{MT} Sea of Thieves

4 maksimum…

1 Like

Mislim da bi vise od 4 coveka u timu kvarilo balans. Pa zamisli da nagrne 8 ljutih pirata na tebe? Kvarilo bi igru manjim ekipama na mapi jako. Ovako je ok. Za manji brod 1 do 2 coveka a za veliki 3-4.

Ne bi mogao da se odbranis od otimacine. Dovezes brod u outpost i ekipa upadne na brod i sve ti drpi :frowning:

Uvek mogu da se naprave alijanse sa ostalim posadama, tako da je to u principu tim/squad, samo sa dva ili više broda. Ali i meni se čini da bi više od 4 na brodu bilo overpowered prema manjim posadama. Drugo, mnogo je lakše sakupiti ekipu od 3-4 čoveka nego 7-8 za neko redovnije igranje.

Ja igram obicno sa Danijelom( grimlupus), moj gametag je gagy2222. Veceras bi trebalo da gazimo…pa ko zeli sa nama dobrodosao je

Dolazim ja, mada prvi put startujem igru :smiley:

Da, igra je toliko open da nema klasičnu strukturu napredovanja i levelovanja, nego su svi igrači na istom, samo se kozmetički vidi progres. Neki su očekivali upgrade oružja i tipičan loot sistem pa ih odbija igra u kojoj to nije glavna mehanika i cilj. Tako da razumem to šarenilo u ocenama.

Videćemo šta su planirali za buduće update. Kontam da im je sada prvo da stabilizuju online i servere, više od milion igrača se logovalo u prvih 24 časa, mnogo više nego što su očekivali. Svakako, svet koji su napravili nudi toliko mogućnosti za Rare da se igraju godinama.

Koliko vidim osnovna zamerka je na nedostatak sadrzaja.

Just be aware going into this one that after a few outings, you’ve pretty much seen what Rare’s pirate epic has to offer.

Sea of Thieves feels like a game that should be offered for $10–$20 tops as an early access or game preview product. There just isn’t enough content or depth here, its core gameplay is grinding repetitive fetch quests and not a whole lot else, the progression here just isn’t fulfilling, and fun factor depends on who you’re playing with.

Jack of many trades, master of none. Sea of Thieves has a beautiful, wide ocean to explore. It’s too bad that it feels about as deep as a puddle.

The problem is that Sea of Thieves is not a complete game. It just isn’t. It’s maybe 5 or 10% of one, but given what other open world/co-op games can offer you for $60, it’s just astonishing how little Sea of Thieves offers.

etc…

Sistem postoji, ali je u misijama, a ne u samim igračima, lvl of 1-10 I’ma proste misije tipa “Idi i iskopaj zlato na ovom mestu”, ali recimo lvl 10+ misije su tri blaga, pa posle toga ide sa zagonetkama…

2 Likes

Procitao sam par recenzija i svi kazu da to sto igra ima jeste fantasticno ali je contenta jako malo i da posle par iteracija se otprilike vidi sve sto igra (za sada) ima da ponudi. Njavise me podseca na No Man’s Sky problem. Nadam se da ce brzo nafilovati igru sadrzajem da ne padne u zaborav jer ce posle biti kasno. I nisam video vecu ocenu od sestice. sve 5- 5,5

Ovo je potpuno drugačije od NMS. Dok su NMS developeri konstantno lagali o onome što će se u igri nalaziti od onoga što je na kraju ispalo. Rare je u vezi SoT uvek bio otvoren o čemu se u igri radi i šta igra nudi, a sada imaju devoloper updates u kojima govore o tehničkim problemima i kada patch za to dolazi.

Najveći clash nastaje oko toga što je SoT igra u kojoj je bitno putovanje sa posadom i priče koje nastaju, a ne destinacije. Igre su nas vremenom naučile da vijamo markere po mapama umesto da samo igramo. Tu je zez što nekima to ne leži i bacaju drvlje i kamenje, jer očekuju da ih igra sama zabavlja umesto da se zabavu sami pobrinu. Nekima će igra odmah kliknuti, nekima ne.

Mislim da je to samo lazy development. Nisu bez razloga najveće igre današnjice prepune sadržaja.

1 Like

Blizzard to radi vec evo malo manje od 15 godina sa World Of Warcraftom. i malo malo se desi da neka ekspanzija padne u ozbiljan problem nedostatka svezeg contenta. Ali uvek u pocetku ponude da imas sta da radis barem mesec dana. Solo ili sa drustvom. Pa vi pravite sebi zabavu ali imate sta da radite. Ako ja kao casual igrac izgustiram igru za dva dana, cemu da se vratim? Blizz izbaci ekspanziju nafiluje contenta za mesec dana i odmah se bacaju na dalji razvoj. Uvek ce se naci hardcore igraci koji u dobrom guildu sa aktivnim igracima vide sve za 10 dana pa kukaju ali takvih guildova u ovo vreme ima jako malo. jebiga, ako hoces da uradis mmo, moras da imas sadrzaj.

mozda je ovo premisa koju su oni zamislili i zvuci fantasticno, ali isto tako zvuci kao nesto sto bi rekao Peter Molyneux za novi Fable a posle tri igre je naucio da takve ideje jednostavno ne piju vode u praksi. Bice uvek ljudi koji ce se voditi ovim konceptom i ludo se zabavljati ali kontam da ce oni biti statisticka greska.

3 Likes

Zavisi. Igra je zamišljena da traje godinama nakon izlaska. Sa WoW i ostalim igrama je da ti ponude sadržaj koji ti ideš i štikliraš šta si uradio a šta nisi. SoT je zamišljen kao veliki sandbox u kom je fokus na grupi koja ima različite avanture i putovanja za koja nije bitno koji level ili koji gear imaš, možeš biti deo toga bilo kada. E sad, da li je to fokus koji će igrače privući ili odbiti, drugo je pitanje.

Slažem se da bi trebalo da bude više stvari u igri svakako, poput raznovrsnosti protivnika. Jako me zanima šta će nadalje da rade. Obećali su da će biti mnogo više stvari, videćemo gde će to odvesti.

6 Likes

Uh bravo sto si se njega setio! :+1:
Zapravo ceo hajp koji je MS gradio je gradio kao i Peter pre nekoliko godina za Fable. Tacno ti njihovi dev talks videi na YT me podsecaju na njega.
Ja eto sam bio jako skeptican, ali jedva cekam sta ce biti za nekih pola godine, godinu kada dodaju vise contenta, i kad cena bude nekih 30$ koliko i treba da bude. Trenutno ni 20$ ne bih dao…

Uzmes game pass i voila

Serveri ne rade lepo, tj ne rade nikako. Ceo launch je djubre tesko, iako je igra simpaticna.

Gledam juce video na yt od rare, kazu ako vam ne radi solo da igrate, igrajte sa jos 4 igraca. Po meni to je skandal izjava koju niko nije ni spomenuo nigde, ovde ni ne ocekujem neko to da spomene, ali reddit ceo nista… Igra ne radi, ja hocu da igram sam igru, on mi kaze igraj sa jos 3 igraca, ma jedi g… ti ces mi kazes kako cu da igram.
Iako obozavam rare(banjoo) ovo je sramota velika.

Ustedite sebi vreme i nemojte da gledate ove besmislene project manager tlapnje gde apsolutno nista konkretno necete saznati.