Najvece razocarenje/prijatno iznenadjenje 2012?

Razmisljam nesto ovih dana o tome. Od koje igre ste najvise ocekivali, da bi vas na kraju razocarala? A koja igra vas je prijatno iznenadila, iako niste puno ocekivali?

Razlog sto o tome razmisljam je moj ambivalentan stav prema Dishonored. Jest’ da je igra dobra, mnogo toga je cak odlicno, ali opet – nekako mi nije legla. Stalno se nazire mnogo bolja igra od onoga sto su na kraju sklepali.

Ali jos vece razocaranje je ispao Darksiders 2 – tu sam isto svasta dobro ocekivao, a nekako smo dobili ogromnu, sarenu, vizuelno upecatljivu, a dosadnu igretinu. Mucio sam se i mucio, trudio da mi se igra svidi, ali ne vredi.

Najzad, iako nije konzolna igra, Diablo 3 me je takodje ostavio blago razocaranim. Presao sam u jednom dahu, bilo je zabavno dok je trajalo, ali mi je ipak zao sto sam dao pare. Nisu zasluzili, igra je puna mana. A da ne pricamo o always-online, to je tek veselje. Torchlight 2 ispade mnogo bolji, upola cene.

Sa druge strane, mozda mi je Dark Souls ispao najlepse iznenadjenje godine. Uzeo sam ga za male pare, i to tek onako, da mu dam jos jednu sansu. Kad sam svojvremeno probao igru na 10 minuta, smorio sam se odmah. Rekao: “pfft, koja glupost!” A eto, u drugom pokusao sam se navukao samo tako.

Od novog Far Crya isto nista nisam ocekivao. Cela reklamna kampanja me ostavila potpuno ravnodusnim. Kad ono, po opisima na netu i ovom forumu, zvuci kao da ce biti jedno od najboljih iskustava ove godine. Pocetak me je definitivno oduvao. Jedva cekam!

PS samo nemojte da bude prepucavanja, molim vas. Ako se ne slazete s necijim postom, zadrzite to za sebe, ako niste u stanju da normalno vodite razgovor. Razgovor! To je lepa stvar…

Razočarenja ima koliko hoćeš, Most Wanted mi se nije svideo uopšte, Resident Evil 6 takođe, kao i mnogo toga. S druge strane, iznenadio me izlazak Saint’s Row 3 Complete Package, sa mnogo dobrim dlc-ovima, zatim su me iznenadili Inversion i Operation Raccoon City, valjda zato što se nisam nadao ničemu u vezi njihm, a imale su makar nešto dobro, ali i Dark Souls Prepare To Die Edition. Sve u svemu, ova godina je bila ista kao i prošla, bilo je dosta dobrih i dosta loših igara i novosti, a takva će verovatno biti i 2013, 2014 i nadalje

dark souls je izasao prosle godine[jedino ako mislis za onu glupu pc verziju]

Sleeping dogs,prica o trijadama i jakuzama mi je lepo legla,gameplay je bio losije odradjen ali lepa zamena za GTA.
Journey ,iako naizgled ‘‘obicna’’ PSN igra kojoj niko nije pridavao neku specijalnu paznju kao za ostale arcade igre,nije tako.Sjajna grafika,lepo je sve to iskombinovano i zasluzeno je po meni PS3 igra godine.
Forza Horizon - bio sam malo skeptican oko svega toga,ali sam promenio misljenje jos pri prvom petnestominutnom igranju,ono sto mi je ubedljivo naj bilo su samo soundtrack-ovi koji su pokidali.

ovo je samo deo ,kad stignem editovacu post sa ostalim…

Meni je vrlo prijatno iznenađenje X-COM: Enemy Unknown i Dishonored. Tu može da upadne i Forza Horizon. Prelepa igra.
Od XBLA nalsova - Fez. Kada budem probao Warhammer 40K: Space Marine, videću da li je u ovom rangu, za sad su samo dobri utisci od demoa.
Duboko razočarenje je Prototype 2. Smeće.

Cujem sve najljepse za Sleeping Dogs, ali ju nisam probao pa ne mogu da sudim
@robonjik-meni je Space Marine bio smece neopjevano, ali joj i nisam bas dao neku veliku sansu

Journey me je odusevio, pomeo sa nogu, kako god hocete. Ali ipak, odusevljan sam sa vizuelnim dizajnom, ne samim gamplayom, tako da vjerujem da nece svako da djeli moje odusevljenje.

Spec Ops: The Line je u mojoj glavi u Top 3 igre koje sam igrao ove godine-vizuelno je bila bombonica, a prica koju sam dobio ostaje narativno vrhunac godine.

Far Cry 3-sjajan seting, sve je ispolirano do savrsenstva, i kako sam negdje procitao, igra je definitivno vise od zbira svojih djelova

A od razocarenja…moram reci da mi je Mass Effect 3 ostavio pomalo gorak okus u ustima. Dobra je igra, ali nista vise. Mislim da mi smeta tolika orijentacija na akciju, i pomalo cartoonish stil, o kraju da ne govorimo. Iako je u mojoj glavi ona 8-8.5, ja sam ocekivao besprekornu izvedbu i cistu desetku. Ali eto, cujem da je MP odlican, a nisam ga probao, mozda bi popravilo utisak.

