Nedoumica oko interneta

E ovako…
Moj drug zivi u selu koje nema Adsl verovali ili ne…
E sad on je gledao pa ga zanima koji drugi bi internet mogao da uzme a da moze da poveze komp i konzolu gledao je TeleDot internet on ide na antenu ali nema ni ruter niti ista pa ga zanima da li postoji mogucnost da on ikako poveze konzolu i komp na net… :smiley:
Naravno net na fles ne dolazi u obzir heheheheh :smiley:

Послато са ONE TOUCH 6012X уз помоћ Тапатока

Da li on ima kablovsku? Sad većina kablovskih operatera nudi i internet.

Nema nista… Demon pomagaj!!! :smiley:

Послато са ONE TOUCH 6012X уз помоћ Тапатока

A što ne vidi za TotalTV?

Pa nzm njemu je sve jedno… Samo da moze da poveze i komp i konzolu na net i da nebude preskupo… :smiley:

Послато са ONE TOUCH 6012X уз помоћ Тапатока

E ovako ljudi…
Znaci on trazi internet koji ne ide preko fiksnog telefona jer to kod njih ne radi…
Dolazi u obzir samo net preko antene, e sad je problem sto se ne dobija ruter niti nista druga nego kabal ide direktno iz antene u komp…
A njemu treba i za konzolu…

E ovako, I ja imam kablovsku Televiziju koja ima i internet.

Kabel mi je sproveden na njihov modem, ali posto kod mene ima vise racunara koji koriste internet imamo Lan switch. Bukvalno samo prikacis kabel od modema u Lan switch i onda sta god prikljucis na lan switch ce imati internet ( LAN ), tako isto prebacujem igre na moj xbox 360.

Trebalo bi da moze da prikaci iz antene, u switch.
Ako je Lan switch malo preteran, i ne treba mu toliko puno stvari da se povezu, ima i lan splitter koji deli samo na dva.


Znaci ukljuci kabal iz antene tu i onda uzme dva lan kabla i poveze komp sa jednim a konzolu sa drugim kablom… :smiley:

U par koraka:

  1. Mora da kupi ruter (npr: http://www.winwin.rs/mreze-sigurnosna-oprema/switch-i-ruter/lan-ruter/tp-link-td-w8961nb-300mb-s-wireless-n-adsl2-ruter-modem-sa-4-x-utp-lan-10-100-1168738.html)
  2. Kabel od antene ušteka u modem koji dobija od provajdera, a zatim iz modema u ruter.
  3. Imaće podršku za 4 LAN uređaja, a ako kupi ruter sa WiFi opcijom, moći će i to da iskoristi.

Hvala ninja i ogy mnogo ste mi pomogli… :smiley: