Microsoft kupuje Activision Blizzard?

Pisao sam već moje mišljenje: MS već ima dovoljno studija pod svojom kapom da im ova akvizicija uopšte nije potrebna, bar ne u konzolnom segmentu. Ono što im treba je bolje rukovanje studija i njihovog outputa, a ne nove i nove akvizicije.

Uz ovo sve, nisam ni siguran koliko je dobro za gaming da ga MS vodi, pošto očito ne znaju kako da rukuju sa svojim IP-evima i studijima.

Ponoviću i ono što sam ranije pisao, mislim da je vrijeme i da Phill prepusti diviziju nekome ko će ove stvari da popravi ili unapredi. Potrošio je dobru volju koju je navukao nakon preuzimanja od don Dona, nakon toga osim Gamepassa ne vidim šta je epohalno on uradio.

3 Likes

Ova akvizicija nikad nije bila zbog toga da bi uzeli te igre i stavili ekskluzive. Npr. kad su uzimali Bethesdu su otvoreno rekli da ih uzimaju da poboljšaju output first party studio igara.
Za ovu akviziciju nikad nisu takvo nešto rekli, moguće da bi nešto i bilo ekskluziva ali mislim ipak da je iz ugla običnog gejmera dosta nezanimljivija akvizicija od Bethesde. U suštini zanimljiva je samo zbog mogućnosti da dobiješ te igre na GP, meni kao običnom gejmeru.

Međutim postala mi je zanimljiva zbog sage u koju se pretvorila. Prateći eksperte kao Hoeg Law na yt sam naučio više o tim pravnim stvarima oko akvizicija nego za čitav život prije toga. Ipak, sam želio da se konačno završi na ali s obzirom na ovu blokadu, ne nazire se kraj.

2 Likes

Ja mislim da je nakon cele ove situacije jasno ko drži monopol. MS je ispao glup što je uopšte pokušao sa kupovinom.

1 Like

Prokleti Nintendo. Uvek je sputavao razvoja Majkrosofta i Sonija…

Kad izađe cod 2024 ekskluzivno za switch u 480p biće vam žao u bakingemskoj palati

Ako nista drugo, pojednostavili su mi odluku dal da cekam ili da kupim Diablo 4 odmah. :confused:

1 Like

Kupi za PS5 u inat zelenima :grin:

Mislim da ce MS sad da ukloni Forzu Horizon 4 kao da nikad nije ni postojala :joy:
Inace i jesu se vala razmahali s tim glupostima kako oni ciljaju na cloud gaming, kako nije njima do CoD-a i kako im nije PS konkurent i sl. gluposti i onda kad ovi pogledaju cloud gaming, stvarno nema konkurencije tamo. Da su jednostavno ostali pri prici za konzole i ekskluzive i sta ti ja znam ovi ne bi ni gledali cloud gaming kao opciju. Imali su zesce debilne argumente od PS-a zasto ne odobriti akviziciju koje su mogli lagano da pogaze cinjenicama i da su se drzali toga ishod bi verovatno bio drugaciji.
A oni se razmahali kao “Evo vama CoD, evo i vama CoD, evo i Nintendu malo, evo ocete i vi…? Nije nama do toga i mi ne zelimo konkurenciju i “rat” sa sonijem, mi volimo sve, nama je cilj mobile i cloud gaming.”, e pa vazi ako vam je to cilj daj da vidimo kakva je situacija na tom polju i prc…

Zar ne bi trebalo da bude obrnuto, jer je Sony umešao prste i zakomplikovao proces :face_with_raised_eyebrow:?

Ali ima konkurencije, nVidia Shiled ima 30m korisnika, plus potpisali su sa velikim brojem cloud provajdera ugovore o dostupnosti igara na deset godina. UK regulatori su nekom logikom izračunali da će to “nekad jednog dana u budućnosti a k o cloud gaming zaživi uticati na ostale zbog mogućeg monopola koji budu imali”. Poprilično nategnuta teorija lol.

2 Likes

Ajde sad koji se vise razumete u sve ovo. UK blokirao dil i sta to znaci? Akvizicija kao takva ne moze da zazivi na teritoriji UK ili ? Pitam iz ugla, da je Srbija rekla ne, kapiram da nikog ne bi boleo k…c.

Cekaju se US i EU odluke koje ne moraju da budu uskladjene sa britancima, ali MS-u svakako kvari globalne planove. Ulozice zalbu na odluku, dalji tok je nepoznat.

Do tada cekamo genericke izjave Phila Spencera o ovom velikom i vaznom dogadjaju.

Hilarious su jucerasnje najave da se dil zatvara i za 24h block.

Zvuci kao da tu moze biti jos nekih preokreta, ali prica postaje malo dosadna i zamarajuca za siru publiku.

2 Likes

Vidim da ne moraju ali ocigledno svakako ovo sa UK ima tezinu i ko zna kako ce sad EU odluciti…

UK su zakucali svoju odluku a mehanizmi da se su skoro nerealni i u najboljem slučaju predmet će im biti vraćen ponovo na uvid a oni mogu doneti istu odluku koristeći se indentičnim “razlozima”. UK zvaničnici i političari podržavaju odluku, tako i da ostane jedini regulator na svetu koji blokira akviziciju, skoro ništa ne može da se uradi po tom pitanju.

Ugovor između MSa i ABK striktno navodi da dil moraju odobriti USA, EU, Kina i EU.

@padawan Da nadali smo se pozitivnom razrešetku vođeni razumom, ali izgleda da logika u UK ne radi od brexita na ovamo :woman_shrugging:t2:.

2 Likes

Web_capture_27-4-2023_13235_twitter.com

Ova odluka je signal poslovnom svetu: bez obzira koliko god želleli da uvećate svoj biznis ili da ga na u nekom trenutku unovčite, mi (UK) će se postarati da se to ne desi.

Izmeštanje glavnih tokova svog biznisa van UK će mnogima biti na pameti. Ove godine je britanski ARM odlučio da im UK više ne bude kuća zbog sličnih stvari.

Regulacija je bitna, ali ako donosi nelogične odluke koje biznise koštaju na globalnom planu, naravno da će gledati da minimizuju svoju vezanost za UK na tom nivou.

Na kraju ce akvizicija proci bez obzira na UK jer ce u suprotnom biti velike posljedice u blizoj i daljoj buducnosti u poslovnom svijetu kada se budu desavale potencijalno vece akvizicije.