Najbolja oružja i moći u video igrama

Naslov teme sve govori. Prosječan gamer u toku svog igračkog života upotrebi par hiljada različitih tipova oružja, moći i skill-ova. Ipak, u sjećanju nam ostane možda dva tuceta njih ako i toliko. Šta je to što neka oružja izdvaja od drugih?

Pre svega, učinkovitost. U svakoj igri postoje oružja i moći koje koristite više od ostalih, a samim tim ih i više volite i duže pamtite. Ubojitija oružja i moći su na većoj cijeni od manje efikasnih, što je i logično. Što bi rekao bivši heroj Duke Nukem - “I love my gun 'couse it gets me there…”

Funkcionalnost. Nije svejedno da li šaržer ima 30 ili 32 metka, da li reload traje jednu ili dvije sekunde i mogu li baciti manu na onog orka tamo jednim tasterom ili mi treba combo lanac od 11 poteza.

Art style. Neka oružja i moći vas jednostavno čine više badass od drugih i to je tako. Your argument is invalid.

Levelovanje. Nekad prosječan faktor u igri nadogradnjom postaje “The ultimate force”. I Darth Vader je jednom čuvao ovce ili šta već na Tatooine-u, zar ne?

Možda nešto sasvim drugo? Pišite i opišite nam svoja omiljene alatke za tamanjenje. Vidjećemo, možda na kraju organizujemo i poll i izaberemo najbolje oružje u video igrama svih vremena.

Moja lista:

[SIZE=4]1) Gravity gun - HL2[/SIZE]

Savršen primjer dobrog levelovanja. Multifunkcionalna alatka sa ne baš velikim ofanzivnim potencijalom na kraju postaje najjače sredstvo za istrebljivanje još od otkrića mračne strane sile.

[SIZE=4]2) Lancer - Gears Of War serijal[/SIZE]

Puška kao puška. Ni jača ni precizinija od mnogih drugih. Ono što je čini posebnom je motorna testera na donjem kraju koja služi za uduplavanje vaših proitivnika. Bukvalno.

[SIZE=4]3) Fatality - MK serijal[/SIZE]

Jednostavno, nije bilo dovoljno samo poraziti protivnika, fatality je predstavljao onaj šlag na torti, a njegovo izvođenje strogu tajnu gamer-a u vremenima kad nije bilo interneta.

[SIZE=4]4) Shotgun[/SIZE]

Ako izuzmemo oružja koja ne postoje u stvarnom svijetu, shotgun je najjače oružje za blisku borbu ikad! Ima nešto u tom osjećaju kad otkineš protivniku pola glave jednim hicem, pa nije ni čudo što je ovo oružje u različitim varijacijama eksploatisano u najvećem broju shooter-a. Pucačka igra bez shotgun-a je kao supa bez rezanaca - bez suštine.

[SIZE=4]5) Plasmid powers - Bioshock serijal[/SIZE]

Možda postoje i bolje moći u nekim drugim igrama ali se ove savršeno nadopunjuju sa oružjima koje koristite, a u prilog ide i jednostavno korištenje i mogućnost levelovanja.

Odlicna tema! Bezi nekog posebnog reda, ovo su meni najdraza oruzja:
-Gravity gun (Half Life 2)

Sta reci, toliko korisno oruzje, neogranicena municija, a sama originalnost mu daje poseban smek

-Ebony & Ivory (Devil May Cry)

Zvuk, izgled, ma sve u vezi ova dva pistolja mi je fenomenalno. Posebno kad ostavis jednog protivnika, podignes ga u vazduh sa Alastorom, pa ga drzis u vazduhu sa rafalom iz pistolja. I sad kad pomislim najezim se

-Portal gun Portal)

Opet Valve, i opet originalnost (iako sam citao da je na ideju portal gun-a prvi dosao DigiPen sa igrom Narbacular Drop, pa ih je Valve kasnije zaposlio da rade na Portalu)

-Blades of Chaos (God of War)

Ovde se ne treba nista reci, mislim da je ovo svako odigrao :slight_smile:

-Plasma pistol (Halo)

Iako je svima omiljen obicni pistolj iz Halo zbog svoje snage, ja sam uvijek volio Plasma pistol. Pre svega zato sto ima dosta vide municije, tj nije ogranicen na sanzer, bolji fire rate, i zato sto je dosta jak

E sad, sto se tice moci, mislim da bi mogao odmah napraviti novu temu, posto su moci tek posebna prica. Svaka cast temu, odlicna ideja! Vjerovatno sam zaboravio par oruzja, ali i ovo je OK. Mozda magnum iz RE4? Plasma cutter ili Disc ripper iz Dead Space? Kinesis?

