MicroSD kartica za Android telefon

Nazalost moja stara MicroSD kartica od 2gb je skiknula i sada zelim da kupim vecu, bolju i brzu karticu, pa me zanima vase misljenje o proizvodjacima, klasama kartica, karticu bi uzeo u velicini od 8-16 gb jos nzm tacno.

Pisite iskustva, preporuke itdā€¦ :smiley:

Sandisk micro sd HC class 10 kartica od 16gb za nekih 16 eura,puna kapa.

SanDisk, klasa 10 po mogucstvuā€¦ Sve zavisi od tvog budzetaā€¦
Kolege fotografi i snimatelji koriste SanDisk, i preporucuju je kao broj 1 za skladistenjeā€¦ Najtrajnije suā€¦

Mada evo i da kazem ja imam pozitivna iskustva sa Kingstonom i Verbatimomā€¦
To su ipak malo ozbiljnije kompanijeā€¦ Kingstonovu od 512mg (tada mocnih) sam kupio jos negde 2007 godineā€¦ Ja sam je koristio do 2009, od onda pa do dana danasnjeg je kod caleta u telefonuā€¦
Verbatima od 4gb sam kupio negde 2011, i koristio u mini kamerici, i sasvim solidno radi i dan danas, bila je prvo u kameri, pa u telefonu, ali sada stoji, posto koristim iphoneā€¦
Mada SanDisk, ti od srca preporucujemā€¦

Ja imam 32gb klasa 10 to je i viŔe nego dovoljno kapaciteta a može hd da se snima odmah na mem karticu sa telefona

ŠŸŠ¾ŃŠ»Š°Ń‚Š¾ сŠ° XT910

Po svim benchovima i utiscima sa raznih sajtova, ovo je najbolja kartica u istom rangu, kada se uporedi sa sandisk, verbatim (valjda) transcend i ostalim proizvođačima. Ja sutra naručujem za new 3ds :slight_smile:

http://www.emmi.rs/memorijske-kartice-memorija-micro-sd-evo-32gb-+-adapter.11.html?productId=43844

kupi kinesku sa ebay-a za 3 dolara i bog te veselio ( ako je samo za telefon, tj skladistenje muzike i filmova ). bolja ti ne treba. Ako je planiras u fotoaparat ili ces drzati nesto bitno, uzmi sandisk

Sent from my iPad using Tapatalk

Moze lock poslusao sam vas uzeo Kingston 16gb, class 10.

Da ne otvaram novu temu poÅ”to se o istoj i radi, elem planiram da uzmem micro SD karticu za mobilan i nabasao sam na ovu ponudu. Zanima me jelā€™ to ok cena?

http://www.emmi.rs/memorijske-kartice-memorija-micro-sd-evo-64gb-Ā±adapter.11.html?productId=43846

Klasa 10, kapacitetā€¦ Okej cenaā€¦ Jedino ne znam kako se samsung pokazao sa memorijskim medijumimaā€¦ Nikada nisam koristio takve uredjaje od njihā€¦ Mada verujem da je okej, ipak su oni poznata i jaka kompanijaā€¦