Microsoft kupuje Activision Blizzard?

Gospoda FPS sveta.

5 Likes

Sony je sva jaja stavio u UK korpicu, i sada su se pretvorila u mućkove lol. Let it go Jimbo :wave:.

1 Like
1 Like

Na kraju će pokrenuti invaziju na Havaje i Kaliforniju :slightly_smiling_face:

1 Like

Realnija priča je Square Enix što se isto šuška nego Take Two.

Sony je market leader, posebno u onom blesavom segmentu tržišta koji su sami definisali “high performance consoles”. Ovakve kupovine ne bi prošle ni kod jednog regulatora. Mooooožda Square Enix ali ostalo nema šanse. To je što se tiče izdavača, nezavisni studiji su svakako na tacni.

Square Enix zvuci logicnije, 2K/Rockstar ubija kao publisher, ne vidim sta je tacno neizvesno sa njihovom buducnoscu pa da mora Sony da ih kupuje.

Kapiram da je i njihova vrednost znatno veca nego sto Sony moze da priusti.

Što se mene tiče uopšte ne moraju uzimati SE, obzirom da nisu ni za šta :rofl:

2 Likes

Sony kao ozbiljna kompanija može da dobije loan kakav hoćeš kad bi bili stvarno zagrijani i kad bi Take Two htio da ga kupi neko. Više je problem što je Take Two stabilan i regulatori.

Sony zapravo nema potrebe da kupuju ni jedan studio, samo treba da nastave u istom pravcu. Santa Monica, Guerilla, Naughty Dog, Insomniac, Poliphony, Sucker Punch, Asobi, Bluepoint… prejaki su vec sada. Ali ako budu kupovali to bi trebalo da bude neki studio koji je zapoceo na PS, kao sto je Konami ili Capcom, mozda i Square nije los ulov. 2K, Ubisoft, EA… ocigledno su overkill i nepotrebna kupovina, cak i kada bi mogli da priuste, dosli bi u isti problem kao i Microsoft sa regulatorima. Bolje da ne diraju nista.

Koliko znam Konami i Capcom postoje daleko prije Playstationa, izdavali su igre na arkadama i u SNES/Sega eri.

Ja mislim da će Sony definitvno nekog kupiti. Ne vjerujem da će ako Microsoftu prođe kupovina ABK da će Sony biti u fazonu, to je to, mi nećemo ništa i ostati bez ikakvog odgovora.

Pogotovo što mislim da ni MS neće tu stati. Neće ići po nekog velikog izdavača opet jer je to teško izvodivo ali sasvim sigurno će kupovati manje studije, pogotovo ako imaju prisustvo na mobile marketu jer to hoće da ojačaju.

Nije loš Square Enix, imaju Final Fantasy (iako mali broj od nas igra to), takođe imaju Kingdom Hearts što je odlična igra, tu je Hitman (doduše ne znam da li je i dalje Hitman njihov ili sam se istripovao nešto da je u nekom trenu bio), takođe Tomb Raider, Sleeping Dogs isto bila kul igra… Nabode se svašta nešto od njih i mogu da ih zamislim u ps taboru i da novi Kingdom Hearts bude ps ekskluziva.

Te western igre kao što su Tomb Raider i Deus Ex su prodali Ebracer-u.

1 Like

Nijedan od ovih naslova nije console seller. Ništa od ovoga neće širi auditorijum opredeliti da uzme PS u odnosu na Xbox.

Ako je vjerovati Jim Ryan-u ni ovi naslovi što sad imaju nisu system seller. Samo Call of Duty bajo moj. :joy:

Ryan said a degraded version of Call of Duty on PlayStation would "seriously damage our reputation. Our gamers would desert our platform in droves and network effects would exacerbate the problem. Our business would never recover."

1 Like

Pa dobro, to sad zavisi od osobe do osobe. Ja se sećam da je gomila ljudi čekala i kukala za Kingdom Hearts 3 i da su se baš radovali kad je objavljena. Ali uostalom ne moraju oni da rade iste igre, mogu sve njih da bace na neki novi projekat. Ko zna, kad bi konami kupili i napravili Silent Hill ekskluzivu kao što je trebalo da bude sa P. T. e to bi bilo interesantno. Mada na kraju dana njima i ne treba sad neka posebna akvizicija, mogu samo da se inate iz nekog hira zbog cele Blizzard situacije ali realno imaju najjače studije u insustriji za razvoj ekskluziva.

Meni ko laiku Squeenix deluje suviše neozbiljno.

Final Fantasy im je najjači brend, pa i tu svaku drugu igru nešto zabrljaju. O tome kako su tretirali zapadne studije je već sve rečeno, a tek o nft opsesiji da ne pričam.

Da mene Sony pita za savet, rekao bih im da se manu Square Enixa, teško da će se tu usrećiti.

Mada iskreno ne vidim što bi Sony uopšte morao da ‘odgovori’ bilo kakvom kupovinom – ko što neko reče iznad, njihova lepeza studija je već izuzetno jaka, za razliku od Microsofta.

1 Like
1 Like

Sta rece? Ubite me ako je Phil Spencer u celoj karijeri rekao pet smislenih stvari sa realnim i sadrzajnim informacijama.