Halo 4-sta god da su izbacili, ja bih igrao. Ali OVO je premasilo sva moja ocekivanja. Kampanja koja moze da stane rame uz rame sa CE, napokon i osvjezenje u vidu protivnika, gameplay tecan i ulickan. Iako su Firefight mogli da ostave, uz Spartan Ops

Sigurno sam nasto zaboravio, ali ce vec neko da se nadoveze

Resident Evil 6 razocarao

Far Cry 3 me najvise odusevio, posto fps ne igram bas od Far Cry keca, ali ovo je za svaku pohvalu.

E jeste, zaboravih na ME3! Imao sam visoka ocekivanja posle dvojke, koja je bila odlicna. Trojka me je potpuno izbedacila, kako zbog opsteg tona, tako i zbog nazovi “krajeva”. Zbrzano i wtf. Tuzan nacin da zavrse potencijalno remek-delo.

Mene je Mass Effect 3 odusevio. Ne smeta mi onaj kraj koji svi toliko pljuju, posle sam dao masti na volju(masta je barem dzabe i imam je na bacanje)
A razocarao sam se u Diablo 3 dovoljno je ocajno sto ima pisljivih 10h igranja plafon, dalje da ne nabrajam. I potpuno sam se smorio sto “Starcraft 2 heart of the swarm” nece izlaziti do kraja ove godine. Ocekivao sam ga sada za novogodisnje praznike. Generalno sam ocekivao vise za predstojece praznike. A sve sto bih ja igrao i ocekujem izlazi tek u martu 2013.

Prijatno iznenadjenje Spec Ops a razocarenje Mass Effect 3 i to ne zato sto mi je bila losa igra nego zato sto nisu ispostovali ono sto su govorili jos od prvog dela i samim tim mi rekli da su oni moji silni ulozeni sati u idealne playthrough-e prvog i drugog dela bili potpuno beskorisni.

Sleeping Dogs je jedino što sam odigrao ove godine da vrijedi…

Htio sam probati i Far Cry 3 ali su me smorili ovdje sa nekim pričama o grafici pa će FC sačekati neka bolja vremena za igranje. Vjerujem da je dobra, though.

Ovako najvece i neocekivano razocarenje je definitivno MoH:Warfighter
Najvece iznenadjenje:Walking Dead,Borderlands 2,ME3,Forza,Max Payne 3,The Witcher 2 i naravno Hitman.To su mi bile jedne od najboljih igara ove godine.
Moj GOTY je…HALO 4

Meni je Secret World ispao i najvece razocarenje i iznenadjenje, sve u jednom. Izvanredna igra koja nije imala srece sa kritikom i tajmingom. Nevidjeno dobro levelovanje, bolji storytelling nego u single rpg-jevima, ali sapleo se o dosta mlak endgame, Guild Wars 2 i subscription model koji nije vise tako in. Jos uvek zivi, ali sada Kingsmouthom jedva protrci koji pocetnik, a iz guste magle dopire samo mumlanje zombija. Toliko mogucnosti…

Ti si tokom cele godine bio iznenadjen. :smiley:

Bile su dve igre koje sam zaista isčekivao, a ispostavilo se da su najveći promašaji godine.

Ninja Gaiden III
Šta reći a ne zaplakati…

Darksiders II
Što kaže Đorđe sa početka teme, samo šareno i ništa drugo. Baš sam joj dao šansu, ali ne vredi. Igra te prosto tera da je ostaviš.

Da ne bude sve tako crno, evo i par igara koje su me oduševile:

Max Payne III
Kroz celu kampanju sam aplaudirao gledajući u konzolu sa mislima da ovakvu “lepotu” gura mašina od pre sedam godina!

Forza Horizon
Kada su igru pravili mene su imali u vidu… Sve po mom ukusu, ma milina. A tek online okršaji…lele…navučen!

Halo 4
Šta reći a ne zaplakati, ovog puta u pozitivnom smislu!

Mene je izneverio Assassins Creed 3 jer sam bas bas preterano ocekivao od njega. Da se razumemo meni je AC omiljeni serijal, al sa svom onom reklamnom kampanjom ocekivao sam igru godine. U pocetku dok nisu izbacili Title update-ove imala je jako bagovitu grafiku ( primer: ljudi propadaju do pola u ulicu pa ponovo ispadaju napolje), a toliko su hvalili grafiku i taj novi endzin. Nije sad da je ona toliko losa, kad su popravili sve na kraju ispala je odlicna igrica, ali ja nisam imao strpljenja pa sam je presao kako je izasla… Presao sam je za nekoliko dana, sto bi rekli u jednom dahu, pa mi je to sve veoma brzo proletelo, ali sam ipak ocekivao vise sadrzaja. Sad kad se setim ipak nije toliko strasno, ali u odnosu na to kako sam ja ocekivao ispalo je veoma kratko i jedva solidno. Mozda je moj sud los, ali ja ga poredim sa nekim mojim kriterijumom. Valjda cu se osecati bolje kad izadje neki novi DLC :smiley:

+1 Takodje Forza Horizon i Far Cry 3

Hitman Absolution mi je takodje lepo legao,sam sebe sam iznenadio koliko sam strpljenja imao.

