NeoGAF ugašen nakon novih optužbi da je vlasnik i glavni admin foruma izvršio nekoliko seksualnih napada

Jesam ekstreman oko nekih stvari ali ili jeste ili nije.
Ne moze da ti nesto odgovara godinama a od jednom jao represija/zlostavljanje.

Kad dođu Peđa i Mario popićemo kolektivni ban nas 3 magarca što blejimo noćas :smile:

Mogu nas banovati, kao prozapadni liberali ali nam nikada nece uzeti.
freedoooom

Od gaming foruma pravi se Ana.rs

2 Likes

ana(L).rs

hahahahahaha

1 Like

Dobro, na neki cudan nacin smo ostali u okvirima teme. S jedne strane, nista to ne valja, muskarci su svinje, sto se vise prica o tome to je bolje, a sa druge, nije mizogino reci da procenat zena koristi sex da bi ostvarila svoje ciljeve, a o tome se takodje cuti i nikada necemo ni znati na koji nacin su dobile polozaje ili uloge jer ne postoji ni teoretska sansa da to procuri u javnost. No ovo nije takav slucaj gde bi se to navodilo, jer postoji medjusobna saglasnost i quid pro quo odnos. Ovde pricamo o podredjenom odnosu zene u odnosu na muskarca i svako spominjanje “ali one isto tako… nisu ni one naivne…” u stvari olaksava tim skotovima bitku koje vode sa javnoscu. Naprosto kada se susretnete sa ekstremnim zlom predatora kome je zivotni cilj da iskoriscava ljudske slabosti, ne treba pruziti ni trunku apologetske protivteze i treba ih razapnuti na medijski krst sto je gore moguce - za primer, za kaznu, za pravdu za sve zene koje jos uvek ne progovaraju iz straha. Ne podrzavam teoriju da su mocni muskarci “zbunjeni” devojkama koje im daju nejasne signale - apsolutno treba da budu na tapetu i jako dobro su znali sta rade. Nek crknu od muke za sve neprijatnosti (u najblazem smislu reci) koje su pricinili tim zenama. I nije ovo prvi slucaj, setimo se Bila Kozbija.

3 Likes

“No means no” i dok god neko to kaže osoba nije dala pristanak na bilo šta, makar bilo kako obučena, pijana ili je starleta. Sve to može da tumači napadač kako hoće i kaže “sama je tražila” ali niko to sam ne traži već je uvek 100% napadač kriv. To što neki revitalizuju i da su neke devojke ovakve ili onakve, koga zabole, ako devojka nekome nešto ne dozvoli, kraj priče, sve preko toga je krivično delo.

To je odgovaralo samo onima koji su činili seksualne prestupe, žrtvama sigurno to nije odgovaralo, a ovakvi stavovo poput tvojih samo tim likovima daju više opravdanja da je to što rade ok. Ako se neka, očigledno loša praksa sprovodi godinama zar nije normalnije da se prekine?

Mada, mene više zanima zašto nekome smeta ako je žrtva seksualnog nasilja progovorila i ispričala svoju priču, posebno ako se utvrdi ko je počinilac i isti snosi posledice? Šta vam tu lično smeta i kakve to veze ima sa vama što je neko olakšao dušu i ispričao svoju priču, za šta verujem da treba dosta snage i volje.

1 Like

Ja samo ne bi’ voleo da i žene odvajamo po funkciji koju obavljaju i firmi u kojoj rade.
Ako zli gazda pekare seksualno uznemirava svoje radnice konstantno, ako gazda kafića svaka 2 meseca zapošljava novu konobaricu (jer sirovine vole kad je “nova konobarica”), a prethodna spava sa njim u nadi da će zadržati posao? Jadnica neka iz Prnjavora koja je došla u Bg u nadi da će naći posao…iskoristi je kao krpu i istera na ulicu.
Možda će vas šokirati ova informacija, ali…to se svakodnevno dešava u Bg-u i takoreći je uobičajena pojava. Nek mediji malo o tome pišu…

1 Like

Naravno da se svakodnevno dešava i to je jezivo kakvih priča ima. I pazi sad, koje su šanse da neka od njih svoju priču podeli, barem na fejsbuku a da je ne zaskoče likovi sa ismejavanjem i vređanjem da je ovakva ili onakva. Te priče, posebno u našem društvu čujemo retko da odu u javnost jer ih odmah pakujemo u stereotipe i mizogino predstavljamo. Em je žena pretrpela seksualno uznemiravanje, em je ostala bez posla pa joj se još licemerni patrijarhat nabaci na grbaču kako je ona za sve kriva. Taj isti patrijarhat posle u kafani čestita vlasniku pekare, kao “bravo majstore još si jednu obrnuo, šta ćeš da popiješ, čovek si i po, tvoja žena i deca su baš srećna što te imaju u kući!”

