{MT} Battlefield 3

[SIZE=3]Izdavač: Electronic Arts
Developer: EA Digital Illusions CE AB
Žanr: FPS (First person shooter)
Datum izlaska: 25. Oktobar (Amerika), 28. Oktrobar (Evropa)
Platforme: Xbox 360, PlayStation 3, PC
[/SIZE]

Battlefield 3 je akcija iz prvog lica, napravljena od strane EA. Ona je direktni nastavak jedne od najboljih multiplayer igara prošle decenije, Battlefield 2, i ujedno treći nastavak u Battlefield serijalu. Njegov izvanredni multiplayer koji podržava i do 64 igrača u jednoj partiji (na PC-u), dok je na konzolama to smanjeno na 24 igrača, zbog tehničkih ne mogućnosti PS3 i Xbox 360 konzolama.

Za razliku od neverovatnog multiplayer iskustva, singleplayer kampanja nudi dosta manje. Destruktibilnost je znatno smanjena, a da bi igru igrali u full HD-u, moraćete da instalirate i dodatni disk na kome se nalazi HD textrure pakovanje. Naravno, sve se to moze zanemariti i staviti sa strane, jer su to sve sitnice, ako gledamo igru kao celinu. Sam DICE je rekao na tu temu, pošto je BF3 dobio loše “ocene” što se tiče Singleplayer kampanje, da je to samo trening, tj. priprema za multiplayer, koji je glavni aspekat same igre. Singleplayer kampanja je dugačka oko 12 sati, što je prilično dugo za jednu FPS igru.

[SIZE=3]Multiplayer modovi[/SIZE]

Conquest:
Cilj: Uhvatiti i sačuvati zastave
Max. igrača: (Konzola/PC): 24/32

Conquest 64
Cilj: Uhvatiti i sačuvati zastave
Max. igrača (samo PC): 64

Rush
Cilj: Napadnuti/odbraniti M-COM stanice
Max. igrača (Konzole/PC): 24/32

Squad Rush
Cilj: Napadnuti/odbraniti M-COM stanice
Max. igrača (Konzole/PC): 8 (4 v 4)

Team DeathMatch
Cilj: Eliminisati igrače suprotnog tima
Max. igrača (Konzole/PC): 24 (12 vs. 12)

Squad DeathMatch
Cilj: Eliminisati igrače suprotnog tima
Max igrača (Konzole/PC): 16 (4 squads of 4)

Coop - 6 coop misija. Igrača, jedan protiv drugog preko interneta. Svaka misija je izmedju 15 pa do 45 minuta.
Cilj:Završiti misiju pre nego sto oboje budete eliminisani.
Max. igrača (Konzole/PC): 2

[SIZE=3]Klase i uružija
[/SIZE]

Assault
Nosice medic kit i bice u mogućnosti da oživljava svoje kolege koje su blizu smtri uz pomoc defibrilatora.

[SIZE=3]Support[/SIZE]
Može da baca municiju a i da koristi LMG da bi se probio kroz neprijateljske teritorije.

[SIZE=3]Engineer[/SIZE]
Ima sub-machine gun i opremljen je sa bateriskom lampom, koja mu služi da oslepljuje protivnike, uz pomoc nove tehnologije koji Frostbite 2 engine dozvoljava.

[SIZE=3]Recon[/SIZE]
Opremljen je sa sniperom i veoma snažnim C4. On dozoljava da se uniste zgrade u igri, sto nam je svima najomiljeniji deo u igri, zar ne?

[SIZE=3]Oružija i gedžeti[/SIZE]

Klasa: Assault

Oružija

M16A3,M16A4, AK-74M, M416,AN94, KH2002, AEK971, F2000, G3, ASVAL.

Gedžeti:

Medkit, Defibrillators, Underslung weaponry, M320, 40mm grenades, Bucksot, Smoke grenade, M26 MASS, 12 guage, Flechettes, Frag round, Solid slugs.

