Microsoft kupuje Activision Blizzard?

2 Likes

Mislim ne baĆĄ sutra, ali druga polovina maja bi moglo da bude veliko finale. Sutra ujutru pada prva velika domina i ovom cirkusu se nazire kraj.

Daj taj Diablo 4 u Game Pass :pray:.

1 Like

Diablo nece doci na gamepass, barem ne prvih 6 meseci sigurno. Mnogo para bi u startu izgubili od prodaje same igre koja im vise u tom momentj donosi od pretplate od 15$ US.

Barem ja tako kontam

1 Like

UK blokirali:

Sve je ok, ali su zabrinuti za cloud gaming

:roll_eyes:

1 Like

Ma zabole me viơe za kupovinu. 1300 postova u ovoj mrtvoj temi ni zaơta. Godinu dana se razvlače. Te ovo te ono te malo mi te puno mi. Smorilo viơe i Bogu i narodu. Znači nek odustanu lepo i nek zajebu kupovinu. Idi uči da praviơ igre. Do sada du mogli da razviju tim koji če skontati kako se razvijaju igre umesto ơto se godinu dana igraju “lopte” sa Evropom, Amerikom i ne znam sa kim viơe. Znači jbt viơe i vesti za kupovinu. Da Bog da ih ne kupili nikad.

6 Likes

Aj da se i ovo zavrĆĄi viĆĄe. Propala stvar

Sad MS podnosi ĆŸalbu lol.

Ne verujem da ima vajde od toga. Sad će i EU da prepiơe odluku od UK, zatim FTC
 Bukvalno mogu da odustanu. I da se fokusiraju na trenutne studije, poslednjih godinu dana su uzalud potroơili na Activision, ne bi bilo pametno da joơ jednu godinu stuku na to.

Ako im je do akvizicija, nek bace oko na neke manje studije.

1 Like

Neće odustati jer ako odustanu moraju da plate 3 milijarde ABK-u valjda. Jedino ako bi imali veće neke gubitke ako ne odustanu.

1 Like

Realno, mogu da odustanu, moĆŸda bi i bilo najbolje. Stvar je u tome, ako im ovo ne prođe, onda bilo koja sledeća kupovina propada (ne samo u vezi gejminga). UK su jednostavno odlučili da blokiraju, razlog su manje viĆĄe sami smislili. Ć ta je tu je, moraću da kupim Diablo IV :face_holding_back_tears: lol.

1 Like

Eh smorio sam se kad sam video vest. A jos sve vreme imam osecaj da je ovo jedan veliki medijski cirkus i da se odluke donose manje iz opravdanih razloga, a vise publiciteta radi. :roll_eyes:

Naziv thread-a je misleading, trebalo bi da glasi tipa “Microsoft kupuje Activision Blizzard” ili “Microsoft hoće da kupi Activision Blizzard” :slight_smile:

Iskreno ne mogu reci da nije neocekivano, cim se nesto tako dugo razvlaci odmah se znalo da su male sanse za prolazak, iskreno MS mora odluciti sta im je najbolje ciniti, ali najbolje bi bilo da se usredsrede na svoje interne projekte i da npr sklope neko partnerstvo sa Activision-om i da kada istekne ugovor sa Sony sve grunu u GP npr ili prave za MS neke ekskluzivne igre kao third party studio, mislim i samom izdavacu je vise odgovaralo da budu kupljeni od MS-a bar po onome sto su pricali.

Da se razumemo ovo je daleko od gotovog, ali proci ce dosta vremena dok se ne vidi sta i kako dalje, dal ce ovi nastaviti sa akvizicijom ili ce sve baciti u bunar i ici dalje


Da sam na njihovom mestu, sad bih u inat uzeo sve pare koje bi dao za akviziciju i rekao im "odustajemo od kupovine, ali evo vam sav ovaj loot u zamenu da ne izbacite niơta na PS narednih 10 godina. I sve igre za UK da imaju samo arapski i latinski prevod i voice over. Potpiơite tu, tu, ovde i tu. 3-0 za Istvič i svi u pm! " :joy:

Ơteta je ơto su zbog deal-a zapostavili kompletnu platformu u poslednjih godinu dana. Maltene su imali dobar momentum nakon kupovine Bethesde: odličan katalog igara u Game Pass-u, nestaơica PS5, nekoliko glupih poteza Sony-a oko cena igara
 Umesto da su to iskoristili i sve resurse stukli u marketing i dobre igre, oni su, bar ja imam utisak, odlučili da smanje gas, kako se ni slučajno ne bi u očima regulatora primetila naznaka neke dominacije u novoj generaciji, koja bi mogla naơtetiti akviziciji


BaĆĄ se primeti koliko je i marketing tim Xboxa mlak bio.

3 Likes

Ne razumem zaista oko cega su zabrinuti, kakav cloud gaming ih je spopao i kakve sad to veze ima sa zivotom.

Ali kako ja gledam, MS ce i ovako i onako potrositi milijarde na gaming. Nisam siguran ni oko cega bih bio razocaran - jedna velika kompanija ne kupuje drugu, zaista nije big deal, gamepass ionako jedva i da koristim.

Trebaju nam gaming poduhvati i sustinski pomaci, next gen grafika, ne akvizicije.

1 Like

ToboĆŸe vide potencijal za rast Azure/Windows platformi, jer većina Cloud servisa na trĆŸiĆĄtu je pogonjena upravo Microsoft tehnologijama