AC III - Iskreno sam ocekivao mnogo vise iako sam negde duboko znao da cu se razocarati. Dosta bug-ova je uticalo na dozivljaj igre kao i mesto odigravanja. Nije da sam mu dao neku sansu jer sam realno odigrao dve tri sekvence ali opet…videcemo.

Edit: Moram da pohvalim temu jer mislim da nam ovakvo kvalitetnih tema sa normalnim razgovorom fali. Nadam se da ce ih biti vise.

Razocarenje
najvece Darksiders 2 uzivao sam uz prvi deo ali ovaj mi nije nikako prijao…ne mogu se naterati da pokrenem igru i verovatno je nikad nec zavrsiti
onda R.E. Operation Raccoon City - ne znam zasto ali sam stvarno iscekivao ovu igru i onda doziveh takav uzas uf…strasno
Ninja Gaiden III - lose jako …jesam je zavrsio ali i to je bilo ajde samo da je skinem s konzole
bilo je tu jos sta sigurno
E sad prijatno su me iznenadili
Walking dead - ocekivao sam super igru a dobio sam nesto neverovatno dobro…likovi,prica,izbor,atmosfera ma sve jednostavno super
Sleeping Dogs - super zabava nisam mislio da ce mi toliko prijati
X-Com - takodje ocekivao sam ok igru ali kad sam poceo da igram nisam mogao da stanem…odlicna
i ovde je mozda bilo jos nesto ali vako na prvu ruku to

razočaranje-to je re6,jednostavno igra je promašaj na svim poljima na stranu to što capcom pokušava da izmisli toplu vodu ne držeći se zacrtanog pravca tj. sur. horrora
iznenađenje-silent hill hd,igra nije grafički nabijena,ali atmosfera i dalje vrhunska,igrao sam i ranije 2-ku i 3-ku,ali igra jednostavno ne zastareva…

Prvo pohvala za temu,taman lepo da svodimo racune za ovu gaming godinu.Manje vise svasta sam igrao ove godine,naravno ono sto mene prvenstveno interesuje.Najjveca razocaranja su:
Resident Evil 6-iskreno sam jedva cekao da ovaj nastavak zaigram,ali nakon Leonove kampanje,sam zastao,razocarao se,iznervirao i obrisao igru
Resident Evil ORC-sta reci za ovaj trash,niko ga nije uzimao zdravo za gotovo,pogotovo posle prvih gameplay klipova i saznjanja koji tim radi na njemu,sama pomisao na povratak u Racoon mi je izazivala izlive osmeha na lice,da bi brzo spalo sa istog nakon prvih 5 min igre.
NFS:MW-isti slucaj skepticizma je bio prisutan i ovde kao i u Re,da bi na kraju bio i opravdan…stao na pola igre i ne planiram da se pomerim dalje!
E sad sto se tice naslova u kojima sam uzivao i kojima cu se vratiti,moj izbor je sledeci:
Mark of the Ninja-da ja pravim igru izgledala bi upravo ovako.Prica tu i tamo,vec vidjeno,ali ono sto ovu IGRU vadi iz mora istih,su:sjajna eye candy grafika,pristojan replay value i ono najjvaznije,mestralan gameplay.X nacina za prelazak nivo-a,moci,oruzja…zaokruzeno u jedan must have,gaming softver…
Hitman:Absolution-fan sam ovog opakog celavka i nakon toliko godina on se vratio jos bolji,ugladjeniji,lepsi…nisam jos igru zavrsio,gustiram je na tenane i ne zuri mi se nigde.Imam sve u njoj sjajnu pricu,odlican art designe,mogucnosti za resavanje zadataka…
The Wallking Dead- volim strip i malo manje seriju,igra mi je dosla kao nesto sto ce sjajno upotpuniti prazninu izmedju ova dva.Na trecoj sam epizodi.Konstantno putovanje u nepoznato,puno teskih odluka,gde sam par puta i sebe uhvatio da se preispitujem,kako bi se ja ponasao u datom trenutku,sokantni momenti…kad zavrsim,rado cu joj se vratiti!
Forza Horizon-po meni najjvoznja ove godine,ali ono sto je mene bas kupilo je sjajan soundtrack,od koga sam pozajmio dosta stvari,pa ih sad slusam na fonu …

Hah! Ali dobro, nije kao da nas je Halo 4 iznenadio, znali smo da ce biti dobar. Iskreno, i ja sam na kraju igre pustio suzu. Onako u sebi. Svakako ozbiljan kandidat za GOTY, ali to je vec druga tema…