Nakon 13 godina, GameTrailers se zatvara

**GameTrailers farewell message on Facebook

After 13 years, GameTrailers is closing down today.

When GameTrailers was founded in 2002, internet video was a revolutionary concept. YouTube wouldn’t be founded for another three years; consumer live streaming was nine years away. Back then, online game journalism was still dominated by text articles and static imagery. The most prestigious coverage still happened in print. If you wanted to watch a show about video games, you had to watch it on a special TV station that had 10 shows.

GameTrailers helped change all that. Today, game journalism is dominated by video: trailers, live gameplay, Let’s Plays, and news shows. Now there are millions of hours of content available at any time on your PC, your game console, your TV, and your phone.

We’re proud we helped bring this world into being. That is the legacy of GameTrailers. We’re grateful to all of our fans who helped make us successful. Thank you for your continued support over the years. It has been an adventure.

[B]facebook.com/gametrailers**[/B]

Oni su bukvalno danas saznali da su svi dobili otkaze. Zaista je žalosno što se tako završio još jedan gaming portal. Nadam se da će uspeti da se organizuju da naprave nešto novo, jer su zaista bili neki od najstrastvenijih likova u gaming industriji.

RIP GameTrailers.

Imali su dobre recenzije, sa prepoznatljivim glasom coveka u sredini gore na slici. Cini mi se da u zadnjih godinu / dve nisu uspeli da se restruktuiraju pravilno i da isprate trend personality driven game soua koji sada dominiraju.

Ja sam ih licno redovno posecivao sve do redizajna sajta, bas pre oko dve godine, umesto lakse, sve je bilo teze naci nakon toga…a i vecito su imali neke ocajne video playere.

Iskreno, ne pratim ih već neko vreme, ali se zato nisam “skidao” sa njihovog sajta u periodu 2007-2012. Sve što me interesovalo sam tamo tražio.
Jbg, baš loša vest…

ja sam ih dosta posecivao, kad sam hteo da pogledam a ne procitam neki review. IGN i gamespot playeri se dan danas raspadaju, jedino ih vadi to sto kace na youtube, pa onda pogledam tamo. Bas s****. Mada kontam da ce napraviti neki Gametrailers United i nastaviti sa radom :slight_smile:

Morali su da propadnu kad su dali otkaz Marcusu Beer a on je za svi njihovi radnici dr …

Beer je imao sou neko krace vreme, nije bas da je on bio stub sajta. Sve je krenulo nizbrdo kada ih je odkupila neka druga kompanija, zbog cega su menjali office lokaciju, sto je dovolo da raspustanja dosta osoblja…a i onog Geoff Keighley-ja nije bilo tamo u zadnje vreme, koliko znam.

Ipak, odluka je pala sigurno zbog nedovoljne posecenosti, evo kod nas su ljudi prestali da prate sajt…takav je trend verovatno bio i na ostalim mestima.

Jbg, zao mi ljude, ali snaci ce se, ipak zive u normalnim zemljama. Kada se kod nas ovo desi, u bilo kakvoj firmi, e to je onda za zaljenje :slight_smile:

Ne mogu reci da sam iznenadjen. Sve su manje imali recenzija, njihov podcast je bio ocaj sa Hinck-em i Bosmanom, dok su Bloodworth i Brandon Jones bili svijetle tacke, veoma dobri gaming novinari.

E da, njihov serial Pop culture je bio odlican, kacio sam ovde par epizoda, najpoznatija je ona za 17. kolosa u Shadow of the Colossus

Ko da sam ja napisao ovo, citam i samo klimam glavom. Bas tako. Godinama mi je bilo uzivanje gledati njihove recenzije s prijatnim, prepoznatljivim glasom tog coveka (al ne znam kako se zove!). Onda su krenuli nesto da menjaju, restruktuiraju, uvek sve bilo pomalo gore. Vremenom sam prestao da ih posecujem, a vidim da nisam usamljen.