2 Likes

Rezime cele situacije možemo vrlo uspešno sažeti u jednoj rečenici :
Ljudi su stoka.
To nema veze sa socijalnim statusom, obrazovanjem, funkcijom… toga ima svuda.
Najizraženije je u siromašnim zemljama poput Srbije, gde i čistačica grčevito čuva svoj posao kao da radi u Nasi. Jer izdržava sina od 35 god.
Rešenje:
raskrinkavanje tih gadova, podela otkaza i krivično gonjenje.
Ili obraćanje drugu,bratu,dečku,mužu… koji će se onda obratiti našoj agenciji.
Moto “Stranger in the night” :slight_smile:

4 Likes

Haha. Jao, tragikomicno…

image

hahahaha!
A gle Akiris što mi nakačio nadimak… vragolan maleni

1 Like

Sto bi rekao Feud u jednoj pesmi… “Da imam vlast ubij’o bih za silovanje!” Nisam na strani zlostavljaca, ali…
Sa druge strane, toliko zene iskoristavaju to sto su zene, da bih ubijao i njih za svaku laznu optuzbu.
Sve vise i vise je laznih optuzbi o zlostavljanju… Uniste coveku ugled, jer drustvo nikada nece stati na stranu muskarca… Odmah slede osudjivanja i coveka vise nikada nece svet gledati kao pre.
Optuzbe za seksualno zlostavljanje su jako ozbiljne optuzbe, za koje se itekako treba kazniti u sluvcaju da nisu istina…
Ovo je jako opsirna tema o kojoj se moze puno pricati…
Na kraju krajeva, upoznao sam mnogo devojaka koje vole da su muskarci grubi prema njima, neke cak vole i kad ih decko istuce, verovali ili ne… Pa i one koje vole da kazu NE a muskarac to ne poslusa :confused:
Jedan kolega mi je pricao kako zna jednu devojku kojoj je zanimljivo da hoda nocu po parkicima sredjena…
Kao sto postoje bolesni muskarci, postoje i bolesne zene…

2 Likes

Jedno je da se debeli matori neprivlacbi perverznjak skine i udje ti u tus kabinu a od njega ti zavisi karijera, drugo je 50 shades of gray zenski tripovi i neki light sm koji su “normalni”. Takodje to nisu usamljeni slucajevi vec postoji istorija nasilnog ponasanja, uvek i u 100% slucajeva, kad im prodje zastrasivanje jedne oni samo presju na sledecu. Vi ne kontate mozak sociopata… Srecom po vas niste se nikada sreli sa takvim ljudskim otpadom… Sledeci nivo je samo Dzek Trbosek i Ted Bendi, nema dalje.

Ali ja ŽELIM da se sretnem sa njima ! (@MikiMan u žbunju, ako ne daj bože nešto krene po zlu :slight_smile: ) Mada pajser uglavnom sve reši u prvom potezu…

1 Like

Nemoj da pomisle da nesto drugo radim u zbunju nocu :joy:

Samo bleji i pije pšenično pivo, ne zlostavlja nikoga :smile:
Prati situaciju, ako brat pleja slučajno omaši “critical hit” :smile:

2 Likes

Svaki put kada se posle nečega doda “ali…” potpuno poništi sve ono rečeno pre toga. Meni ovo sve što si naveo jezivo i svodi se na to da kriviš žene za sve što se desi, te da je ono što kaže/uradi muškarac opravdano i na mestu dok su žene te koje su sve to smislile, skrivile ili izazvale. Ne znam zašto se uvek generalizuje jer “neko zna neku devojku koja je to i to” pa sigurno znači da i ostale ili većina njih isto tako.

U nastavku u vezi ove vesti, NeoGAF je opet proradio i vlasnik Evilore je odbacio sve otpužbe i naveo da je cura u pitanju njegova bivša devojka i tvrdi da se ovo nije desilo. Takođe je trenutno na NeoGAF forumu zatvoren Offtopic deo u kome su se često vodile političke i socijalne teme a cela diskusija je bila nastrojena liberalnom, progresivnom i otvorenom duhu. Naveo je da od sada više u Offtopic delu foruma neće biti dozvoljene ovakve teme, nego film, tv, stripovi, anime itd.

Bez obzira kako se završi njegov slučaj sa optužbama, izjava i odluke koje je Evilore doneo nakon izbijanja vesti u medije, ostavljaju gorak ukus (barem meni) da on sa stavom “mi ćemo sada samo o gejmingu da pričamo, sve ostalo nije za ovo mesto” samo gura sve pod tepih. Članovi koji pokušavaju da o ovome otvoreno pričaju bivaju bannovani a teme brisane, što ne ostavlja puno prostora za pozitivno tumačenje njegovog lika i dela.

Ja sam odlučio da ne dajem više klikove tom sajtu iako će mi nedostajati kao mesto za izvor vesti i informacija, ali ne mogu da podržim zajednicu koja ignoriše veliki problem cenzurom i ignorisanjem istog.

Svakako će ovo biti interesantna vest i u narednim danima.

Mali batica je samo naveo “šta u slučaju da je izmislila i da nije istina”.
Zašto da AUTOMATSKI prihvatamo kao istinitu SVAKU optužbu žene za seksualno zlostavljanje? Ajmo malo objektivno? Svaka optužba MORA da ima određeni dokaz, da bi se delovalo dalje, po zakonu.
Zašto silovatelja namešta inspektorka da krene da je siluje? Da bi bio uhvaćen na delu i procesuiran dalje gde treba (may the god be with him).
Ajmo dokaz, optužba i KRAJ. Sve ovo ostalo što pišemo je mlaćenje prazne slame.

1 Like

Ne bih da ovim skandalima dajem neke politicke konotacije, ali zar nije i Vajnstajn liberal/demokrata?

Steta. Ne cenzurise zajednica vec vlasnik i administracija. Zajednica je super i oduvek je bila kriticna prema ovakvim stvarima.