MS Flight Simulator dolazi na Xbox Series S|X / leto 2021.

https://mspoweruser.com/microsoft-flight-simulator-xbox-series-x-gameplay/

1 Like

Veliki gradovi tipa New York, pogotovo Manhattan su dosta verno odradjeni. Kada se leti nad nekim “manjim” gradom, moze generalno da se prepozna gde je sta, ali taj AI sti popunjava kuce i zgrade brka na sve strane, ali dobro nije ni za ocekivati da prikaze verno u 3d celu planetu.

Evo preleteo preko svoje kuce, prva slika je Flight Simulator, druga kako zapravo izgleda u Google Earth.


5 Likes

Prelepo. Kako si uopse uspeo da uzletis? :smiley:

Igrao sam na PC-u malo prosle godine kada je izaslo. Nisam puno igrao ali sam presao sve te tutoriale.

Sada nemam strpljenja ni da se taxiram do piste gde trebam da poletim, nego samo gas do daske i po travi i poletim. :slightly_smiling_face: Sa ovim malim avionima je bas lako. Podignes kocnicu, max throttle i u vazduhu si.

1 Like

A ovo ti je prvi FS, nemas “letackog iskustva”?

Tako je. Pilot amater.

Nivoi težine bukvalno idu od “Air Combat” do “trenažer za pilote” :smiley:

Na najrealističnijim nivoima ne može bez originalnog flight manual-a za svaki pojedinačni avion.

2 Likes

Meni bi bilo zabavno samo da letim i razgledam okolinu. :blush:

Pa posle polako… ako bas zelim hardcore iskustvo.

1 Like

30 fps :frowning:

Mislim da bi bio mnogo realisticniji dozivljaj u 60… al sta ces. Toliko sam se odvikao od 30fps-a kao da igram u 15.

2 Likes

Ja sam sa noob komanda presao na simulaciju npr train simulator. Gotivno je kad naucis sta cemu sluzi i kako se koristi.

1 Like

Putnički avion ne možeš da voziš bez originalnog priručnika. I bez nekog jačeg džojstika, Pripremnih radnji ima milion.

1 Like

Neka, malo ovako da nadlecem sa Cesnom, da me zelja mine. Pa posle uninstall kada zafali 100gb. :disappointed:

Ok noob pitanja incoming. Probao sam da ukucam destination airport (Oslo Gardemoen) iz BG-a udaljenost oko 1000 NM, ali je Cesna spora kao puz. Da li je to normalno ili nekako nisam uspeo da razvijem maksimalnu brzinu. Da li je bitna i visina (altitude) u smislu, sto veca visina, brze se stize. :smiley: Ovo je nekako pitanje za osnovnu skolu, al ajde.

Kad ce izaci zombie ekspanzija? :joy:

3 Likes

To je za Cesnu jako daleko, u smislu da dugo traje. Za vise necu da se pravim da se razumem. :sweat_smile:

1 Like

Cesnina maksimalna brzina je oko 300km/h

1 Like

A da ti si avio profa :joy:

4 Likes

Vise nije sada je amazon logisticar.

Al da zaboravih i ja da imamo eksperta na forumu. Nista sledi jos strucno tehnickih pitanja kao sto je “a gde je ovde kocnica” :thinking: :smiley:

1 Like

Ako mi bude trebalo za poljoprivredni avion svijet znam kome da se obratim :wink:

@robotnjik stavljaj kafu, slećem. :joy:

Edit: yea ipak ne treba, sletanje bezuspesno, spucao sam se. :joy:

9 Likes

haha, vidiš, sve ravno ko Vojvodina samo žućkasta pustara :smiley:.

3 Likes