Lightning Returns: Final Fantasy XIII Najavljen!


Square Enix je najavio svojevrsni Final Fantasy XIII-3, koji bi trebalo da izadje u 2013.
Prica se nastavlja nekoliko stotina godina nakon XIII-2, u svetu koji je nazvan Novus Partus i sastoji se od 4 ostrva koja su medjusobno povezana.

Glavni lik je Lightning, i ona je jedini lik koji ce igraci kontrolisati, sto navodno znaci da ce igrac imati veliku kontrolu nad njenim izgledom i sposobnostima.

Sistem borbe je u velikoj meri modifikovan, najvise zbog cinjenice da u celoj igri igrac kontrolise samo jednog lika.

Ono sto je meni porazavajuce, je da ce se u igri, svet zavrsiti za 13 dana, sto dovodi do vremenskog limita u kom igrac mora da zavrsi igru. Tajmer konstantno odbrojava i nalazi se u uglu ekrana.

Druge novine ukljucuju free-roam i real-time sistem borbe.

Sta ja mislim o ovome?
Igrao sam samo jedan FF koji je imao jednog lika u toku cele igre. Ta igra se zvala Crisis Core, i do danasnjeg dana mi je omiljena PSP igra, tako da cu svoje misljenje o igri formirati kada je budem video u pokretu.

ekstra za lighting,nego me cudi taj limit od 13 dana,pomalo je glupo a opet i sasvim dovoljno…

Obrati paznju na to da se ne radi o 13 dana u realnom vremenu, to bi bilo preterano, vec 13 dana u igri. Koliko je to tacno, jos uvek se ne zna, ali zna se da ce igrac moci na neke nacine da doda/oduzme vreme sa odbrojavanja.

to je glupost,mozda nesto u fazonu kao u filmovima trka sa vremenom ali ono…

u sustini to je vec bilo i poznato,secam se i ja da sam pisao pre par meseci da ce za 25. godisnjicu izbaciti ffxii-3 sto se vec i tad znalo…

Fenomenalna vest,i odusevio sam se kad sam video nastavak. :slight_smile:
Verujem u SE, kao i do sada, i nikada me nisu razocarali. Bilo bi dobro da vrate open world igru. :slight_smile:

mene je time limit odvratio od Dead Rising serijala. Dosta mi sto svakog dana moram da gledam da zavrsim sve u u neko vreme, ako o tome moram da brinem u igri onda

Autori su rekli da vreme moze na neki nacin da se vrati. Tako da nece imati neki BOOM uticaj.