Microsoft se usmerio i na PC gejming

Izgleda da je Microsoft spreman da donese PC igračima malo ljubavi. Fable III je lansiran za Xbox 360 i Windows Računare ovog vikenda, a prema tehnološkom gigantu, igra predstavlja prvi korak ka obnavljaju, fokusirajući se na PC gejming. Microsoft nas je iznenadio kada je najavio da će Fable III izaći za operativni sistem Windows, prošlog meseca. Prema internom dokumentu dobijenim od strane Kotaku, Fable III za PC reprezentuje širu PC gejming srategiju, Microsoft planira da nam ostavi više detalja ovog leta.

“Windows je daleko najveća igračka platforma na svetu, tako da je izuzetno važan deo poslovnog Microsoft-ovog “Internog dokumenta države”. Od osnovne igre kao što su Fable 3, socijalne i Facebook titule, više igre se dešavaju na operativnom sistemu Windows nego bilo gde drugde. Windows 7 je svetska klasa za igračku platformu.” - Ovo je odgovor na intervju od strane Microsoft-a.

Samo jos da Halo 4 dodje na PC i odma uzimam novi :smiley:

Evo i darksiders-i izlaze za PC

kada jer se zna ?!

EDIT : Jer je to samo port ili prave posebno za PC

Mnogo manje vremena provode kad portuju - malo provedu nove teksture kroz igru, poprave kontrole (ako i to) i to ti je to.

Neće bit Halo 4 :nono: Bi će samo zasebne priče, kao recimo Reach…

e dok mi nabudzamo PC da bi te naslove pokrenuli,ostacemo gladni.Bolje da se drzimo mi boxa :smiley:

video sam kako izgleda RE5 na kompu koji ima dve graficke i monitoru koji vuce 120HZ. u rezoluciji 1920x1080, poredjenje sa xbox verzijom je ko da xbox ima PS2 grafiku. ali dobro, to je samo izgled, daleko od toga da ispod stola stoji kuciste koje kosta 10 boxeva…

Sad nam je Xbox vrijednosto mjerilo kao što je Izetu rakija i cigare (’‘za te pare si mogo 10 maksuzija uzet,popit i još ti ostane za cigare’’)…Ček zar je izašao Fable3? Halo4 će biti sigurno,nije MS glup znaju šta rade,samo ga neće raditi Bungie - kao što je Kuzma rekao- čisto sumnjam da će prvi projekat slobodarskog Bungiea biti Halo 4. Vjerovatno im laserski zraci,Master Chiefovi, i sve već izlaze na uši-…

Pa najnovije konzole su se pojavile u prodaji jos pre 5 godina.Da uznes u poredjenje kupljen najbolji hardverski pc pre 5 godina taj pc danas vredi manje kesa nego jedna dobra vecera u kafani :stuck_out_tongue:

26 oktobra je fable 3…:)…barem tako pise na vg releases

nema PC dobre igre,npr Dragon Ball,Final Fantasy,Tekken,jRPG,sve je tanji i tanji PC…

Dragon Ball,Tekken,jRPG su prevazidjene video igre i to se sve vise oseca u danasnjem gamingu,ali to je samo moje misljenje.
Sto bi rekao Mića Tarot “To je provaljeno jos devedesetih” :smiley: :smiley: :smiley:

a kad ih je bilo? izuzevsi portove sedmice i osmice, i Last Revenant, JRPG-jevi nisu ni izlazili za PC, a tekken je makljaza, koja podrazumeva joypad, a posto joy nije standardni periferni uredjaj (kao mis npr) sto da se muce, ionako ce puci na tome.

Tu se varas sinko, Final Fantasy XIII je jedna od najvecih i najiscekivanijih igara ove generacije. Podatak da se igra prodala u skoro 10 miliona primeraka za 3 meseca, govori upravo suprotno tome sto ti kazes. ali kao sto si rekao, to je tvoje misljenje. Uostalom u Japanu svakog meseca izadju barem dva RPG-ja za xbox360. zato se i zove JRPG, uostalom pricati kako je prevazidjeno je isto ko kad bi sad neki amer pricao kako su srpski trubaci prevazidjeni a pogledaj Gucu ._.

Sve i da je tako da su to prevazidenji zanrovi,ne vidim da pc nudi nesto inovativnije-mozda starcraft 2 ili diablo 3 :lol:

Ja stvarno ne znam sta je u igri Diablo inovativno,obicna hack and slash igra a takvih na konzolama ima i previse.Realno za pc u protekle 2-3 godine izlaze skoro samo mmo igre i neke potezne strategije bas sam iz tog razloga i presao na xbox ko neveruje neka pogleda na ign-u igre koje su izasle u proteklom mesecu,uvek kada sam gledao bilo je najvise za xbox nesto malo manje za ps3 i ubedljivo najmanje za pc.Za wii nisam ni gledao jer me takve igre i takva grafika ne zanima(moje misljenje).

Pa Diablo je prva igra u tom zanru btw

nisu one prevazidjene nego imas drugaciji ukus…i necu da se raspravljam sa tobom…a evo akiris ti je ocitao lekciju!!!

Da li se to PC gejming vraca na velika vrata…