Molex adapter i cpu fan

Imas ja mislim i u PC Practic ako se ne varam za 3,000.

Sent from my iPhone using Tapatalk

U PC practicu je 3599.

Poslato sa LT30p

Ahh, ja sam to uzeo prosle godine pa sam napisao samo cenu, nisam mogao da proverim. Iskreno vredi ovih para.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Zato uzmes konzolu i teras :slight_smile: nista spektakularno. PC stalno tandrce to je jormalno ili ventilator od napajanje ili CPU ili na kraju grafika, onda se javi jos nesto i omg poludis :slight_smile:

Sent from my iPhone using Tapatalk

E ovako: uzeo sam i stavio novi kuler, u pitanju je stock kuler od i7 procesora. Namonitarao i sve je ok proslo. Naravno, uzeo sam da testiram kako radi, igrao sam bf3 nekih 15-20 min, dva puta sam gledao koja mi je temperatura procesora. Kada se tek upalio fan prvi put ozbiljno, temperatura je bila oko 70 stepeni, i nakon 5 min sam opet pogledao, temperatura je bila oko 55 stepeni. E sada krece problem-izasao sam iz igre, procesor je na 39 stepeni, ali fan i dalje radi punom brzinom, ne smanjuje brzinu. U cemu je problem?

Tu nesta debelo ne valja… Pazi - 70C, po meni, je sasvim normalna temperata za rad CPU-a. Ne znam sto bi bilo sta radio na toj temp.

Promjeni pastu, spusti za par stepeni i uzivaj

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk 2

Ne ne, temperatura je ok, nije mi to problem. Nego kada je spustio temperaturu na 39 stepeni, fan i dalje radi na max

Kao da ne kontroliše obrtaje dobro. U koji si priključak na ploči stavio cpu vent?

Poslato sa LT30p

Postoji jedno trajno resenje za to. A to je resenje je Controller Panel. Imas od 20 do 100 €.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Ja mislim da je u molexu kao sto je i stavio u naziv teme.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Cekaj bre, kakav control panel? Mora da postoji nacin da namjestim postavke cpu fana

To ti je “uredjaj” koji kontrolise brzinu svakog fana u racunaru. Lici na radio za kola, evo pogledaj ovde : http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16811992005

Sent from my iPhone using Tapatalk

Ja opet. Elem, cpu fan sam sada definitivno otpisao, ostaje samo da je problem na fanu graficke, ili na napajanju. Stavio sam staru graficku hd5670 i opet je recunar tih kao… pa nesto veoma tiho. Nisam stigao da testiram sa necim zahtjevnijim da vidim kako ce se ponasati koji fan, ali sada je spao izbor izmedju ova dva ventilatora.
Na napajanje sumnjam zbog ovog molex adaptera, a na graficku zato sto je nisam testirao nigdje drugo

Jako su male sanse da se toliko cuje ventilator sa napajanja. S obzirom da je u pitanju polovna graficka, probaj prvo da zamenis pastu i izvuvas ventilatore kompresorom. Ako i to ne urodi plodom, osvezi bios na grafickoj i probaj da stavis neku stariju verziju drivera. Desavalo se u proslosti da proizvodjaci grafickih cipova “slucajno” izbacuju verzije drivera koji salju lazne informacije senzoru za temperaturu. Nisam siguran za AMD, ali Nvidia je do sada izbacila tri verzije drivera koji su spaljivali GPU.

E tebe sam cekao! :smiley:
Kada sam uzeo graficku od dobrog prijatelja, rekao mi je da je 100% ispravna, i da nemam brige. Kada sam je instalirao, odmah sam skinuo najnovije drajvere za hd6xxx seriju i instalirao.
Ajde pokusacu to, a ako to ne uspije, onda barem znam da su ventilatori na grafickoj, posto me vise nervira ovo tapkanje u mraku