Marvel's Spider-Man 2 - PlayStation Showcase 2021 Trailer | PS5

4 Likes

Ne znam koliko njih ima u Insomniac-u, ali daju domaći zadatak ostatku industrije.

2 Likes

Da, oni i Santa Monica su primer da igre zaista mogu biti top kada se ulozi vreme i trud.

Ma mislio sam u smislu da ljudi samo stancaju igre u vreme kada drugi ne mogu da se pokrpe. Videh i na kraju Wolverine da su oni, nisu normalni.

Meni ovo izgleda fenomenalno.

Xboxu definitivno fali makar jedna superhero franšiza. Nije mi jasno kako nisu razmišljali u tom pravcu, prosto to je ono što mladi danas vole, daj im Marvel i DC content i oni će biti srećni. Jednostavan recept za dobru zaradu.

Pa imaju već spremne sve assete koji im trebaju, Ceo grad je već urađen, mapa cela, imaju oba spidermana, prolaznike, sve modele koji im trebaju, animacije koje su već urađene… I onda sve to presade u novu igru ili engine i samo dorađuju, fokusiraju se na nove stvari koje bi ubacili i skratili su sebi par godina posla. Ono što Ubisoft radi svake godine otprilike :joy:

1 Like

Pa to imaju svi koji rade nastavke, pa opet ne izbacuju tako često igre. I kontam da je Insomniac u odnosu na Ubi pikavac od kompanije…

Koliko god da mi je na kraju bio ok prvi Spiderman zeljno iscekujem dan kada ce ovo forsiranje smarackih superheroja u svemu smoriti, nesto poput zombija.

Da i ja se pitam koliki je zapravo Insomniac. Uspeli su Ratcheta i Miles Moralesa da naprave maltene uporedo, vec se uveliko Spiderman 2 krcka, sad evo i Wolverine… ne znam kako uspevaju.

Jos jedan od devova sad skoro pomenuo na tviteru da su Ratcheta napravili bez dana cruncha, menadzmentu svaka cast ako je istina.

1 Like

Pa, verovatno su jednostavno bolji i talentovaniji developer, brze resavaju probleme, bolji menadzment, to je stvarno za business case studiju. Ne znam ni koliko imaju zaposlenih, od 2017 pise samo 250+, mozda koriste gomilu outsource studija i to nekako uspesno koordiniraju.

U odnosu na klasican razvoj od 5-6 godina sa budzetom koji prelazi sve plafone, stvarno deluje kao magija.

U svakom slucaju nismo mi bas dovoljno upuceni u te interne organizacije dev timova, tj mozda ti @n00dle delimicno i jesi, ako si uspevas da dignes glavu od modelovanja i sagledas siru sliku :smiley:

Ne sme da kaze nista. Taj je potpisao dva’est NDA :rofl:

2 Likes

U smislu sirovog broja ljudi koji rade na igri, meni jedino outsource pada na pamet, ne vidim kako drugacije. Al nije ko da je to neka tajna, bez gomile outsource studija danasnje AAA igre ne bi bile moguce.

Mada eto to svi rade, pa svejedno crunchuju. Kako Insomniac izbegava tu sudbinu, saznacemo mozda jednog dana. Al ocigledno nesto rade kako treba.

1 Like