Klasa: Support

Oružija

RPK-74M, M27 IAR, M-249, MP-7, Pecheneg, M60, M240, Type88

Gedžeti

Ammunition box, M18 Claymore mines, C4 explosives, 60mm Mortar.

Klasa: Engineer

Oružija

M4A1, AKS74u, SCAR H CQB, G36C, A-91, SG553LB, P90, MP7, PDR, UMP-45, PP2000, SMAW, RPG-7 , Javelin , FIM-92 Stinger, SA-18 IGLA , M136 AT4 , M15 Anti-Tank mine.

Gedžeti

Welding tool, EOD Bot.

Klasa: Recon

Oružija

SVD, MK11, SV98, M98B, M40A5, M82A3, M39, SKS.

Gedžeti

UG sensors, Radio Beacon, MAV Micro UAV

Sve klase:

Oružija

Knife, M67 hand Grenade, M18 smoke Grenade, M9, M1911, Glock 17, PYa MP443, G17, T44, MP412, G18, M93R, 870MCS, M1014, USAS-12, DAO-12, Saiga 20k.

Gedžeti

SOFLAM - Squad Leader? -Special Operations Forces Laser Acquisition Marker
Weapon Specializations

Optika

M145, RDS Reflex, Kobra, Holographic, PKA-S, ACOG, PSO-1, PK-A, IRNV, PKS-07, 8x Rifle Scope, 12x Ballistic.

Ergonomika

Foregrip, Bipod.

Performansa

Heavy barrel, Suppressor, Tactical light, Laser sight, Flash suppressor, Straight pull bolt.

[SIZE=3]Soldier Specalizacije[/SIZE]

Sprint boost, Squad Sprint boost, Flak vest, Squad Flak vests, EOD EXPL vest, Squad EOD EXPL vest, Suppression reduction, Squad Suppression reduction, Marksman training, Squad Marksman training, Extra grenades, Squad extra grenades, Extra ammo, Squad Extra ammo.

[SIZE=3]Vozila[/SIZE]

Brzi transport

Growler ITV, VDV Buggy.

Naoružani transport

HMMWV, G3937 Vodnik.

Borbena vozila

LAV-25, BMP-2M.

Mobile Anti-Air

LAV-AD, 9K22 Tunguska-M.

Glavni borbeni tenkovi

M1 Abrams, T-90.

Izvidjački hellikopteri

AH-6J Littlebird, Z-11 W.

Transportni helihopteri

UH-1Y Venom, KA-60 Kasatka.

Napadački helikopteri

AH-1Z Super Cobra, MI-28 Havoc.

Borbeni avioni

F/A-18E Super Hornet, SU-35BM Flanker-E, A-10 Thunderbolt, SU-39.

Naval transport

RHIB

Amphibious napad

AAV-7A1

[SIZE=3]Specijalizacija vozila[/SIZE]

Coaxial MG, Coaxial HMG, Canister shells, Guided Shells, Zoom optics, Thermal optics, IR Smoke, Reactive armor, Maintenance, Belt speed, Thermal Camo, Auto Loader, Proximity scan, CITV station, ATGM launcher, APFSDS-T shells, Guided rockets, Air Radar, Heatseekers, Laser painter, TV missile, IR Flares, Extinguisher, ECM jammer, Rocket guidance system, Below radar, Guided missile, Beam scanning

[SIZE=3]Mape[/SIZE]

Operation Metro (MP_Subway)

Grand Bazaar (MP_Bazaar)

Tehran Highway (MP_Highway)

Caspian Border (MP_Forest)

Noshahr Canals (MP_Canals)

Operation Firestorm (MP_Oilfields)

Seine Crossing (MP_Paris)

Kharg Island (MP_Kharg)

Damavand Peak (MP_Basejump)

[SIZE=3]Oficijalni klipovi od strane EA[/SIZE]

