Lg g3

Kakvi su vam utisci o novoj lg masini? Po dosada prikazanom na trziste stize kao jedan od najmocnijih, pogotovo kad se pogleda ekran i rezolucija:emoticon-0100-smile. a cena niza nego za s5!!! Jos da se pojavi povoljno na xbr…

Ja sam iskreno odusevljen hardverom i izgledom, djeluje bas seksi bez skoro ikakvih bezela. Eh jos samo kad izbacili Google Play Edition sa stock Androidom, i kad bi mi ovdje bogu iza nogu mogli da kupimo to, pa gdje bi nam kraj bio :smiley:

Edit : pod hardver sam ovdje mislio prvenstveno na ekran i removable bateriju, ne na procesor, ram ili gpu

Treba sacekati malo i vidjeti da li ce LG praviti novi Nexus jer se lako moze desiti kao sto je slucaj bio s g2 (mislim na nexus 5 koji je isti g2 samo nema iza dugme i malo slabija kamera)

Da li vrijedi preci s g2 ili nexus 5 na g3? Po meni ne. Razlika nije neka, mnogo boljih SoC se ocekuje krajem godine (mislim na 808 i 810), QHD je battery killer i malo sam skeptik oko toga dok ne vidim uzivo da li se primjeti neka razlika i dr. Po meni, ono sto izdvaja g3 je taj laser hepek za kameru. Slike su kristalne, odlican fokus ali ko vec bas bas oce profesionalnu kameru na telefonu uzece Nokiu 99% slucajeva.

Cijena ce mu biti ogromna u naredna 3 mjeseca osim ako imas koga u USA pa da tamo kupis ali opet sacekaj malo da se vidi oce li biti kakav nexus 6 od strane LG-a

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk 2

Ostaje nam jos malo da vidimo oce li uopste biti Nexusa 6 ( skeptican ), ali moras priznati da je G3 seksi :smiley: Sto se stock androida tice, napredak u procesorima je ionako nebitan, a ni graficki cipovi nemaju neku iskoristenost, slab napredak se u igrama vidi, sa strane izgleda. Moraju igre biti kompatibilne sa low i mid end hardverom, kojeg ima mnogo vise u odnosu na flagshipe, i odatle ide najveca zarada.

Hardver u telefonu vise ne vuce pljuvacku kao nekad, barem u mojim ocima, trenutno je softver mnogo bitniji

QHD je battery killer i malo sam skeptik oko toga dok ne vidim uzivo da li se primjeti neka razlika

Jesi li ozbiljan ili se stvarno razmisljas u vezi ovoga?! Pa i FullHD na 5" ekranu je totalna nebuloza i marketinski trik i nista vise, a kamoli QHD, GigaHD ili MegaHD. FullHD je besmislen i na 32" ekranu a ne na 5". Ja imam i Nexus 4 koji je 720p i Nexus 5 koji je 1080p i nema apsolutno nikakve razlike u ekranu. Da se razumemo, ekran na N5 je kvalitetniji od ekrana na N4, ali to nema nikakve veze sa rezolucijom. Ali prosto je neverovatno koliko i dalje uspevaju da izvode jedan te isti trik i da se ljudi primaju i dalje. Isto je i sa megapixelima kamere…ljudi su obedjeni da sto vise megapixela to bolja slika. Kad me neko pita koliko ti je megapixela kamera, u glavi mi je odmah neki bitch slap.

Ja sam tako govorio dok su 720p ekrani bili standard pa izasli prvi sa 1080p, Bio sam skeptik, ali na kraju se moze vidjeti neki pomak. Jest da je jako malo bitno, posto i 720p ekrani su sasvim zadovoljavajuci ali sta je tu je, marketing je bitan, sve ostalo su sitnice :smiley:

Koji pomak? Ajde bas me zanima ako ti nije tesko reci mi. Molim te samo kad budes odgovarao razgranici kvalitetniji ekran ili drugu tehnologiju kod novih modela, znaci samo me rezolucija zanima. Kakav je pomak ili prednost fullhd ekrana u odnosu na 720p od telefona? Ajde ako ti je lakse, reci mi kakva je prednost fullhd TV-a od 32" ili 37" u odnosu na 720p iste velicine, mozda ce ti tako biti lakse?

