Monitor Samsung R22 i XBOX360

Kumu sam uzeo monitor 22" samsungov, srednji kvalitet, nema hdmi ulaz, i danas je uzeo vga kabl od kutije do monitora, koja bi bila podesavanja da slika bude sto “podnosljivija” - sada kaze da je utisak blago mutna i tamnija, mora da ima nesto da se to setuje.

Nisam nikad imao iskustva sa monitorima, narocito ne sa vga konekcijom, to valjda misle na dvi ?!?! ili kako vec.

Hvala unapred.

E to i mene zanima. Kod mene je Samsung T220 i on ima x2 DVI konekcije. Mene zanima da li se moze povezati konzola na taj monitor preko onog Xbox 360 VGA HD kabel-a (s onim VGA-DVI konektorom) a preko ona dva cinca da dobijem zvuk? Nisam s tim baratao ali kontam uskoro pa me zanima

Moze to sigurno, evo on je upravo povezao…

Da utvrdimo gradivo :

Konzola - Xbox VGA HD + konektor VGAtoDVI - monitor i sve OK? sta je s rezolucijom?

Sve ok, ali slika nesto nije u redu…Kako kaze kum - mutna i tamna…mene zanimaju podesavanja, kapiram da ne moze da bude kao na plazmi, ali i ovo nesto ne valja.

Zato sam te i pitao sta je s rezolucijom. Ima dosta slucajeva s takvim problemom… Nadam se da neko zna neko pametno rijecenje

Ako ne, onda mozemo uraditi, logicki, ovo :

HDMItoDVI kabel - i imamo sliku, mislim da ce tako biti OK i naravno u zavisnosti od monitora
Zvuk : xbox composite kabel razvaliti onaj plasticni dio sto pokriva HDMI port (kad se usteka u konolu) i preko njega dobijamo zvuk

Koliko je to sigurno i ispravno za radit - ne znam

Ma mora da neko ima iskustva sa tim…ostaje da cekamo.

Ima li jos koga da prospe koju pametnu na ovom thread-u ili cemo sve sami ja i Pscarface :smiley:

Radi savršeno

Pričam iz iskustva

Dal’ je pametna il’ nije, ali eto odgovorio sam.
Šalu na stranu, meni je konzola paralelno spojena i na monitor od kompa a i na LCD. Kada hoću da igram na monitoru (čitaj: žena gleda TV) samo šteknem VGA od monitora u VGA od boxa i igram, zvuk je razveden na način koji ste opisali a isti je spojen na 5.1 pojačalo.
Rezolucija je, rekao bih, pomalo flexibilna. Sve zavisi da li je monitor 16:9 ili pak 16:10
Moj je 16:10 i maximalna rezolucija koju može da prikaže a da nema gore-dole crnih linija je 1280x1024. Kakva je situacija na 16:9 ne znam, treba malo experimentisati.
E i da, da se izbegne tamna slika, treba u podešavanjima (vezanim za display) podesiti na EXPANDED.

Fora je sto kum nema DVI ulaz na monitoru nego VGA…hoce li to mnogo stetiti slici?

[URL=“http://www.play-asia.com/SOap-23-83-9xii-71-f9-49-en-84-j-70-1cpq.html”]
Ja koristim ovaj kabel i savršeno radi posao. Čekao sam na isporuku 8-9 dana.

Imaš i mogućnost da razvedeš zvuk, k’o što smo pričali iznad.

Eeh, imam ja dosta iskustva sa tim VGA kablovima i mogu da ti kazem da zavisi samo od dve stvari. Kvaliteta kabla ponajvise, i izabrane rezolucije dashboarda, cime moze malo da se ublazi problem ako je los kabl, nek isprobava kombinacije. Nikakva druga podesavanja ne pomazu i ne postoje.

JEDINI kabl koji daje GARANTOVANO dobar kvalitet slike je original microsoftov VGA kabl! Sve ostalo je lutrija i tacno znam na sta kum misli kad kaze mutna, to moze da varira od blago mutna do nepodnosljivo mutnog. Inace, ako na kutiji pise microsoft to ne znaci da je original, kinezi pakuju kablove tako da sto vise podsecaju na originalni ali original ces da prepoznas po tome sto pise microsoft na onom delu koji ide u konzolu i deluje znatno kvalitetnije od svih ostalih. Npr ja sam u virtual masteru kupio VGA kabl koji kosta 20e ali slika je bila katastrofalna. Na istom monitoru, zvanicni Microsoft VGA kabl daje super sliku. Ali cak i u poredjenju sa tim kablom, HDMI daje bolju i ostriju sliku, VGA bolje od toga ne moze.

probacemo sa nekim hd to vga kablom pa cu javiti kako izgleda…