MT: God of War

na sta to lici… spidermana neko kad zove kako kaze? paučečoveče? :man_shrugging:t3:

Spajdrmene :slight_smile:

Uh…i dalje igram vrlo oprezno. Bukvalno vise vremena provodim u meniju tumacuci razne iteme, rune, resurse, citajuci codex skil tree, upgrajde itd, jer zelim da skontam kako sve to funcionise. Nikada nisam bio fan rpg igrara a ovo je punokrvni rpg te stoga dosta sporo napredujjm. Dosta radim backtracking jer pokusavam da uzmem sve iteme na sporednim putevima. Mada uocavam da za neke u ovom trenutku nemam ability ili iteme da ih preuzmem. Tamo na prvom velikom jezeru umesto da se uputim na main quest ja sam sa ladjom obisao svako pristaniste i skapirao da ne mogu u ovom trenutku svaku lokaciju da ocistim 100 %. Ali to sam ja- prvo radim side i gledam da sve ocistim 100% pa onda story quest. U svakom slucaju i dalje sam u fazi opipavanja pulsa igri i nisam se jos opustio da bih u potpunosti uzivao.

Ne bih ja rekao da je God of War punokrvni RPG, daleko od toga. Ne zamaraj se previše sa tim stvarima, igraj i uživaj

1 Like

Sve je u igri delovalo prilicno relaksirano sa umerenom tezinom dok nisam naisao na prvu Valkiru, gge me borba podsetila na souls igre. Nakon 40-ak minuta zlopacenja, uspeo sam da je savladam. E sad, da li se Valkire kriju iza onih skrivenih vrata koje sam otvaram varnicom? (dobio predmet u prethodnoj misiji) Primetio sam da one nemaju broj level difficulty, da li to znaci da izbegavam naredne borbe sa njima i da cekam da ojacam jer sam sada na level 4?

Da najbolje sacekaj dok se malo bolje opremis i nabildujes pa onda idi na Valkire, najbolje ih ostavi za kraj ili ih resavaj nakon glavne price, inace sto se tice Valkira jesu malo zahtevne, mislim da ih ima 9 i koliko se secam 8 sam ih nekako resio (uz manje ili vise muke) ali 9-tu ono nije bilo sanse, pokusao sam ko zna koliko puta i na kraju batalio, ta poslednja je bas bila zajebana.

1 Like

Zavrio sam GOW (2018). Iskreno, imao sam veca ocekivanja od igre. Prica - jebo pricu :grinning_face_with_smiling_eyes: ovo sam odigrao zbog borbe jer GOD of War! A borba nije na nivou na kom sam ocekivao. Igra moze da se predje koristeci samo R1 button mashing. Koristio sam jos lak i snazan runski napad sa sekirom i ostricama i to je bukvalno sve (uz pomoc sina) od Kratosa. Svakako mi je GOW 3 bolja igra, odnosno stara formula mi je prihvatljivija. Akcenat je na explore-u, pa sam gore dole se vukao pokusavajuci da prezrem namere devova u kreiranju sveta u igri. Dobro je skockan svet i sve je nekako kompaktno. Na stranu sto ja ne volim ovakve tematike…bogovi, sci fi bulshit… ali nekako mi je najkomfornije bilo u Midgardu. Na kraju sam uspreo da oslobodim sve zmajeve, uradim sve poslove za patuljke i roknem 4 Valkire. Midrard- 78%, Alfheim 80%, Helheim 56%. Level stats- 7. Tehnicki, opet Sony dominira sa animacijama i voice actingom. Misljenja sam da izuzev Sony-a niko ne zna ovako dobro kreirati likove koji izgledaju skoro kao na filmu. Kapa dole!
8/10.

1 Like

Plus je cela igra one shot, jednom kad krene to je to, nema fade out loading tranzicija izmedju igre i cutscene-a itd

Prica je posle gameplay-a najvazniji aspekt igre tako da preskakanjem iste samo gubis. Sto se combat-a tice, pa i nije suv R1 mashing pogotovo kod Valkyries ili kada radis Muspelheim challenges gde nema sanse da ti iskljucivo R1 resava posao, plus zavisi na kojoj si tezini igrao.

Pa svaka GoW igra za tematiku ima bogove, tako da od toga ne mozes pobeci. :smile:

Ali taj GoW 3 mi je tako PS2 igra da mi je mučno da tako nešto naprave u 2021. godini. Ovaj poslednji GoW je fantastičan. Cela priča je predobro odradjena. Daje odgovore na mnoga pitanja i odmah se vidilo da je nastavak izvestan, samo je pitanje godine.

1 Like

I meni je definitivno GoW 3 bolje legao, nekako novi GoW mi nema tu dinamicnost, tu raznovrsnost, takve i u toj meri epske boss borbe, taj autenticni hack ‘n’ slash smek i taj story-driven pristup , novi GoW mi je u odnosu na GoW 3 malcice razvodnjen.

Mislim daleko od toga da je novi GoW losa igra, igra je super , cak mozda i bolja igra nego GoW 3 ali definitivno nije bolji GoW ako me kapirate.

Ono ja se nadam da ce u nastavku makar da vrate dugme za skok i mogli bi makar malo da udalje kameru od lika.

Iskreno ja bi bas voleo neki nastavak u stilu ranijih GoW igara, pa makar neki manji projekat ili nekakav spin-off a potajno se nadam i nekoj GoW remaster HD kolekciji.

1 Like

Ja najvise zbog price igrao. Shvatam sta oces da kazes, imam slicne primedbe na gameplay, kao i na taj polu-open-world dizajn. Da se ja pitam, vise bih voleo linearnije nivoe. Cim igra od tebe trazi besciljno lutanje po krajoliku u potrazi za propustenim dzidzama, te dzidze better be worth it.

Al svejedno ovo mi je verovatno najdraza igra u serijalu, prvenstveno zbog karakterizacije i odnosa likova. Mladjanog drkosa nihilistu Kratosa sad ne mogu da smislim. Preneli su ga u ozbiljnije vode sigurnom rukom – suzdrzani bradonja s divljom prosloscu i otudjenim sinom me je daleko vise intrigirao.

Dobro de, tu je negde i Naughty Dog, valjda :sweat_smile:
Mozda jos nisi probao The Last of Us 2.

1 Like

Apsolutno ne uzivam u pricama koje imaju sci-fi karakter. Bilo sta sto iole nema dodirnih tacaka sa realnoscu skipujem i uzivam u sirovom gameplay-u. Igrao sam na Normal.

@n00dle

Mislio sam na igre pod okriljem Sony-a, sto znaci da i ND tu spada. Nisam igrao TLOU2 i jedva cekam da to ispravim jer znam da ce me igra oduvati sa sve pricom :grinning_face_with_smiling_eyes:

Ako radis skip, onda nemoj ni da igras TLOU2. Jer su te scene kada nije gejmplej nesto najbolje i najvrednije. A da igra nema veze sa realnoscu sto ti kazes. Oh well uzivaj :joy:

Meni mnogo znaci okolina- znaci gameplay okolina. U Tlou 2 krecem se kroz savremeno zivotno okruzenje- sto podrazumeva grad, selo, planina savremenog doba, uz pikantnu intrigu (ja sam RE FAn !) sa apokalipsom. U GOW ulazim u usta zmiji, letim kroz oblake, borim se sa zmajevima, transportujem se iz sveta u svet, borim se sa divovima…

I sta ces lepse od toga kao sto je GoW? :joy:

1 Like

Izivini, al’ ovo zvuči kao Vučićev radni dan :joy:.

12 Likes

Carski :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

1 Like

20 soma za gospodina :joy:

1 Like

Sjajan komentar :smiley:

I na kraju, “ne pitajte me kako sam uspio”

5 Likes