LoL igrači se sada smatraju profesionalnim atletama

Some League of Legends players are now considered professional athletes by the United States government, which allows international players easier access to visas to compete on American soil.

According to a tweet from League of Legends Championship Series commentator Leigh “Deman” Smith, the US government now considers professional players on the same level as NBA, NFL, and NHL competitors.

This is especially important news for Canadian players, who are included in the North American segment of the LCS. With the changes, it will be much easier for them to come to the States for the weekly tournaments.

Tweet: https://twitter.com/RiotDeman/status/355621912740765697

dok su klasicni sportisti nabildovani, zilavi, razvijeni i slicno ovde ce se gledati ko je deblji i ko jede vise DORITOS-a ehheheh, nhf naravno…

Onda sam ja igrac pocetnik… Bar po tezini :smiley:

Ali LOL koji trazi 1% psihomotornog angazovanja.

Sta je sa Starcraftom, u stvari, bilo koja MP igra je “atletskija” od toga.

Po meni, “atleticar” apsolutno nije adekvatan izraz. Pro-gamer jeste i to je jedini izraz koji prihvataju gameri, I ne treba se svrstavati u bilo kakvu drugu kategoriju koje izaziva podozrenje. Ako zaradjujes na desetine hiljada dolara godisnje od kompetativnog igranja bilo cega, ti si po definiciji pro-gamer, to je full-time job, vrlo stresan i vrlo zahtevan, koji traje 5-6 godina maksimum.

i on da prerastes i upoznas neku zensku osobu i sve ti se oknrene naopako :slight_smile:

To nesto iz licnog iskustva?? :wink:

Sent via S4 I9505 using Tapatalk 2

Haha, atleticari. :smiley: Sta znam, mnogo je zaebano biti profesionalni gamer, mali kiks i cao zdravo.
U svakom slucaju, dobro da im olaksavaju posao i da se ta scena sve vise siri. :slight_smile:

Atleticari? To je ona fora, ko najduze moze da trci sa herojem. :stuck_out_tongue:

:smiley:

i on da prerastes i upoznas neku zensku osobu i sve ti se oknrene naopako

Mozda u obicnom gamingu, u progamingu zaradis za godinu dana za prosecan stan u beogradu. Koreanski progameri verovatno ne mogu da se odbrane od zena… Oni su kod njih kao kod nas fudbaleri :slight_smile:

To je posao koji ne moze da se radi duze od nekoliko godina zbog toga sto dodju mladji i bolji od tebe. Toliko je kompetativno, kao neki vrhunski sport, ali ne mozes sebe da izdrzavas igranjem u drugoj ligi. Da bi ti se finansijski isplatilo, i da bi privukao sponzore kojih ipak nema toliko i ne placaju toliko dobro kao fudbalere ili kosarkase, moras stalno da budes u samom vrhu, a to je skoro nemoguce postici u duzem kontinuitetu. Zato progameri biraju sigurniju varijantu da zarade tih 50.000 dolara godisnje, tako sto upisu fakultet i posle nadju normalan posao. Negde oko 20 i nesto obicno se zavrsi i sledi reality check ali ipak uz satisfakciju da si nekada u necemu bio medju najboljima u svetu. A to nije lako postici sta god da radis. Neki harizmaticni i drustveni (ima i takvih) progameri nastavljaju karijeru komentarima velikih takmicenja ili na jutjub kanalima. Ali to se dosta manje placa, zna se ko su zvezde…

Ali LOL koji trazi 1% psihomotornog angazovanja.

Sta je sa Starcraftom, u stvari, bilo koja MP igra je “atletskija” od toga.

Generalno su preterali sa " atletskim " ali si i ti lupio za medalju … Igrati ozbiljno LOL 5 vs 5 je poprilicna mozgalica i igra sa strpljenjem i vestinom.
Nema smisla ni za vredjanjem igraca na taj nacin … Taj bumerang zna da se vrati jos jace.