Ovo za personality-driven sadrzaj je zanimljiva opservacija. I meni deluje da se u tom pravcu stvari razvijaju – licnost kao brend, koju mozes da selis sa sajta na sajt, a uz malo srece dobar deo tvojih fanova migrira sa tobom.

Inace, ne znam zasto skoro svi sajtovi osecaju organsku potrebu da stalno menjaju nesto sto vec funkcionise savrseno. Otprilike samo je google ostao isti ko i pre milion godina. Pametno. Ne znam da je ijedan sajt koji redovno posecujem ispao bolji posle promena.

Ocigledan primer je Greg Miller, koji nakon sto je stekao dovoljnu popularnost, merljiva valjda brojem twitter pratioca, napustio IGN i osnovao svoj brend i yt kanal. Bolje biti svoj gazda nego raditi pod autoritetom. IGN je isuvise jak i nije ga to prodrmalo toliko, ali verujem da je doslo do migracije posetilaca.

GT je forsirao onog Bosmana koji je meni mnogo vise iritantan nego zabavan.

:da:

offtopic: mozda treba izvuci pouku odavde u vezi promene platforme ovog foruma…a pogotovu sada kada posecenost nije bas sjajna jer je dosta ljudi (iz ne znam kog razloga) migriralo na drugi forum koji necu pominjati :slight_smile:

Ovo je njih ubilo, smem da se kladim. Posete su odbijene lošim aplikacijama, meni GT aplikacija čas radi (25% slučajeva), čas ne radi (75% slučajeva) na iphone-u, na browser-u putem kompjutera više problema, load-ovanja i kočenja nego samog video materijala itd. itd. itd.
Kada je tek zaživeo internet kod nas, pratio sam njih i samo njih. Znači, naiđem na igru, interesantno ime, odem na GT, tražim recenziju i ocenu, ako mi se svidi, skidam - ako ne, preskačem. Nakon toga, a baš mislim da je nakon tog menjanja sajta i review politike (čini mi se da su posle izbacili ocene, samo ostalo pros i cons, tako nešto) prestao sam da ih pratim. Nakon svega ih zapratio na YT-u, ali interesovanje već zamrlo - nisam niti jedan video odgledao, sada za reviews tražim IGN i druge media outlet-e, par youtube-era i to je to. A šteta je, jer je fakat da su likovi imali najbolje recenzije, po meni.

RIP GT.

E pa ****. Uzasna vest… Prosto ne mogu da verujem da nisu mogli da pronadju kakav takav finanijski okvir da nastave sa radom. Jako simpaticna ekipica.

Odlican podcast, eksperimentisali su dosta nakon sto su otisli Marcus i Shane, mozda malo i previse, ali su po mom misljenju uspeli da odrze najvisi nivo kvaliteta, kome nisu mogli da pariraju ni mnogo poznatiji, uz profesionalnu i prepoznatljivu Brendonovu naraciju. Kajla sam zgotivio od prve epizode Final Bosmana. Nedostajale su mi neke stare face, kao Majkl Pakter, mnogi su ih napustili… ali ne treba se zavaravati da na gaming nebu postoji nesto bolje i kvalitetnije.

Mislim da im je youtube dosao glave, isto kao i oni papirnim publikacijama. Dok ovakav kvalitet propada, probijaju se stupidni jutjuberi. Pewdiepie sigurno nece prestati sa svojim glupiranjem jer posao cveta.

Iskreno aj dont giv a fak.Nikad mi nisu bili zanimljivi

Bitno je da IGN gruva punom parom , a ostale gasi…
Steta :frowning:

I meni je žao kad sam pročitao,samo plaćeni sajtovi od ms-a I sony-a prežive a nezavisni nestaju

naravno,samo najjaci finansijski opstaju,to je normalno i tako je svuda na zalost…

Ukrupnjavanje. Steta, ostace samo sacica sajtova koji ce sve da prikazuju.

Deo kada je Brandon zaplakao je heartbreaking.

Izgleda da se vracaju:

al ce sad da budu popularni :smiley: jedno vreme