Linux korisnici - Saveti, pomoc i slicno

normalno da moze, evo ti primer, pustim video signal na HDMI slika odmah podesena sve sto treba, cak u podesavanjima od graficke imam jos opcija koje mogu da stelujem vezano za boje, vibrance, bright, contrast i ostale gluposti, refresh rate i slicno kao u win…

a sad ovo drugo sto pitas za titlove pa to ti radi sam player nema veze sa hardverskim izlazom, npr uzmes instaliras VLC sve ti radi normalno…

Pa nije bas tako. Ako pustas video preko overlay-a to nece player da ti zavrsi. :wink:

Ja sam se sa overlay-em mlatio jos u davna vremena 3dfx voodoo kartice, sve posle toga resavali su playeri, ne diras nista oko toga na kartici, cak sta vise ja se ne secam da sam video settings za to u proteklih 5-6 godina ako ne i vise. U mom slucaju ja sam bas stavljao da mi je jedan display kloniran, drugi stretchovan, sve moze i sve radi bez problema sa titlovima na bilo kom od ta tri displeja, sasvim normalno…

znaci setup ti je bukvalno ovako, instaliras linux, stavis drivere za graficku i to je sve teras posle sta god hoces, sve radi ok od playera normalno rade titlovi na svakom monitoru

upravo sam probao 13.04, hmm pa i ne vidim neke bitne promene

ali evo sta sam stigao da zapazim

  • Unity je malo napredovao, odziv bolji
  • Nautilus gde je pobogu EXTRA PANE opcije, GDE JE?!?!?! Ovo je dibiduz glupo ako su izbacili tj ako izbace u konacnoj verziji. Dodati list, icons opcije kao dugmici
  • Unity Tweak Tool (instalira se dodatno, fino podesava unity look i jos neke manje tweakove vezano za isti, radi samo na 12.10 i n1 13.04), nije kompletna zamena za Ubuntu Tweak Tool, najbolje rade u kombinaciji. Moze cak da se stavi transparencija TOP PANEL-a, niceeee
  • Libre Office 4.0.1.2 fabricki dolazi
  • Amazon smara i dalje, to bar moze da se ugasi
  • Novi LOG OUT i SHUT DOWN promptovi, sad su neki glass fazon, lepo je za promenu
  • Redizajnirane ikonice, modernije

za sada ja primetio to onako na 5 minuta :slight_smile:

Ljudi, da ne otvaram novu temu… Ovo je slicno, da li zna neko ili ima valjan tutorijal kako i da li se uopste moze instalirati MAC na pc-u?
Od nedelje uzimam konzolu pa hocu da predjem na neki os koji ce mi biti dobar za surfovanje i tako to… Da odradim za skolu sto je potrebno… Sa igricama prelazim na konzolu…

Послато са моје дереглије преко тапаток 2.

Moguce, mada ne znam sto bi se baktao sa time, kad milion stvari moze poci po zlu…

Sent from my GT-I9001 using Tapatalk 2

Prvo nije isto to sto pitas, trebas otvoriti temu, instalacija linuxa je maciji kasalj za osx.

@maxs ti je lepo rekao ako ne znas bolje nemoj, 10puta ces instalirati mac os to nije lako ko linux treba ti kompatibilan hardware…

za pravopisne greške kriviti Tapatalk 2

Stvarno šta će ti MAC? Ne bi ništa dobio time, a i ne bi radilo kako valja, ako hoćeš da promeniš sa Windowsa na nešto drugo, Linux ti je bolji, a i lepo staviš Dual Boot i da te vidi bog

Ako bas zelis da probas, imas Virtual Box

Sent from my GT-I9001 using Tapatalk 2

Znam likove koji su to uspjeli uraditi ali ih je to koštalo ko polovan mac računar zato ti nikako ne preporučujem da to radiš.Ako hoćeš brz i stabilan sistem bez virusa sa distribucijama linux-a nećeš pogriješiti.Ne postoje linux-i nego distribucije sa linux kernelom :wink:

A ako već hoćeš osx imaš polovnih mac-ova po oglasima

Prvo. ako imas AMD baziran racunar zaboravi na to. OS X je radjen iskljucivo za Intel arhitekturu. Drugo, ne kapiram ovo treba mi racunar za surfovanje i skolu. Sta, u Windowsu ne mozes da surfujes i da radis sta ti treba za skolu? Plus, jedan Hackintosh nikad nece raditi tako lepo kao sto radi osx na nekoj Mac masini.

AMD je baziran… Dobro, pitao sam samo… Nisam znao kako ide i da li to moze redovno da se koristi…
Drugo pa potreban mi je racunar za skolu i internet sa time da znamo koliko Windows pocne da baguje kada se zaprlja… Moj teca u studiju ima ima 3 MAC racunara od koga je najstariji oko 20-ak godina (ako se ne varam) i brze radi od mog desktopa koji je 2003. godiste… Stoga sam hteo da probam MAC… Ako je ikako moguce na desktopu… No hvala vam u svakom slucaju…

Već ti rečeno da se ne isplati za*bavati sa MAC, ja ti savetujem lepo Dual Boot Windows i Linux i da te vidi bog :smiley:

pa stavi linux pa ces da vidis kako ce da ti radi, za tebe predlog da stavis Linux Mint 14 MATE nemoj Cinnamon, videces da ce komp da ti poleti

Vazi, hvala vam na savetima :slight_smile: Cim porucim konzolu i kada krenem da igram prebacicu se na Linux…
U sustini moja masina nije tako losa za Win… Tera ona sve najnovije igre… Ali znate da Win ima te svoje lose strane da se vremenom uspori i sto stvari…
Masina je dual core na 3.0
500 gb hard
3gb ddr2
ati radeon hd 4650

uh to ce na linuxu da leti kao besno :slight_smile:

Reci mi samo… Mogu preko linuxa da se rezu igre za xbox?
I da se koristi onaj agbx? Ili kako se vec zvase program kroz koji treba da se provuce igra pre rezanja :smiley:

moze on radi preko WINE-e, instaliras wine samo i picis posle normalno instaliras imgburn kao da imas windows

E super :slight_smile:
Hvala na informacijama… Cim stigne konzola resavam sistem :slight_smile:

Izasao je Ubuntu 13.04 zvanicno, download na ubuntu.com

ja upravo krecem da testiram…