[leak] Shadow of Tomb Raider i Metro Exodus dolaze u Xbox Game Pass odmah po izlasku

Izgleda da Shadow of Tomb Rider dolazi u Game Pass. Verovatno tokom Inside Xbox će biti objavljeno!

3 Likes

a i Metro Exodus

1 Like

Au, cim mi istekne ova 3 meseca ima da kupim godinu dana, svaka cast.

3 Likes

Videćemo za tri sata da li je istina :slight_smile:. Svakako je pitanje vremena kada će ovo postati normalna stvar od strane izdavača da neke od AAA igara stave na Gamepass od prvog dana.

S jedne strane je super a s druge strane malo mi nema logike. Ok da su ekskluzive ali ako su multiplatform naslovi, a igra kosta 60$, da li to znaci da svko ko skine igru sa gamepassa koji je platio 10$, Ms refundira ostalih 50 $ Square Enixu npr? Kontam da ako bi ubacili recimo premium gamepass gde ako imas annual membership onda imas pristup, to mi ima smisla.

Mislim ovo je do jaja, ako budu ubacivali (skoro) sve igre na ovu foru, jebo sony, ajde svi da uzimamo xbox i igramo se za 10$ mesecno.

@robotnjik rAider, nije rider, ne jasi grobnice vec ih peljesi :smiley:

1 Like

Kontam da to radi drugačije jer tih $10 ne ide samo sa Tomb Rider, nego i na ostale igre. Svakako neko negde ima matematiku, a i pokazalo se da igre iako su day 1 na XGP i dalje se dobro prodaju u prodavnicama i digitalno (npr State of Decay 2 i Sea of Thieves). Veliki broj ljudi koji igra igru prvog dana izlaska samo generiše hype i ljudi koji nisu u pretplati se lakše/brže odljučuju za kupovinu igre ili pretplate zbog toga što veliki broj njihovih prijatelja igra i govori o igri.

Kako god, ja za mojih $10 dobijam igru, ne zanima me njihova finansijska kontrukcija :slight_smile:.

1 Like

Stoji ali ovo malo lici na monopolisticki atak na ostale konkurente da ne kazem samo na Sony. u svakom slucaju videcemo.

Ja mislim da imaju neku dobru matematiku gde zarade fino i jedni i drugi.

Tipa vasa igra je skinuta XXX puta, igrala se XXX sati imate X% kesa od mesecne uplate. Mislim da se i izdavacima ovo isplati jer ovako imaju sistem naplate kao WOW gde dobijaju mesecni kes umesto singl prodaje igre.

Pa u startu, igra u ovom slučaju ne košta $60 kao na storeu, jer MS skine odmah svojih 30% provizije i oko 8% za royalitis. Tu je igra već na skoro pola cene. Tako da je to drugačija matematika svakako.

Metro day one, onda znam kada ću uzeti godišnji odmor… :grin::grin::grin:

Adapt, evolve, survive. If not, I’m not the one to share a tear for freakin’ Sony.

Izgleda da je ovo samo promo za igre koje su već u passu za nastavke koji dolaze, fazon “ako sada ne možete da igrate Metro Exodus, Shadow of Tomb Raider ili Division 2, u okviru Gamepassa možete da igrate prethodnike”.

Ako ne sada, jednog dana :smile:.

Ne znam zasto ima toliko ljudi koji mrze xbox ali za sada ja sam odusevljen. Jedan lep komad plastike koji tera igre , meni, fantasticno. Znam da xbox ima manjr igara od sonija ali za casual gaming je predobra konzola. I love my xbox.

Bedak, ali zvucalo je previse dobro da bi bilo istina.

Do sad sam slusao price da je Nintendo Switch za casual gaming, a ti sad kazes kako je Xbox One casual konzola :grin:

Mora da se salis kad tako nesto izjavljujes?

Postao si mi uzor pa moram da furam tvoje fazone. Jel mogu da te zovem master? :joy:

1 Like

Zovi kako god hoces ali realno vise mi Xbox One izgleda kao hard core konzola za competitive igrece, tj za ozbiljno online igranje. PS4 mi je vise onako fensi konzola za igranje singleplayer igara, za uzivanje u dobroj prici, filmskim efektima i grafickim lepotama :slight_smile:

@Oblakoder majstore, nemoj i ovu temu ako znas sta je bog. Stvarno postaje zamarajuce. I da, hocu da kazem sve sto si mislio. :blush:

4 Likes

Multiplejer igre su identicne na PS4 i XO, sta je tebi tu vise hardcore to valjda samo ti znas.

Ne bih bas rekao da su indenticne jer na PS4 nema Halo 5 i Gears Of War 4 koje prave ozbiljnu razliku za mp igrace