Meta Quest 3 Announcement Trailer

4 Likes

U odnosu na PSVR2… bolje ili nije?

1 Like

U nečemu jeste, u nečemu nije.

Kada bi podvukao crtu, rekao bih da jeste kao dobijeno na ulozeni novac. (PC + Standalone).

Kada bi sutra izašao HL Alyx 2 i mogao bih da biram platformu, igrao bih na PSVR2. :grinning:

Kada bi me neko pitao šta da uzmem od dva, rekao bih Quest 3 bez pogovora.

Uglavnom kao što vidiš nije crno belo uopšte. :grinning:

2 Likes

Naravno :saluting_face:

2 Likes

Evo još par zanimljivosti i detalja vezanih za Q3:

U EU košta naravno sve više , i to 570e. Quest 2 je koštao 300e, dakle duplo, prilično ektremna razlika.

Osim očigledno novih i tanjih pancake sočiva, i time manjom veličinom, iste je težine kao i Q2.
Za razliku od Q2 ima samo dve kamere sa donje strane u odnosu na 4 koje imao Q2. Verovatno su zakljičili da su dve kamere dovoljne za dobar tracking.
Kontroleri su velika promena. Nema IR Rings, nema kamera na njima kao što imaju kontroleri od Q Pro. Ne znam kako rade tracking, siguran sam da su nešto smislili, držim palčeve. :grin:
Kontroleri takodje imaju TruTouch haptics. Nešto u pravcu PSVR-a, ali verovatno ne baš toliko dobro.
Napred su dve kamere u bolji sa leve i desne strane, u sredini je depth sensor, i izgleda da je Mixed Reality zaista odličan i konačno koristan.

Dalji detalji vezani za Q3 i verovatno tačan datum izlaska će biti podeljeni 27. Septembra na Meta Connect eventu.

3 Likes

Baterija? To ja pitam kao strucnjak koji se edukuje od tebe i maria :joy:

Nisu rekli. Čak nisu ni specifikaciju tačno rekli. Čućemo u septembru. Sve preko 3 sata bi bilo čudo. :grinning:

Ok, ovo je bilo bas slabo, mozda i new low kada su prezentacije u pitanju.

Baterija 2-3h max. Ne treba ti najava, to se podrazumeva. Da je ista impresivno, nema sumnje da bi reklamirali na sva zvona.

Ceo koncept prezentacije igara sa mobilnom grafikom nije mi mnogo interesantan. Znamo da ce biti low budget igara, ne treba mi prezentacija od 1h od kojih je pola sata Asgards Wraith.

Mene zanima novi VR tech, a nisu se bas pretrgli od predstavljanja. Passtrough pruza bas dobre AR mogucnosti, zanima me koliko su sociva unapredjena, nove kul fore, UI, productivity… nista.

Videcemo sta je spremio Apple, ovo nije bilo mnogo ambiciozno.

@robotnjik def. quest:

Niza cena
Bolja sociva
Standalone
Free android igre
PCVR
Kontroleri zauvek traju
Udobniji sa strapom
Zvuk bez slusalica

@ph1beropt kako mislis pankake sociva… ovo su fresnel isto? ili nesto propustam.

Ne ne ne, ovo je GAMING Showcase koji se odigrava svake godine proteklih tri. I samo i iskljičivo je reč o igrama. I to i ovaj put isključivo o Quest 2 igrama koje izlaze narednih godinu dana. To što ti želiš je drugi event, Meta Connect, i on se dogadja svake godine oko septembra, i tu će govoriti o tim stvarima koje si nabrojao.

Sočiva nisu fresnel, nego pancake. Vidi se jasno iz profila iz slike par postova iznad.

A, ok onda. :grin:

Znači kod nas 850e 128gb :joy:

1 Like
1 Like

Quest 3 je očigledno naslednik modela Quest 2 iz 2019. godine

Šalu na stranu, mainstream publikacije će od ponedeljka krenuti oštro da pokrivaju trzište XR uredjaja, a eksperta ili čak novinara sa nekim osnovnim razumevanjem tehnologije i stanja i mogućnosti trzišta je veoma malo.

Predvidjam veliku količinu snobovskog vrtenja očiju u mojoj blizoj budućnosti. :grinning:

1 Like

1 Like

Sa full color passtroughom moze da se uradi haos sa productivityjem a u Meti reklamiraju boks u dnevnoj sobi, sjajno.