Metro Exodus

Očekivao sam niže, ali ocene su dobre. JoŔ 2. da :smiley:

Ja od juče igramšŸ˜€

2 Likes

Napisao nih ti sada svaÅ”ta, ali ću ostati kurturanā€¦ Reći ću da si provokator :joy::joy::joy:

Kada dođem kući slikacu ti

Hahahahahaā€¦ BaÅ” ti hvala :grin:

Metacritic ocena 83 je sasvim korektna pogotova ako se uzme u obzir da Exodus nije konzolaska ekskluziva. Metro Last Light i Metro 2033 su slabije ocenjene, a spadaju u sam vrh fps singleplayer igara :slight_smile:

Inace citao sam par reviewa i sto je najbitnije kazu da atmosfera ne trpi zbog otvorenog sveta, cak naprotiv jos je boljaā€¦

2 Likes

Ceka se jos 16 sati :heart_eyes:

1 Like

Igra li neko? Ja sam na poslu :sob::sob::sob:

1 Like

ja odigrao jutros jedno sat vremena,nastavljam malo kasnije :grin:

javljajte utiske ljudi ovdje mi je najtacniji review igara :smiley:

Od jutros igram nikako da stanem :rofl:

1 Like

Evo stadoh malopre sa igranjem jer mislim da je bilo i previse za danas, plus red bi bio da podelim neke utiske o igri.

Od prvog momenta kada je igra predstavljena na E3 pre par godina sam bio odusevljen da sam zeleo da je odmah igram. Onaj prvi trailer gde izlazimo napolje, tumaramo po selu i za kraj cepamo se sa medvedom me ostavio bez teksta i to je trajalo sve do momenta dok nisu krenule da se njizu informacije kako ce biti open world, smena dana i noci itd. Sve mi je do u tom momentu delovalo da ce unistiti igru, da to nece biti Metro vec neka kopija Stalkera ili cega vec. Ona su poceli da se pojavljuju gameplay snimci i deonica na pesku (upravo sam tu napravio pauzu) mi je difinitivno smanjila zelju za igrom. To je sve trajalo do juce kada sam je i kupio, ali pre toga pogleda par walkthrough-a.

Ukratko sve to sam mislio da ce biti je bilo POGRESNO. Da prisutan je open world ali taman toliko da malo odmorimo od pravog dela Metro-a, a to su uski, tamni hodnici, bunkeri, tuneli i slicno.

Sam gameplay tj taj osecaj kretanja, pucanja je ostao skoro isti. Barem ja nemam nikakav osecaj da se bilo sta drasticno promenilo od predhodna dva dela. Mozda je malo napucavanje olaksano time sto se puske lako modifikuju pa imate osecaj da ste kao sad jaci, ali dzaba kad municija i dalje fali i ako se ne koristi za trejd.

Prica je za sada dobra tj. vuce me da vidim sta je sledece, mada mozete da provalite sta ce se desiti unapred. Mozda ne bas 100% tacno ali je ipak malo providna. Za skoro 9 sati igranja presao sam malo vise od 50% iste. Tako da duzina ce izgleda biti solidna za FPS, polu hodnik shooter.

Graficki igra na obicnoj PS4 izgleda neverovatno. Prosto sam odusevljen kako izgleda, a to nisam ocekivao. Pregrst detalja, osvetljenje odlicno i sve to upakovano uz malo problema. Postoje problemi sa ucitavanjem tekstura i raznim pop-in-ovima ali je sve to zanemarljivo kad pogledamo na cemu igra izgleda super.

Od problema tj mana koje sam primetio je duzi loading i to skoro minut-minut i po, zna da potraje, taj problem sa ucitavanje tekstura i ti pop-in-ovi odredjenih objekata. Takodje postoji neki problem sa input lag-om i to sam tek utvrdio citajuci forum jer vidim da i ljudi na Redditu imaju taj problem. Ja sam licno mislio da je u meni problem jer nisam duzi period igrao FPS na dzoju pa malo vise masim protivnike ali ipak nisam toliko zardjao.

9 Likes

Mene i dalje smara Ŕto nema nekog izdanja sa satom da se kupi :grin: Od prvog dela mi je zapao za oko :joy:

PC zajednica i dalje pizdi:
b5ff360

upgrade :grin:

2 Likes

Nisu oni Ubisoft ili deo EA :smiley:

2 Likes

Aj da pitam ovde ako se neko razume u te stvari ā€“

Dal moja 1080 nvidia kartica moze ili ne moze da potera realtime GI u Metrou? Gledao sam Digital Foundry klip, mnogo to lepo izgleda.

Al nigde ne mogu da nadjem kratko i jasno dal to uopste moze bez najnovijih kartica.

Pa probaj, ovde jedino ti i @Djordje1990 baratate sa jakim grafikama ja sam 1060qmax :frowning:

Pogledom sam preŔao preko SVE moje tehnike na stolu i kontam: Ta grafička skuplja od svega ovoga!

3 Likes