Molex adapter i cpu fan

Elem, posto sam uzeo graficku 6870 (treba 2 6 pinska), sada je doslo vrijeme da je postavim. Imam samo jedan 6 pin izlaz za grafiku iz napajanja, pa sam uzeo adapter da bi napajanje za drive pretvorio u dodatno 6 pinsko napajanje za graficku.
Moje pitanje je sledece: da li da u adaper utaknem dvije odvojene grane za drive, ili da koristim dva 4 pinska izlaza sa iste grane?
I da li ima veze u koji slot je utaknut koji 6 pinski izlaz?

Hmmm ovaj problem je rjesen, ali sada se desilo nesto novo. Upalio sam sinoc da igram Sniper Ghost Warrior 2, i kada sam zavrsio vidim da cpu fan radi poprilicno bucno. Mislio sam da se zagrijao od igre, kao ocekivano je, medjutim nije prestajalo (bilo mi je i sumnjivo sto radi, do sada nisam imao nikakve probleme sa grijanjem). U prvi mah sam pomislio da sam pokupio neki virus, pa sam instalirao Avast koji nije nista nasao.
E sad, zanimljivo je da kada sam jutros upalio pc, fan se odmah pali, i ne prestaje da radi. Provjerio sam temperature, sve je ispod 40 stepeni, ali on i dalje radi. Nije nesto bucan, ali ne zelim da radi ubudale, a i nervira me da nesto ne radi kako treba. E sad, koji su vasi predlozi, sta da radim?

Edit: da napomenem, taman sam instalirao ovu novu graficku, poprilicno sam siguran da nije do toga, otvorio sam i case, nema nikakvih opstrukcija kablova i slicno

Ako je stock cooler onda moraš da se navikneš na to, ja sam jednom mislio da će da poleti :slight_smile:

Poslato sa LT30p

Problem je sto se ovo do sada nije desavalo, imam pc nekih 30-45 dana. Tako da mi ovo nije normalna situacija, i nema sanse da zanemarim :slight_smile:

PS. Radi na max sve vrijeme, ne samo za vrijeme igranja

Ako imaš stock cooler moraćeš da zanemariš, ja sam trpeo godinu dana pre nego što sam kupio 212 evo i od tad ne čujem ništa :smiley:
Uh ako radi na max onda nije u redu, skini malwarebytes pa uradi sken, možda je neki virus.

Poslato sa LT30p

+1 za Evo :smiley:

Pokusaj ako imas AMD. U Catalystu da smanjis brzinu ili da vidis u BIOS-u.

Takodje uzmi usisivac ( na srednje ukljucen ) i stavi ga na ventilator da izvuce svu prasinu koja se navatala.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Skenirao sa avirom, ama bas nikakav problem nemam.
Na speedfan mi pise da su sve temperature ispod 40 stepeni, a opet fan radi na 400 rpm, pa do 900 rpm. E sad, postoji mogucnost da fan radi normalnom brzinom, ali da ga ja sad primjecujem zato sto je bucan (mozda sam ga kvrcnuo dok sam mjenjao graficku pa poremetio poziciju)

Ne verujem da si ga pomerio, moguce je samo da je u podesavanjima nesto promenjeno. Vidim da imas 6870 , tako da verovatno imas Catalyst 11.x

Pokusaj da stavis manuelno brzinu na 50-60%.
Ako ti je otvoren case nece doci do pregrevanja ako stavis i na 40-45%.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Koji procesor imaš? Ako je AMD upali cool&quiet u BIOS-u.

Poslato sa LT30p

C&Q nije uvek najbolje resenje meni je kada sam ukljucio u nekim situacijama i izazvao CPU throttling.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Sad sam uradio SSR (srpski seljacki reset) i iskljucio ga iz struje i upalio, i sad se ne cuje. Iako sam to vec jednom uradio, i ista situacija bila, ali kada sam malo rukom zakacio racunar, opet je bila ista stvar, bucao je.
Procesor i5 @750
Sad ne znam sta da radim, problem je naoko rjesen, ali vidicemo sta ce se desiti kad upalim neku igru

Moguce je da ima neki kontakt sa plocom case-a. Tako da vibracije prouzrukuju mlo vecu buku. Meni se to desilo na starom kuleru da jr sraf dodirivao metal sa druge strane i kada bi fan pojacao obrtaje sraf bi “udarao” u kuciste i cinilo mi se da samo ventilator pravi buku.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Ma sad samo cekam da opet proradi i krene da buci, imam ja jaku nogu :smiley:

Samo lupis da vidi ko je gazda :smiley:

Klasican majstor za sve : “Samo ga tresni i proradice!”

Sent from my iPhone using Tapatalk

Možda se i nekako manuelno namestilo da vrti na 100%, a sa “hard” resetom se vratilo na normalu.
Meni je tako iz nekog nepoznatog razloga ploča sama overclockovala procesor još kada sam prvi put upalio komp, srce mi je stalo kada je ispao BIOS error :smiley:

Poslato sa LT30p

Ne znam, ali izgleda da mi ne gine zamjena fana, nema sanse da cu ja ovo slusati, NE DAM :slight_smile:

Probaj vrati BIOS na default, mnogo puta me je to spasilo.

Poslato sa LT30p

Ako budes menjao ja ti preporucujem od Cooler Mastera Hyper 212 Evo.

Off: Jel si pogledao za Planetside sto sam ti napisao?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Nasao sam sada neki za 25e, vjerovatno polovan :frowning:
Tacno ovaj racunar rupa bez dna.
PS. Sad cu da vidim

Mnogo to, ja sam za 5 evra više uzeo nov u emmiju.
http://www.emmi.rs/hladnjaci-cpu-hladnjak-lga1155-1150-am3+-fm2-cooler-master-h.11.html?productId=19653

Poslato sa LT30p