[MT] Xbox Game Pass / 250+ igara / $9.99 - $14.99 Ultimate Xbox+PC

Inace samo da dodam - ovo je svakako tacno, kad tako pogledas, ali mene je FF 16 day 1 izasao 25e, i to posle mogu da prodam kad predjem za mesec dana. Trosak igranja novih igara nije 70e vec 7e efektivno da igras sta hoces day 1 i nista ne sprecava ni nas na Xboxu da radimo istu stvar nego niko nece. Regularna cena za bogate evropljane, amerikance i japance, bitna je samo njima. Dokle god imas hassle free workaround i to radi zaista bez velikih problema, uporedjuje se najnizi moguci trosak za igre u odnosu na pretplatu. Da li ti uopste pretplata treba u odnosu na to? Da li imas vremena da igras bilo sta u pretplati jer te day 1 AAA igra kosta 7? To je pravo pitanje, da li ti kao customer dobijas neku vrednost za 60e godisnje, prvo kao ti licno, onda kao customer u Srbiji. Do sada je za gamepass to bila cena od 1$ mesecno, MS je u odnosu na taj interni benchmark, sada vec znatno poskupeo uslugu. Dakle jeste jeftino, ali vise ne bih rekao da je “smesno”. Sada je to neki realni trosak zajedno sa drugim pretplatama, i u ukupnom trosku za gaming, ili sire gledano entertainment, mozda ce neko razmisliti o tome da li mu uopste treba kad se gleda ceo portfolio pretplata koje danas placamo na zilion servisa pocev od storidza, da ne nabrajam sada, ima ih stvarno puno. Gamepass je i dalje odlican za manje zahtevne gamere, pogotovu sto mogu i konzolu da uzmu na 24 rate, ako ce to da ti zadovolji sve gaming potrebe. Ali kumulativni troskovi, cak i ako nisu veliki, nakupe se. Ako pazis na te kumulativne troskove, onda moras i da vodis racuna o realnim potrebama i optimizaciji. Stavis sve na papir i shvatis da dajes neke stotine evra mesecno za entertainment koji ne stizes da konzumiras.

3 Likes

Da, u pravu si. Nama je realno cijena od 70 € nebitna nego treba da poredimo sa cijenom za koju možemo kupiti igre na ARG/TUR store-u.

I nije da smo nezainteresovani za razmjenu nego koliko sam shvatio, da je komplikovanije nego na PS. Imam PS4, u nekom momentu ću apgrejdati na PS5 vjerovatno, možda čak i PS6 ako bude dok ne završim sa svim što hoću da odigram na PS4. :grin: Radije ću tu razmjenu onda tamo da koristim.

Nije, šta više delimično je bolja opcija, obe strane igraju sa svojih naloga (ili bilo kojih drugih na konzoli). Jedini drawback je što na Xbox-u primarni (nosioc, nazovi kako god) može 5 puta u toku godine da se aktivira na različitim konzolama, dok sekundarni nema ograničenja.

Vrlo loš potez Microsofta, posebno što su podigli cene svuda osim u par zemalja, posebno USA. Sa jedne strane, jao kao inflacija, jadni mi kako ćemo, moramo da podignemo cene, evo sve je poskupelo, a sa druge strane im je tržišna vrednost na istorijskom maksimumu, Xbox divizija dva puta više zarađuje u odnosu na 360 generaciju, cvetaju ruže kompaniji. Hoće da stignu do tih silnih milijardi gejmera a ovamo dižu cene u regionima koji su ključni za tako nešto. Konzolama tokom života cena proizvodnje opada, postaju jeftinije da se naprave a ovamo ljudi zarađuju manje, ili im prihodi stagniraju dok cene rastu. Jedino nisu dirali cenu Series S, što ima smisla. Samo podsetnik da kompanije ne mare baš mnogo za bilo šta drugo osim da kvartalni/godišnji bilans bude u plusu, i to ne običnom, nego super mega džidži rekordnom.

5 Likes

Jeste čudan tajming za poskupljenje, iskreno sam mislio da će držati cenu zamrznutu, sve dok se ne završi saga oko akvizicije.

1 Like

Taman da otkažem pretplatu do izlaska Starfield-a, ionako ništa ne igram sa GPU-a…

1 Like

Pa to je svakako fleksibilnost mesecne pretplate. Plasim se da ce mnogi ovako da razmisljaju. Sto je ok na kraju krajeva.

Akvizicija se verovatno zavrsava za koji dan, poskupljenje su tempirali za tada, tako da se poklapa. Vise cene + dobre vesti da ce vise igara biti u gamepassu.

1 Like

Moguće je da hoće ovo poskupljene da skinu sa dnevnog reda da ne bude “kupili smo ActiBlizz i sad moramo da povećamo cene”. Gledaju da nema loših vesti nakon akvizicije, i sada ih puštaju kako bi otišle pod tepih u narednih nedelju dana.

Navijam za to, ali bojim se da će biti još cirkusa oko toga, ili još lošija stvar, da će blokirati kupovinu.

Meni djelovalo komplikovanije iz onog tutorijala što je bio ovdje postavljen. Duduše, nisam ni na PS probao razmjenu još, sve igre sam kupio fizičke kopije za sad.

1 Like

Svakako koliko je generalno cena, ne moze da poskupi drasticno puno, jos mi uzimamo sa arg ili turske

1 Like

Iskreno meni deluje smesno ovo raspravljanje oko poskupljenja, da jeste tri puta poskupelo u lirama, ali 550din je i dalje smesna cifra, pa i onaj ko radi za minimalac u Srbiji to moze da priusti bez problema, svako ko kaze da ne moze znaci da nece jer realno sta je danas 550din? Jedna bolja pljeskavica jer ni to vise nije jeftino, ok lepse je bilo za 205din, ali kad se setim da sam placao 15usd regularno dok nisam sve prebacio na Arg i Tursku onda shvatim koliko je para otislo… Naravno ako inflacija opadne i Lira pocne dosta jacati lako se da otkazati pretplata i krenes juriti kodove, uvek ima solucije samo zavisi koliko se zelimo cimati…

5 Likes

Jednostavno pleyka i razmena za one kojima je ovo skupo

1 Like

Pa ako koristiš MS rewards lako možeš skupiti na taj način besplatan Game Pass :woman_shrugging:t2:

Dok je nama lira, gamepass ce bit’ kilo krompira.

A jeftin pezos voli i Dzef Bezos.

1 Like

Bacaš rime ko negrutin ajs

3 Likes

Eh, ovaj Xbox app je izbagovan nacisto, ne moze sada ni da instalira niti da otkaze Halo instalaciju.

Inace, razmisljam bas koliko je glupo sto se naplacuju posebne verzije igara za razlicite platforme. Ako sam kupio igru na jednoj platformi ocu da je imam svuda. Nemam nista protiv ekskluzivnosti, ali kad igra vec POSTOJI za vise platformi, ne bi trebalo da budem primoran na double-dipping.

Tako da moram skidati piratske verzije Red Dead Redemptiona i Cyberpunka za PC, iako sam ih uredno kupio na Xboxu.

Krajnje glupo, kad malo razmisli covek i bez ikakvog ekonomskog opravdanja.

Kad pomenu čoveka, dodao bih da je isti obojen u zeleno :wink:

1 Like

Red Dead Redemption kec ne postoji za PC.

Xbox još ima solidno igara koje su play anywhere gdje možeš da biraš hoćeš li igrati na PC ili konzoli. Naravno postoji dosta naslova koji to ne podržavaju ali do jile nisam ni znao da tako nešto postoji tako da mi je i ovo kul.