Niko nije vrijedjao, i jos manje je ‘lupio’. To je bilo jedno obicno karikiranje situacije, ne znam zasto si nasao za shodno da budes uvrijedjen/prozvan, i da ti isto to radis

Nisam se uvredio licno, pretpostavljam zasto to kaze a i dovoljno sam mator da se na razna naklapanja ne vredjam, kad se pogleda koliko po svetu ljudi igra ovu igru a takodje i dece sa ovih prostora i cak ozbiljno igraju ovu igru onda njegovo tvrdjenje " 1 % " je poprilicno uvredljiv ton. Ni tebi verovatno nije jasno zasto jer nemas godina ni mudrosti da shvatis zasto. Generalno ovakve izjave dolaze iz povredjene sujete.

Mozda Amerima smeta istocna dominacija pa hoce ovim nacinom da nateraju svoje i druge igrace da shvate ozbiljnije. Takodje mislim da je to bezveze ali Ameri u svojoj zemlji mogu da rade sta hoce.
Normalno i sam igram Lol ali mi pun K nasih igraca koji ne mogu da se drze onog sto vole tipa Dota 2, Hon i ostalo, nije dovoljno igrati sto volis nego moras kxxti po tudjem dvoristu.

Evo ti primera za malo " mozganja " mozda 2 najbolja tima na svetu ako si ikad igrao igru pa mi reci na koji bi nacin sa upotrebom 2 % mozga pobedio ovakve timove ?

04:32 - bans and picks
10:50 - game

Za LoL treba da znaš sve heroje i taktike da bi mogao otprilike da presretneš njihovog junglera i da predvidiš da li mid ide na gank ili po buff. Ali nije toliko za mozganje koliko ostale igre. Više treba vreme i navika nego da si ‘‘pametan’’ za igru.

Je li ti stvarno mislis da je ovo najbolji nacin da se obracas drugim clanovima na forumu? :smiley:

U mojim godinama malo je lejm raspravljati se oko igara tako da - izvinjavam se na uvredi i uzivaj u svom profi igranju lola.

Nije sujeta, ako necemu ne zelim ni da pruzim ozbiljnu sansu. Los sam ja i starcraft igrac pa ga respektujem. samo mi je zao u kom pravcu je sve otislo pa otuda i “ogorcenost” moje izjave.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 4 Beta

Jedan stariji igrač zvan Swifty igra WoW i zarađuje pare od Youtubea i sponzora (razer i origin) i komotno živi od toga. Za gaming nisu bitne godine već mentalitet. Ima neki koji za igre ‘‘ostare’’ već u 20 godina i koriste pc samo za najosnovije stvari.

U mojim godinama malo je lejm raspravljati se oko igara tako da - izvinjavam se na uvredi i uzivaj u svom profi igranju lola.

Toliko gorcine … kazi iskreno probao sam da igram i noob sam zesci … to je posteno …

Za gaming nisu bitne godine već mentalitet. Ima neki koji za igre ‘‘ostare’’ već u 20 godina i koriste pc samo za najosnovije stvari.

Lep post

Nisam hteo da flameujem i u sustini sve 3 igre, dota, hon i lol su slicne jako, svaka ima svoju publiku ali mi smeta kad neko nipodastava odredjeni segment. Nisam pro igrac ali igru igram vec duze vreme.

Nisam hteo da flameujem i u sustini sve 3 igre, dota, hon i lol su slicne jako

Ko je uopste o tome pricao? :rolleyes:

Naravno da su slicne kada su sve nastale iz jednog istog Frozen Throne moda, namenjenog klincima kojima je tesko da kontrolisu puno jedinica na ekranu.

Kasnije je cela stvar dobila razmere globalnog fenomena, ali promene su samo kvantitativne, sustina se nije mnogo promenila.

Dobio si infraction zbog licnih prozivki i flejma.

Za gaming nisu bitne godine već mentalitet

Zasto je onda 99,99% pro igraca ispod 30 godina? Za gaming nisu bitne godine, ali za pro-gaming jesu. Sa godinama ti se, inace, promeni i “mentalitet”, pogled na svet, prioriteti, ali i refleksi nisu kao sto su nekada bili.

Anyway posto ima ovde nekih koji previse ozbiljno shvataju svoju igru topic closed.