Jbg ne mozes sad gledati samo na rezoluciju. Kad god je neko spomenu HD, QHD to se odnosi na rezoluciju ali i na PPI, amoled, lcd, oled… Bazirati se samo na jednu stvar u tom svemu je bzvz. Nesta novo se mora praviti, licno podrzavam qHD ako bas ne bude toliko “jela” bateriju. Ispravi me ako gresim - nexus 4 i nexus 5 imaju istu matricu i tehnologiju izrade displeja s tim da je nexus 1080p i veci mu je ppi za 20-30%? Zato izgleda bolje zar je?

@rocknrolla - aj na temu hearthstone pa da se svadjamo tamo hahahha xD

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk 2

:slight_smile: Video sam tu temu al nemam pojma sta je ono. :smiley: Video sam da je neka igra u fazonu kao sto igraju ovi iz The Big Bang Theory. :smiley:

Nexus 5 ima 40% veci ppi od N4. Ne bih uopste rekao da je ista tehnologija izrade, jer mi ekrani uopste ne lice jedan na drugi. Npr. kod N4 kada se ugasi je matrica ekrana poprilicno vidljiva, pogotovo na suncu, sto nije slucaj kod N5. Plus su boje dosta zivlje na N5.

Zapravo HD i QHD se odnose upravo samo na rezoluciju i nista vise. PPI zavisi od velicine ekrana, a LCD i AMOLED ( OLED ) su tehnologije. Sve su to odvojeni pojmovi

@rocknrolla, sta ja znam stavi nexus 5 pored nexus 4, vidi se razlika, keve mi :smiley: nije da je bitna razlika ali se vidi

Pa vidi se naravno, ali to nema veze sa rezolucijom, to je poenta.

Ma jest ekran lijepsi i bolja je malo tehnologija, jbg godina dana razlike, ali primjeti se i razlika u rezoluciji ako pogledas detaljno :smiley: Opet kazem, nista preterano

Dakle onda lg g2 uopste ne bi bio los izbor u odnosu na g3 osim za nafurane fanatike, zar ne?

Aj da me ovaj grandmaster ne zna licno pa ne bih nista rekao… Sve ja to znam i kontam al eto nexus 5 veci za 1 inc od nexus 4 a gustina piksela za 40% ? Zato ti i kazem da je bitno to a i uostalom ti si prvi govorio prosle godine kako za telefon ne treba nista preko 720p dok je sad obrnuto zar ne? Licno bih volio da uvedu neku novost po pitanju baterije i da traju 15 dana jer je to bas potrebno ali ako sad mogu napraviti QHD rezoluciju na telefonu - pa zato da ne?!

Elem, da izadju svi od sad telefoni s QHD a vi trazite sebi 400x800 rezolucije xD

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk 2

Pa ja licno ne vidim sta ce doneti G3 sto ce biti toliko bolje da opravda razliku u ceni. Dolazi se polako do tacke gde vise nece moci da se tehnoloski i inovativno napreduje toliko, a i ne znam na koju foru ce vise ljudima da pricaju bajke i da se ovi primaju.

Upravo to, a pogotovo nzm dokle ce da se ide sa velicinom ekrana koji mora da bude veci kod svake sledece generacije. A o sminkanju i da ne pricamo kad pogledam ove reklame sto prave, za primer pogledajte posebno ovu prvu koja je izasla za g3…

I sam sam napisao gore da sam i ja bio skeptican, ja se zapravo slazem povodom rezolucije, ako mogu dizati, sto da ne.

Nije veci 1 inch , nego 0.2 incha -.-

Pa otprilike sto se procesora tice, napredak je ionako vec spor, graficki cip takodje, sto se androida tice, kontam jedino neki pravi multitasking pa da nabacju jos memorije. Al’ sve ce to ici sporije nego pre 3-4 godine.

Ma nismo mi nafurani fanatici, mi smo samo zaljubljenici u to i volimo imati latest & greatest iako ne postoji neka real-life razlika koja bi opravdala stalno mjenjanje. Jbg ne pusim, ne pijem, radije kupim sebi novu igracku. Bolest sta ces :smiley:
LG G2 je mnogo dobar telefon, i stvarno dobar price/performance ratio, ako ces uzimati pricekaj malo da izadje G3 da mu jos spadnu cijene.

Fin review pa pogledajte

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

Da li g2 dobija redovan update za android tj da li stalno dobija kit kat?

Lg je poznat da slabo dobija neke update pogotovo stariji telefoni. G2 vjerujem da oce…makar 4.4.3 a sve ostalo ce biti custom bojim se

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk 2