefon. Ocekivao sam to u Nexus 6 i to bi me obradovalo a ovo ostalo… Snapdraggon 800 i 805 su gotovo isti tako da se, po meni, i ne isplati neki prelazak. Prizeljkujem neki x64 SoC u Nexus-u ali za sad nista od toga nazalost

Ahhaaa sad ima logike. Svaka cast za izbor muzike!!

Ma za mene je opet nekako previse tih 6’ ali vidjecemo. Za sad sigurno necu zuriti da ga uzmem

6 inča je zaista previše, moj G3 je 5.5 i zaista u nekim situacijama to zna da bude neugodno.

Sent from my LG G3 using Tapatalk