Minecraft do sada prodat u 122M primeraka sa 55M aktivnih igrača

Ne znam u cijem je vlasnistvu minecraft (mrzi me da kucam) , al ako vec nisu vlasnici kinezi, svakako ce to uskoro biti…

U Microsoft-ovom i to masno su ga platili, cini mi se oko dve milijarde $ da su dali.

Ako se nastavi trend rasta, otkupice ga kinezi od amera jos masnije.

Ce da nas orobe kinezi za 20 god, bicemo njihovi autoboti.

1 Like

Ko kaze da vec nismo i da ne zivimo u matrixu? :slight_smile:

I dok mi gradimo svet iz kockica, Markus (kreator igre) zivi ovde

Mislite o tome :smiley:

1 Like

Bas htedoh da kazem, zato Markus ima Candy Room u svojoj beskorisnoj kucerini. Hram materijalistickom hedonizmu i duhovnoj praznini.

Nadao sam se da covek ima zdrav stav prema novcu, buduci da je odrastao u svedskoj a ne u nekom americkom getu. A on ostavio devojku i bacio pare na ovu budalastinu da bi povremeno tu drzao zurke. Jel mu ono Bugati Vejron parkiran u dnevnoj sobi? Koji klishe.

1 Like

Ma da, ne zna on sta je zivot

1 Like

Ali mu je svet iz kockica to omogucio, jer je napravio vrednost koju cene milione klinaca sirom sveta, moderni Lego. Realno ovo je nista za ono sto je on napravio, samo novac, a on je napravio mnogo vise od toga, svet iz snova.

All I see is house full of imaginary friends.

1 Like

Da, deluje malo pusto i forever alone, ali to su opet samo nase projekcije. Mozda je to upravo ono sto je on zeleo ceo zivot. Mozda zeli da pobegne od ljudi. Mozda jednostavno ne zna kako pametnije da potrosi novac. Klise bi bio da napravi fondaciju za decu u africi. :smiley: Koliko god to zvucalo lose, ali tako je, bogataski klise je da, nakon sto osvoje sve sto su mogli u materijalnom svetu, ostvare svoje mesijanske ciljeve i komplekse.

Ma boli ga dupe, samo mi moja zavist izbacuje cinična dobacivanja :smiley:.

1 Like

Ja i dalje mislim da je on duboko nesrecan. Ne uzmes ovakvu kucu ako ne lecis neki kompleks.

Ne znam kako bih definisao sreću pored onoga :smiley:

Nesrećan mi zvuči bolje :smile:

Benefit kada si bogat je i u tome sto imas i milion besplatnih psihijatara :smiley:

Pa njegov twitter profil generalno postuje o tome koliko je depresivan i kako mu je smor sa time sto je prodao kompaniju MS-u.

Ne znam, valjda je to ono kad konacno udjes u takav svet samo ti ostaje da poludis ili se deprimiras. Samo sto mi to nikada necemo znati :confused:

Ma zardio covek 2,5 biliona sta je kuca od 70.mil za to.

Pa to je isto kad neko kod nas dobije otpremninu 10.k eura i kupi covek sebi nesto za 100 Eura.

Primera radi stan od 50.000eur za njega covek koji ima platu 500 eur radi 9.godina. Oce reci 1/4 radnog veka ili ti 25% svog ukupnog bogatstva koje zaradi.

Dok je ovaj cova dao 70 mil od svog ukupnog bogatstva 2,5 biliona dao je manje od 1%

Ispada da je prosecan cova mnoogo bahatiji od Markusa i to sa odnosom 25% naprema >1%

Sram vas bilo na vasoj oholosti i bahatosti :slight_smile:

Lepo kaze ona narodna u svom oko balvan ne vidi a u tudjem trn nadje…

Meni ne pada na pamet da kupim stan na Balkanu. Ja nisam bahat, ja sam realan.