Need for Speed






:beer:

Evo i neki review koga zanima. Nije nesto kvalitetan al’ daj sta das.

Ukratko, ruzni filter koji se ne moze ukloniti, nedostatak manuelnog saltanja, nema podrske za volan, always online, rubber-banding, framerate dropovi, insta mjenjanje vremena. Izgleda da ce patcheva biti i to brzinom svjetlosti :smiley:

Ima naravno i pozitivnih stvari, al’ mnogo negativnih.

Radovao sam se ovoj igri, al’ izgleda da nece proci slavno.

Uuuu ona pandurska svetla su stvarno za epi napad patio ili ne od istih.

Edit: A ja ne znam ni koji NFS nije imao rubber banding. Doduse Shift 1 i 2 nisam igrao.

Unity na PS4 i Batman na PC-u su me naučili jednu stvar - nikad ne kupuj ili preorderuj dok ne vidiš realne utiske ljudi nakon par dana igranja.

Koliko vidim ovaj NFS je jedna od onih igara sa embargom na review-ove. Sve dok ne izađe neće biti ničeg konkretnog. To samo znači da imaju nedovršenu i ispodprosečnu igru, a ne žele da ljudi otkazuju preordere.

Igre bi morale imati review bar 10 dana pre izlaska. Većina odličnih i ide na tu foru.

Potpisujem!
A što se same igre tiče, ceo taj “always online” režim mi smeta i nervira me, jer ispada da sada moj proizvod od 60$ ovisi o mojoj internet brzini koja je nekada bolja, a nekada gora. Taj potez sproveden radi uništavanja piraterije ne vodi nikuda osim ukoliko ljudi ne budu imali dedicated servere koji će da rade večno. Underground 1 i 2 mogu da pokrenem kad hoću, a većinu igara na serverima ne možete pokrenuti nakon par godina (posebno ako je igra neuspešna). A ja svoje igre hoću da igram kad hoću.

http://news.softpedia.com/news/it-s-now-legal-to-use-no-cd-crack-for-games-with-dead-drm-servers-495495.shtml
I toliko o tome :smiley:

Ja ga uzimam kad bude bar 50% jeftiniji nego sad, baš izgleda nedovršeno i svi imaju takvo mišljenje

Ali ako igra ima takvu zastitu da trazi odgovor od servera pa nazad, nikada nece biti kreka.

Darkspore npr je bila retail igra koja se jednom plati i to je to, ali bila je online only. Nikad crack/ no cd nije izasao, igra je bila neuspesna i ugasena. Bukvalno ne postoji vise.

Prvi review 6/10 :slight_smile:

Šteta…

Ne moraju ništa te ocene da znače, ili bar meni ništa ne znače. Naprimer kad se pojavio Mad Max isto su tako prve ocene bile šestice, meni igra za nekih 4h koliko sam odigrao legla ko budali šamar, definitivno ću čim budem imao malo više vremena da uložim u tu igru, jer mislim da se može izvuće preko 20h zabave, meni dosta. :slight_smile: Ako je slična situacija i sa NFS, super, iako su već pohvalili priču, a samo ću to i igram, doduše tek na proleće kad stigne na PC.

Ova prva recenzija je u najmanju ruku kontradiktorna.

You’ll find it tough to make turns without completely braking, and the steering is unresponsive at best. More often than not, you’ll feel like you’re controlling a boat instead of a slick, tricked-out car. Sure there are sliders to modify how your car handles but there was little to no impact especially when trying to make a turn at high speed.

Krenuo je sa tim da možeš skrenuti bez korištenja kočnica, da bi na kraju rekao da je teško skrenuti pri velikim brzinama jer je upravljanje automobilima loše, odnosno kao da voziš brod, a ne automobil. Stvarno ne kontam. Garant je pri 250km/h pokušao skrenuti bez kočenja, došlo je do understeeringa i zaključio je ovo šta je gore napisao, da su automobili teški ili kako je već ilustrativno uporedio sa brodovima. Možda je i do mene, ispravite me.

Naravno da ne moraju da znače ako ti ne smeta to sto se navodi kao minus. Ja kad sam video za Mad Max zamerku repetitivnost, u smislu nalaženja uvek identicnih neprijatelja gde god da kreneš, znao sam da mi to neće nimalo smetati. I zabavio sam se sa igrom kao nikad do sada jer sam znao da Batman combat cini borbu sa hordama mnogo zabavnom. Eno Eurogamer npr. nije razočaran igrom, nemaju još finalni review doduše.

Gamespot ocenio sa 8(great)

The Good
Visually stunning city
Deep, rewarding progression
Genuinely customizable handling
Nail-biting sense of speed

The Bad
Rubber-banding AI
Draconian drift scoring system
Always-online means never pausin

:frowning:

U kad IGN daje 6.3 onda ne znam :smiley:

IGN koji je proglasio da je trenutno najgora igra godine F1 2015. Organski ih ne podnosim pa moram braniti neodbranjivo(NFS) ovdje.

Definitivno je veliki minus online-only i što nema dugme za pauzu, ali nije to baš game breaking da se zbog toga smanjuje ocena, bitna je grafika i gameplay, sve ostalo je manje bitno. Koliko vidim AI su isto nagrdili svi živi, to definitivno može biti problem i može da kvari doživljaj, ali ako je priča dobra, grafika i zvuk, kao i sam gameplay, ne vidim zašto je ovaj NFS razočarenje. Ajde ljudi pišite vi vaše utiske, mislim vi koji igrate, ja čekam do proleća :frowning:

CGMagazine 9/10

Cheat Code Central 4.5/5

Post Arcade 7/10

Giant Bomb 2/5

Ocena ima od odlicnih do ocajnih.Negde navode handling kao minus a negde kao plus,negde pominju kako je kustomizacija auta odlicna i hvale je a negde se pominje da je ogranicena i daju se minusi…Sve u svemu treba ovo odigrati i videti na kraju kakva je stvarno situacija jer iz ovih opisa vidi se da svako ima drugacije misljenje :slight_smile: