{MT} Deathloop

Ne kaznjava igras bas u toj meri, mnogo toga zadrzavas iz proslog run-a pa neces ponavljati stvari. Barem tako kaze review. Dakle trebalo bi da je manje frustrirajuce nego ostali roguelike naslovi. :rofl:

1 Like

Ovo je vec 3. time loop igra koju igram ove godine (12 minutes ne racunam). Pocinje da lici na sve popularniju premisu za nedostatak nivoa.

Dobro, ovde ipak ocekujem razgranatiji svet, manju tezinu…

Lol

2 Likes

:rofl::rofl::rofl::rofl::rofl:

1 Like

Izgleda kao neka mesavina Bioshock i Borderlands…

Isto i ja. Odgledah juce review i sve sto vidim mi se dosta svidja. Ne znam jel do mene ili do marketinga, al uopste nisam shvatio da postoji prava singl-plejer kampanja, mislio sam da je cela prica o ponavljajucem danu tu radi asimetricnog multiplejera ili tako nesto.

Samo da ne kaznjavaju igraca ako igra agresivno, ko Dishonored nekad. To im je bila bas losa odluka.

Elem, sad me zanima, mada verovatno ne za punu cenu.

1 Like

x2. Mislim da je godinu dana ps5 ekskluziva. :smiley:

kud profa cekao ovoliko za SX, cekace i Deathloop. Nije kao da ce da igra nesto sem Sudbinde. Bice naleta kada ce reci wooow Forza wooow Stalker i onda back to the tower :rofl:

3 Likes

Ne ocekujem nista manje od GOTY-a… :grinning:

5 Likes

Razmisljam se opasno da ovo uzmem sto pre. Javljaj utiske :slightly_smiling_face:

Hmmm, evo neki mali prvi utisci. Ja generalno ne igram Roguelike igre, not my cup of tea, ali nekako mi ova igra deluje kao neki LITE rogelike, ako se tako moze uopste nazvati. Mozda ako neko jos igra da javi svoje utiske, ali ova igra je veoma linearna (bar, tako deluje prvih sat vremena). Da, ako umres, vracas se na pocetak, ali vremenom mozes i opremu i sve da poneses sa sobom, ima neki progres, nikada ne kreces stvarno od nule. Ne znam da li je to normalno za ovakve igre. Plus, ima u sustini 2 zivota, i kada i treci put umres, onda stvarno te vraca na pocetak. Jedino sto ja licno sebi mogu da poredim sa Hades, to je bas hard core po mom misljenju. Ovo je veoma blaga varijanta. :slightly_smiling_face: Doduse ko zna, tek sam poceo, mozda se sve to promeni, mada citam slicne utiske nekih novinara. Ovo je za mene veliki plus, jer su vece sanse da cu odigrati igru do kraja.

Inace sta reci za svet, karaktere, jasno se vidi potpis ovog studia, sa modernijim enginom. Dishonored mi je blago ne igriv na konzolama, pogotovo u 30 fps. Ovde ima 3 moda, ja igram na Performance. Doduse probacu i high quality, posto je to isto 60 fps, ali napomenuto je, sa mogucim frame dropovima. Sutra nastavljam dalje.

5 Likes

Uh, ala ovo mrzim :man_facepalming:

1 Like

Mislim da je to glavna mehanika igre, jeste vraćaš se na početak ali to služi da bi se nabavila bolja oprema-oružja i naučio raspored nivoa kako bi se onda mogao nameriti na glavnog bossa/misiju.

Ako je napravljeno da svako vraćanje na početak na neki način nagrađuje progress, onda je to manje bitno sve dok se ne osetiš mizerno i kažnjeno (što izlgeda ovde nije slučaj).

1 Like

Na takav sistem bih pristao, ali onaj kao u Returnalu gde se vraćaš na početak sa osnovnim oružijem i kompletno promenjenim svetom, a-a.

1 Like

Da. Ovo je izgleda mnogo blaza varijanta. To je trenutno jedino sto me sprecava da kupim igru, ali se mogu vrlo brzo predomisliti :grinning_face_with_smiling_eyes:

1 Like

ufff ovo za crash i gubitak progresa je s…e. :confused:

Procitao sam ja mislim da je ign review. Igra prvih par sati te vodi za ruku zato i deluje linearno, i onda ti tek otvori ceo “svet” i idi gde hoces, vijaj koga hoces. Kad umres gubis sve, ali, postoji neki resurs (valjda, ili je item) koji skupljas koji ti daje mogucnost da bindujes iteme da ostanu i posle smrti. Samo przi, doci ce sve na svoje mesto.

Ne znam, sve mi deluje odlicno, ali je fp igra. automatic pass

1 Like

Prvih par nivoa ima manje vise klasicnu strukturu, protivnici nisu teski cak i da ih pobijes uz malo buke, municije i healtha ima sasvim dovoljno, a stealth mehanika je udobna i oprastajuca. Rogue element je ovde bas lite, za razliku od Returnala i Hadesa koji spadaju u rogue-ultimate kategoriju i ne znam koji internet saljivdzija im je nadenuo lite etiketu.

Ne bas duhoviti banter izmedju glavnih protagonista malo smara, Djulijana je neki nadrkani time loop guru a Colt crnac koji gine u prvih 10 minuta filma, takodje naravno nadrkan zbog toga. One line hintovi koje zenski protagonista/antagonista ostavlja za Colta su vise trol karaktera nego sto pomazu (kao da ih je pravio neko sa Xbox republike) i treba da se uklope u mindfuck gde ti nije jasno ko si, gde si i sta je zapravo cilj, pa kroz nivoe sklapas delovi slagalice. Pocinje da dobija Bioshock vibe izolovanog i napustenog mesta na kome se poremeceni vizionar-genije malo zaigrao.

Grafika je upadljivo oldgen. Nije to sad nesto posebno bitno i kljucno, ali uz dobru optimizaciju mogla bi da radi u 60fps-a i na PS4 Pro konzoli. Ni piskutanje preko zvucnika na dzojpedu koje cete zeleti da utisate nije ekskluzivno next gen jer je i stari dzojped mogao da reprodukuje zvukove, ako se dobro secam. I ovako prosecna oldgen grafika proizvodi konstantan stutter na PC verziji, zbog cega vec ima losu reputaciju na Steamu.

Bizarna situacija sa MS igrom koja narednih godinu dana ne moze da se pokrene na MS konzoli, kao posledica korporativnog merdzovanja veka, takodje nije bas sjana vest. Iako se tek uhodavam, za sada mi deluje blago overhajpovano. :unamused:

4 Likes

Posle fantasticnih ocena kritike. User score je na svim mestima drasticno manji. Na Steamu je takodje mixed ispod 70%. Mnogi spominju da igra izgleda outdated tj old gen, spominje se i glupav AI sto je u stealth igri itekako bitno. Ceo gameplay se svede na trcanje i pucanje pogotovo ako nabavis taj silent smg koji se moze naci relativno rano i progurace te maltene kroz celu igru. Protivnici brzo gube interesovanje za tobom, lesevi nestaju, ceo enviromental kill i koriscenje turrets-a postaje upitno kada s tim silent smg-om one shotujes lika, plus municije ima na pretek tako da ne moras razmisljati o tome kao u Pray-u koji je takodje njihova igra. Igra ima isti problem kao CP 2077, zasto se mlatiti sa ostalima nacinima igranja kada je jedan OP u odnosu na druge. Igra takodje nema nista nalik Chaos systemu iz Dishonored igara, tako da je ubijanje ovde vise nego dobrodoslo. Spominje se i da je ceo taj immersive sim dosta tanji nego sto su review-eri spominjali, Pored toga imas dva aktivna skila koliko sam provalio, a od toga je jedan must have (Rush mislim da se zove) neka vrsta teleporta i bukvalno moras da ga imas jer su ti neke lokacije nedostizne bez njega. Mnogi skilovi su identicni onima iz Dishonored samo je ovde drugi naziv. Igra ima svega 4 lokacije, koje doduse posecujes u 3 ili 4 vremenska perioda, ali to je i dalje 4 medium size lokacije u celoj igri. Igra traje nesto vise od deset sati sto je nekako malo. Kako sam se brzo bio nahajpovao posle ocena i review takvom brzinom sam se i ohladio od igre. :rofl:

3 Likes

Ja i dalje solidno nahajpovan. Ovakve igre mi leze, to je taj stari Thief dna, drago mi je da ih jos neko pravi. Sve sto gledao mi se svidja, plus naravno ovo:

To mi je catnip, sto kazu englezi. Grafika mozda ne izuva, al lepo deluje. Arkane ume da ubode jedinstvenu estetiku koja dosta izvlaci stvar. Od pomenutih kritika najvise me ovo brine, no videcemo:

Al zato me ovo neizmerno raduje:

Taj ‘chaos’ sistem je samo bespotrebno gusio igru i terao igraca da vestacki ne upotrebljava lepezu kul skillova ako nece ‘los’ kraj. Zajedno sa premotavanjem i 3 sanse, zvuci mi ko da su fino resili najveci problem stealth igara – save scumming i instant reload ako te otkriju. Fleksibilnost je uvek dobra.

Haha, mozda se samo salis, al ako sam dobro razumeo taj ‘lite’ predstavlja pod-zanr gde se ipak prenosi nekakav napredak iz igre u igru, dakle ne pocinjes bas ispocetka svaki put ko recimo u Spelunky.

1 Like