Microsoft objavio Xbox Game Pass

Ovo je posebno odličan deal za ljude koji prvi put kupe Xbox One konzolu ili odluče da urade X1 jump in. Za $10 dolara (mesec dana) se uzme Xbox Game Pass i za $2.50 EA Access (isto mesec dana), što je ukupno nekih $12.50 i imaš na raspolaganju 100+ igara.

Jako dobra ideja, samo mi se ne svidja rotacija od mesec dana. Ja nisam u mogucnosti da zavrsim igru u tom vremenskom periodu. Suvise malo vremena. Osim ako nije nesto sto traje 6-7 sati u SP varijanti. Tada je ok. Vise bi mi imalo smisla na 2-3 meseca, posebno ako budu davali igre koje su vece po obimu.
Sjajno je sto se moze raditi share sa pretplatom, za dva coveka to je odlicno i mnogo manje boli :slight_smile:
Sada ostaje da se vidi kako ce sve funkcionisati i kolika ce cena scorpio biti. Ako se budem uklapao finansijski, mozda i padne druga konzola pored PS4.
U svakom slucaju skidam kapu MS za sve sto su uradili u poslednje vreme, BC, EA, i ovu sjajnu stvar. Stvarno se trude da urade nesto kako bi sustigli Sony. Ovo je mozda najbolja stvar koju su uradili i koja me je najvise privukla da mozda uzmem Xbox.
Strasna realnost zivota, dok sam bio klinac, imao sam vremena koliko hocu, a para malo za kupovinu igara, a sada kada mogu sebi da priustim konzole/igre, nema se vremena za igranje istih :frowning:

4 Likes

Ostaje da se vidi za rotaciju šta to tačno znači i koji vremenski period obuhvata. Dobar broj igara će biti duže zadržan ili u sporijoj rotaciji od par meseci. Biće jasnije kada krene prvi mesec.

Posle ovoga…nema ni najmanje potrebe za piraterijom…cak i kad bi bila moguca u vidu rezanja blu ray diskova…bila bi skuplja od ovoga…

1 Like

Ista stvar, u zadnje vreme sve manje se vremena provodi igrajuci, sve ti je jasno kada sam The last guardian koji traje oko 8h zavrsio za 33 dana :joy: . Sve u svemu odlican ponuda MS, za 10$ i da predjes jednu igru mesecno je odlicno.

Ovako nesto fali Sony-ju. PS Now ne racunam, to nije servis novih igara, ali sa EA Accessom i ovim passom, xbox pobedjuje na ovom terenu.

Plus je ovo super stvar za siromasne zemlje gde ljudi vole da se igraju, isto kao i mi u razvijenim zemljama :smiley:

Malo je diskutabilno to sa rotacijom i da igre “nestaju” posle mesec dana, ali ako je tako, onda im sigurno ciljna publika nisu matore prdonje kao vecina nas ovde koji ako uhvatimo dnevno satic igranja dobro je.

Odlicno bi bilo kad bi sony besramno iskopirao i uveo isti djavo :smiley:

Da budem iskren meni je vec malo previse raznih pretplata, kad bolje razmislim. Nesto ce morati da otpadne.

Koliko je do sada poznato, ne menja se cela ponuda igara, nego neki deo, recimo 30%. Rotacija ne mora značiti mesec dana, moguće je da će neke igre biti u ponudi 3 meseca ili duže, sve zavisi od izdavača koji stave igre u promet.

onda je to sasvim ok