Ne mogu da se konektujem na live

E ovako , resio sam da probam da konektujem xbox na live , i da kupim gold , medjutim ne uspevam da ga povezem.
Imam telekom adsl , modem je P.DG A4010G , mislim da je to neki pirelli , neki noviji.
Kad ubodem xbox u njega , idem ono automatic ono se pojavi ip , subnet mask , gateway , sve kako treba , ali kad idem test ono prodje network , internet , i onda nece na live. i pise nesto kao da konzola ima vezu sa internet ali nemoze na live da izadje , a drugi put kad probam test ono prodje samo network , i nece ni na internet , dok ne restartujem adsl. Pomislio sam mozda da me zezaju oni portovi , probao sam da podesim , otkljucao sam ruter idem ono port mapping i tu stavim one portove sto pise na xboxovoj stranici i i dalje ista prica. Onda sam probao da povezem xbox sa kompom (crossover) , a adsl na komp preko usb-a i bridge-ovao u network connections , i sad mi se desava isto samo sto uvek prodje internet i na live nece. Sta mi je ciniti?

kreiraj profil preko kompa… i ja sam imao sličan problem, pa sam kreirao profil preko kompa, pa se onda ulogovao preko xboxa!

ma uspeo sam ja odavno da se konektujem , problem mi je pravio nat, kad sam otvorio portove i manual podesio ip sve je proradilo , tako da ovu temu mozete da LOCK-ujete.