Hmm , zanimljiva tema

Iz Fallout-a Trojke Abraham Lincoln`s gun (ili nesto tome slicno)
-Kad ga cepis ubijes ga na keca xD

Halo: Spartan Laser
I ako ne volim toliko njegov efekat ,izgleda zaista odlicno .

Halo: Assault Rifle
Od prvog dela sam zavoleo ovu pusku .

Dead Rising 2 : Kad spojite testere i veslo
To kida …

GTA : Vice City : Srafciger
Prva moja igra u kojoj mozete recnuti nekog srafcigerom.

Trebalo bi da u nekoj igri ubace tetku(teteejac) pictolj domace proizvodnje . To probija auto k`o nista .

Na odgovor za ovakve teme ili razmisljas 2 minuta i prospes par kojih su ti ostali u secanju, ili to nije to. Dok pisem post, razmisljam kakva slucajnost sto su sve close combat oruzja, valjda su mi vatrena ono… Too much. :hm

1. Veliki tata, mala sestra i busenje! BioShock

2. Horde neprijatelja, ogromne arene i testerisanje svega sto se krece. Serious Sam

3. Nezaboravni Pyramid Head i njegovo secivo. Sillent Hill

4. Moje omiljeno oruzje u svim igrama ikad, predjena dvojka i Brotherhood samo sa hidden bladeom. Assassins Creed

@shubi-doo Takodjer jedno od omiljenijih oruzja Eziov Hidden Blade

Dodao bi i ovaj gore od iKaran-a Blades of Chaos od Kratosa !W!

Kao cs veteran desert mi je nekako najvise prirastao srcu

A od oruzija za situacije “prsa u prsa” tu je War-ov prenaglaseni mac

Baš sam dosta razmišljao i evo šta mi pada na pamet…

1. Ryu Hayabusa’s Dabilahro

2. Gears Of War - Hammer Of Down

3. Oddworld Stranger’s Wrath - možda i jedno od najoriginalnijih spravica IKADA.

4. I najluđa stvar još od kako je prase zavrnulo rep - Ninja Gaiden i Ryu Hayabusa’s ultimate technique

Gears Of War - Longshot, Gnasher shotgun

Quake 3 Arena - Railgun, i Rocket launcher

Nuff said

Dakle ovako :
Za bliske borbe tu su Warov mac,Wolverinove “kandze” i sva seciva Alexa Mercera.
Za sunjanje naravno Ezio Hidden Blades.
Za borbu na daljinu tu su pistolji i puske,mada mi nijedna nije prirasla za srce,jer vise volim maceve i tako to :smiley:

heh… mislim da svi ovde znaju koje je moje omiljeno oruzje :smiley:

mada, nedavno je proglaseno za jedno od najbesmislenijih oruzja - razmislite malo: motorna testera na vrhu puske…

Pricate o oruziju u video igrama a niko da spomene BFG 9000 (Big FUCKING/freaking/force Gun) iz serijala Doom.

Samo ime govori da je ovo stvarno jedno od najboljih oruzija u video igrama :slight_smile:

Ali dobro ima i naravno…
Predator drone-Modern warfare 2/3
Flame Thrower-Gears of war 2 (ajde priznajte da obozavate da koristite ovo u MP,ma koliko jadno bilo)

A od moci mogu samo da se setim jedne.
Tendril Barrage Devastator-Prototype…
Ako ste igrali igru sigurno znate o cemu pricam (jer je tesko zaboraviti ovu moc),ako niste… Predlazem da odigrate,vredi igrati samo zbog te moci :slight_smile:

A šta oni znaju šta je puška. Lancer je vrhunac inventivnosti! Kad smo već kod najbesmislenijih oružja, Sreenfun je u prvih 10 stavio Gravity gun?! WTF? Moram reći da je to bio jedan od razloga zašto sam otvorio ovaj thread, napraviti neku listu na koju bih stavio ovo nesvakidašnju alatku. Mislim da to zaslužuje.

Iz doba dosa i 486 masina, ko pamti Duke Nukem 3d, zaboravio sam kako se oruzje zove ali smanji protivnika i onda ga zgazi uz komentar glavnog lika i naravno BGF iz Doom seriala.

Shrink ray! Ne mogu da nađem dobru sliku, ali sjećam se kako zgaziš mini prasca sa užasom u očima kao komarca! :smiley: Not bad…

Shrinker. :smiley:

Kad smo vec kod humoristickih oruzja, najludju kolekciju ima definitivno Deathspank. Nisu oruzja toliko smesna sama po sebi, koliko njihovi opisi.

DeathSpank - Epic Weapons Trailer - YouTube

Mac Umbra iz Obliviona. :slight_smile:

Ultimate Weapon :slight_smile: