Microsoft kupuje Activision Blizzard?

Aha. Pa dobro, nisu oni krivi sto je Stadia propala, Luna isto…

U stvari, MS je bas suprotno previse konzervativan sa svojim planovima za sirenje cloud gaminga s obzirom na to da prakticno nemaju konkurenciju.

Suplja prica bas…

Nekoliko problema je tu sa njihovom odlukom:

  1. Cloud gaming je ‘mlada’ ili ‘nerođena’ grana tržišta video igara koja ima manje od 1% udela u zaradi

  2. Ne može se predvideti kako će ta grana tržišta izgledati za 10godina

  3. Kažu da Xbox ima monopol u Cloud gamingu od 60-60% (nemaju podatke da to podrže)

Uglavnom, pronašli su ‘nešto’ na osnovu čega su blokirali, jer je izgleda njihova želja bila takva od početka, da pokažu velikim tech kompanijama da su “jače” od njih. Ovo je baš veliki fail za UK, ali izgleda da su na vezi sa FTC i EU odlučili da igraju ovako. Ovaj presedan ne utiče samo na Microsoft i svaku njihovu buduću kupovinu, već na ceo tech sector. U zemljama zanovanim na kapitalizmu i otvorenom tržištu, biće veselo videti kako će ovo posledice da ima u narednim godinama.

Mislim zabole me za njihove vragolije, ali je glupo da ovako prozaično cela stvar bude predstavljena.

3 Likes

Je li ovo definitivno kraj price?

Čini se da je tako. Pitanje je samo dokle će se čekati da postane zvanično. Možda posle odluke EU.

Edit: po novom izveštaju MS uveliko priča sa EU u vezi ustupaka za cloud, tako da ako 22. maja ili ranije EU odobri akviziciju, UK ostaje ‘usamljen’ regulator u svojoj odluci, što bi MS tužba celu stvar pogurala do krajnjeg raspleta negde u 2024. godinu ili dalje. :saluting_face:

Što bi @marko_gts rekao i ja se 100% slazem, Engleski stoka i najveće zlo na planeti zemlji.

Veliko je pitanje tko su stvarni vlasnici SONY-a kada su uspjeli ovo obustaviti.

2 Likes

Ja sam ubeđen da će EU samo prepisati odluku. U fazonu, čekali su da vide šta će UK odlučiti, pa će i oni isto to.

Tako da je ovo 90% gotova priča.

Moguće, mada oni ne bi pomerali za mesec dana odluku ako je već imaju.

Vidim po stranim forumima 90% gamera hvali ovaj potez i iscekuje gasenje xbox divizije.

Ovih 90% gamera zasluzuje da postoji samo Playstation i da jedna igra bude u prosjeku 300 Eura. Glupi fanatici, ovako je u svemu, ne samo u gaming svijetu.

1 Like

Lol, zašto čitaš gluposti. Ljudi će uvek lupetati, barem možeš da izbegneš to :woman_shrugging:t2:.

1 Like

Hahahah :smiley:

1 Like

Volim analizirati psihu ljudi :laughing:

Ipak ide zalba i nema odustajanja od strane Microsofta:

Zvanicno saopcenje:
"We remain fully committed to this acquisition and will appeal. The CMA’s decision rejects a pragmatic path to address competition concerns and discourages technology innovation and investment in the United Kingdom. We have already signed contracts to make Activision Blizzard’s popular games available on 150 million more devices, and we remain committed to reinforcing these agreements through regulatory remedies.

We’re especially disappointed that after lengthy deliberations, this decision appears to reflect a flawed understanding of this market and the way the relevant cloud technology actually works."

Dario uleće sa bitnim pitanjima. :grin:

3 Likes

xfiles-mulder

1 Like

“Microsoft oce da kupi Activision ali nume”

Follow the money!

2 Likes

Sony svako malo neki manji tim kupi i nema problema a ovo mala nevjesta postalo

A i dalje mislim da je nesto mnogo vece u pozadini kupovine Activision-a, neki patent, neka tehnologija nešto je tu… više od igre :sweat_smile:

Nisam bas ocekivao da se razvije diskusija u smeru zavere reptilskih overlorda i tajnih patenata, ali eto, svasta covek na forumu moze da procita.

Takodje nisam siguran da ova vest pogadja toliko gamere da navijaju za ovu ili onu stranu. 90% gamera zabole bas za akvizicije velikih kompanija.

Konkurencije i jeftinog gaminga ce uvek biti, na ovaj ili onaj nacin, tako funkcionise kapitalizam i slobodno trziste. Postoje zakoni i regulative koje stite njihov way of life i nista se tu bitno nece promeniti.

Nisam vise toliko ni siguran da je ova odluka losa za Microsoft. U godini recesije i stednje, mozda mogu pametnije da rasporede 60 milijardi. Taj kapital nece nigde nestati, gaming divizija ce nastaviti da pravi profit i zabrinjavajuce je pomalo misljenje da ce ih ova kupovina propelirati na prvo mesto (sto znaci da su prilicno nesposobni da rese probleme bez brda para), ili da ce propasti ako ona ne prodje (sto znaci da su zaista potpuno nesposobni).

Istina je da oni sa trenutnim resursima i bez ove akvizicije rade solidan, ali nedovoljno dobar posao - MS je veliko ime, imaju veliki legacy i odgovornost da vise disruptuju status quo.

1 Like