LTE mreza

Evo jedan mali video koji objasnjava sta je LTE mreza, cisto koga zanima

https://youtu.be/bjCvY4utV-o

mene zanima sta tacno ovi nasi provajderi imaju od infrastrukture?

Posto imaju nesto ni tamo ni ovamo, imaju HSDPA i ponegde HSDPA+ sto mu dodje pocetak na LTE, barem sam to video na Telenoru, ali pokrivenost ovim signalom i generalno 4G signalom je krajnje los, to nenormalno varira signal, nema konstnatno da je pun npr, pa onda puf padne na 3G ponegde cak na EDGE tj 2G, opet naravno zavisi gde posto je sa 2G signalom pokrivena maltene cela zemlja, ali za ovo novije retko gde radi kako treba, verovatno da u vecim gradovima radi kako treba, mada opet i to je diskutabilno jer npr kod sestre u BG jok, a u pitanju je “krug dvojke” pa pada na 3G i nize…

Ma nasa mreza je sramno losa. Kada mi god zatreba nesto brzo na netu i uzmem telefon da vidim i onda krene da davi onda se setim reklame "Telenor pametna mreza :smiley: " Onda krenem da histerisem i psujem :smiley: Ocaj kako radi. 3G radi samo povremeno u krugu dvojke, sto kazes velike su oscilacije. Ali nigde da znate nije sjajno sto se tice LTE mreze. Pa u toj cuvenoj americi taj LTE radi samo u vecim centrima. Desavalo mi se na oko 10-30 milja od grada da jedva ima i 3G. Tako da kada to vidim zadovoljan sam sto kod nas mogu i prognozu da ucitam.

znaci ipak ce jos dosta vode da potece Dunavom dok sve to zazivi kako treba, recimo ja testirao uvece kada je na HSDPA na speed testu bude oko 7.2 mbps DL a UL oko 2.5-3 mbps ali tokom dana to jedva bude 1 mbs dl a ul ni da spominjem, mail jedva salje

Ja bre sa 3G imam veci speed :slight_smile: hahah hvatam repetitor MTS-a kod rumunake granice :slight_smile: a ovaj na 500m mi telenor a ja na MTS :slight_smile:


Sent from best phone eveR

Eto ti sad hehhe o tome pricamo da nema konstantne brzine, tacno sve zavisi od podrucja gde se nalazimo

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

Ja sam iz dnevne sobe radio screen capture :slight_smile: mts ima dobru brzinu. VIP testira LTE mislim da su oni bili ali je private, ja LTE mrezu nisam uhvatio niti video da ima negde signal.

Sent from best phone eveR

Ma najveci problem je ping! On obicno skace ludacki. Meni skace i preko 70-90 a to je neupotrebljivo.
Koliko sam ja pratio najbolja pokrivenost na svetu je u J. Koreji i Japanu. Bilo je za ocekivati. :smiley:

Eh tamo su 10godina unapred sa tehnologijom, tamo cim naprave implementiraju :slight_smile:

Sent from best phone eveR

heheh kod njij 1 gbit link sasvim normalna pojava, mi se jos koprcamo ispod 10 bukvalno

znaci mreza nam nema veze s mozgom :slight_smile:

sinoc radim test, znaci u zatvorenom prostoru nisam napolje, H+ signal, download 1.73, upload 4.67, pa gde je logika ovde :smiley:

Evo ja nasumice izabrano mesto i sasvim slucajno ajde da uradim test, i:


BRAVO za MT:S, stvarno dobra brzina mozda zbog novog iPHONE na mrezi :slight_smile:

Sent from best phone eveR

svaka im cast stvarno, ovi na Telenor kao garantuju 21 maximalno ne vide ja nista od toga 7 je najvise sto sam video

Koji ping imas? u tri merenja probaj u razmaku od par min.