Teaser trailer
First Gameplay Video
Fault Line, Episode I: “Bad Part of Town”
Fault Line, Episode II: “Good Effect On Target”
Fault Line, Episode III: “Get That Wire Cut”
“My Life” Trailer
Full 12 minute Fault Line Video 12 minute Fault Line Video w/ Dev commentary
EA’s PWNED #7 - BF3 Special
E3 Frostbite 2 Features Trailer (E3)
Operation Metro Multiplayer Trailer (E3)
Thunder Run Tank Gameplay Trailer (E3)
Caspian Border Gameplay
Guillotine Gameplay Teaser
Multiplayer Gameplay Trailer
Battlefield 3 Launch Trailer

[SIZE=3]Screenshots[/SIZE]

Ja sam, inače, još uvek u dilemi da li da poručim original. Sve zavisi od toga koliko bi nas sa foruma igralo u MP-u?! Single kampanju mogu odigrati i sa diskova koje sam već “kupio”, ali za MP mi treba original…ajd videćemo…

Ne znam, ja sam se najviše naigrao B:BC2 solo, tj bez ekipe sa foruma. Ono u početku smo se i nahvatali nekako, ali mislim da ne treba biti “rob” toga da se igra samo sa forumašima. Jeste interesantnije, ali može biti odlično ako se “usinkuje/klikne” sa strancima (i to bez mica/slušalica) i krene se sa dobrim partijama. A opet, ponekad je živi shit vezati par normalnih partija.

Isto pitanje i mene muči,ali i Robotnjik je u pravu a bliži se zima valja neki fps za multiplayer odabrati;)

Solo kampanju sam presao na normal-u za tri sata i jedna je od dosadnijih u poslednje vreme.

ja sam juce uzeo Battlefield 3, tako da na mene mozete racunati. jos se pamte jutarnje partije sa Mirkom, Urosem i silnom nekom decom :smiley:

meni treba da stigne narucio sam preko interneta i mene mozete racunati

U slicnoj sam dilemi kao i Nesha – naigrasmo se BC2, a trojka deluje kao ista stvar (sto nije lose samo po sebi, ali zna se koja mp igra meni najvise lezi ;)). Plus sto me kampanja ne interesuje ni najmanje. Jedino me zanima da vidim kako to cudo izgleda na jakom pc-u, a to mogu i na poslu.

Ako se desi da puno ljudi predje na BF3, onda mozda i uzmem.

Odakle ste vi porucili Battlefield 3? Ja bih porucio ali nisam siguran. I da li bi mi naplatili postarinu?

Uglavnom sa Shopto ljudi poručuju
Video Games, Consoles, Accessories - Free Delivery in Uk - Orders before 5.30pm dispatched Same Day - ShopTo.Net

[URL=“http://%20http://www.shopto.net/PRODUCT/6XB2BA23NCERQ415276”]
a poštarinu biraš na checkoutu i njen iznos: 3.5 ili 6.5 eur a razlika je u brzini dostave.

i imaš Limited Edition:
[URL=“http://www.shopto.net/PRODUCT/6XB2BA22NCERQ415276”]
Battlefield 3 Limited Edition - 49.01€ at ShopTo.Net

Slazem se kampanja je uzas totalni promasaj :+

Zasto ne moze multiplayer sa “kupljenim” , jel trazi pass ili nesto?

Hvala

jao kako volim ovaj online pass -.- propade jedan dvd … nista , sacu da kupim za PC , jeftinije a i lepse izgleda :smiley:

Ima multiplayer pass. Možeš ga kupiti unutar igre za 800 MS bodova

samo da si malo ranije pitao ja sam imao battlefield limited edition za 47e

Da li je bezbedno da se kupi online pass sa piratskom igricom?

Battlefield 3 (Disc 1) i Battlefield 3 (Disc 2) u abgx bazi!! GO!!

Meni abgx ne prepoznaje BF3 image, ni prvi ni drugi disk…?

Upravo sada sam provukao battlefield 3 disc 1 kroz abgx360 i nije mi prepoznao. Sta da radim?